Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeházasodni, mert jön a...

Összeházasodni, mert jön a baba? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Én 27 vagyok, ő 30.

Nem szépítem, felelőtlenek voltunk és terhes maradtam (egy betegség miatt le kellett állnom a gyógyszerrel, a nyaralásra kevés gumit vittünk).


Párom szeretne elvenni, de én nem szeretném. Eddig úgy voltam vele és most is úgy gondolom, hogy így mindig az lenne bennem hogy csak a gyerek miatt vesz el. Így az esküvő, a házasság nem a szerelmünkről szólna, hanem tényleg csak egy papír lenne, hogy egyértelmű legyen a gyerek jogi helyzete.


Ti mit gondoltok? Rosszul látom?


2012. aug. 29. 10:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem semmi baj vele. Én belemennék, mert egy Apának is rosszul esik, hogy a szülőszobán nyilatkozni kell, hogy ő az Apa.

Szeretitek egymást csak az számít. Ha szülés utána házasodtok akkor is marad ez az érzésed.

2012. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
nem látod rosszul. én nem terhesen házasodtam,de ha az lettem volna,eltoltam volna az esküvőt. mert nem akartam bennem vagy a rokonságban az a tudat legyen h na persze elvette mert terhes. majd összeházasodtok 1-2 év mulva,ha elmondod a párodnak az aggályaidat,hidd el meg fogja érteni. biztos h nem cska azért venne el,mert jön a baba,gondolom ezt te is tudod.
2012. aug. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%
Előtte beszéltetek már házasságról? Ha nem mész hozzá, akkor helyette mit terveztek? Élettársakként leélni az életeteket? Az jobb?
2012. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Már rég nem abban a korban élünk ahol szégyen lenne házasságon kívül szülni és bennem is az lenne h csak a gyerek miatt vesz el am lehet h nem is akarta volna még évekig.
2012. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
3. Sokan nevelik élettársi viszonyban a gyermekeiket mert nem érdekli őket a házasság. Sztem ehez senkinek semmi köze és semmi joga leszólni őket
2012. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Korábban volt szó házasságról köztetek?

Mindettől függetlenül együtt kívánjátok leélni az életeteket?

2012. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a baba miatti esküvőket, de vannak kivételek. Ti együtt éltek már pár éve!!! Ez más helyzet. Mondjuk én házasság-párti vagyok (itt jön nálam a morgás, hogy miért nem volt már meg a házasság) de nem okítok senkit, nyugi, mindenki maga dönt. Számomra ez nem csak egy papír, és nem is szeretem ezt a -csak egy papír- szöveget.

Szerintem lehet esküvő, egy csendes, hogy házasként menjetek a szülőszobára, ne kelljen apaságit írni, ha úgy érzitek, hogy szükség van a házasság szentségére!!! Ha úgy érzitek, csak kötelesség, ne másra hallgassatok, a lényeg, hogy Ti mit éreztek.

Mi 20 évesen házasodtunk, mert úgy éreztük, kell, mi házasságban éreztük jól magunk, baba évekkel később lett.

A szívetekre hallgassatok!!!

Gratula a babához :)

2012. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim 2 éve voltak együtt, amikor véletlenül megfogantam. Összeházasodtak, mert ugye ez így "normális". Csak miattam, egyébként nem tervezték. Másfél évig tartott a házasság, és csúnya válással végződött...

Itt szerintem az a kérdés, hogy egyébként is terveztetek-e esküvőt, beszéltetek-e már róla. Ha nem lennél terhes, igent mondanál? Mert akkor én hozzá mennék... Kit érdekel, ki mit gondol?! De ha az egész házasság téma csak a gyerek miatt jött fel, akkor várnék. 26N

2012. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk úgy volt, hogy én akartam gyereket, a párom is, de azt mondta míg hozzá nem megyek addig nem, mert azt akarja hogy normális családba érkezzen. Nem értettem egyet, de belementem, mert én meg úgy gondolom terhesen nem mentem volna hozzá. Esküvő előtt azért már volt egy-két próbálkozásunk, de tudattam vele, ha terhes leszek, (ha látszik/ha nem) esküvő lefújva, és megtartjuk akkor ha már nagyobb lesz a gyerek. Hiába tudtam hogy szeret, bennem is az a gondolat keringett, hogy csak azért vesz el, mert terhes lettem.

Végülis nem estem teherbe, megtartottuk az esküvőt.

Szerintem már elég rég együtt vagytok a házassághoz, meg nem vagytok már túl fiatalok se hozzá, de ha te is így érzel, hogy csak kényszer lenne az esküvő (mégha nem is igaz) akkor halasszátok el.

Megszületik a baba, eltelik fél-egy év és megtartjátok az esküvőt. A közös gyereketek így is-úgy is összeköt már benneteket. Ha megszületik a baba, egy papírt kell csak a párodnak aláírni, nem jár nagy macerával hogy tisztázva legyen a jogi helyzet.

2012. aug. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Én is házasság párti vagyok mielőtt félreértés lenne, csak nem szólóm le azt aki nem. Mondjuk ettől a "csak egy papír" szövegtől én is a falra mászok. Számomra sokkal többet jelent ez a dolog :D

Beszéld meg ezt a pároddal. Mond el a kétségeid, bizonyosodj meg rúla h nem CSAK a baba miatt akar elvenni. Lehet már amúgy is tervezte csak ez most előbbre hozta a dolgot

2012. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!