Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeházasodni, mert jön a...

Összeházasodni, mert jön a baba? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Én 27 vagyok, ő 30.

Nem szépítem, felelőtlenek voltunk és terhes maradtam (egy betegség miatt le kellett állnom a gyógyszerrel, a nyaralásra kevés gumit vittünk).


Párom szeretne elvenni, de én nem szeretném. Eddig úgy voltam vele és most is úgy gondolom, hogy így mindig az lenne bennem hogy csak a gyerek miatt vesz el. Így az esküvő, a házasság nem a szerelmünkről szólna, hanem tényleg csak egy papír lenne, hogy egyértelmű legyen a gyerek jogi helyzete.


Ti mit gondoltok? Rosszul látom?


2012. aug. 29. 10:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
50%

Mivel én nem akarnék házasságon kívül szülni, nekem nem lenne bajom a helyzettel. Szerintem egy gyerek után már felesleges álmodozni úgy a gyűrűtől és a házasságról, hogy jaj, vajon mikor? Mert a gyerek már eléggé nagy elköteleződés. Ezek után jobb időben rendbe rakni a helyzetet.

Hogy is mondjam... van pár nő, itt is olvasom: 1 vagy 2 gyerek van, a házasságról meg úgy beszélnek, mintha még nem lenne aktuális. Hogy még nem érettek meg ahhoz, ilyesmi. Közben ott vannak a porontyok... Hát miről beszélünk?

2012. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Mindig van egy lökés ami miatt az emberek összeházasodnak, ha nektek ez az, akkor fel kell ismerni, ha pedig másodlagos, akkor unalomból nem kell megtenni. Ismered jól a párod, a lánykérés milyen volt, amolyan "mi lenne ha....", mert csak a papírforma miatt nem kellene...

Amúgy gratulálok a picihez!

2012. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm volt így, álmodott arról, hogy a párja megkéri a kezét, ha már 10 éve együtt vannak... de az nem tette meg. Majd jött a baba, még akarták is. Erre a pasinak kattant, és el akarta venni a nőt. Az persze megmondta, ő pocakkal nem megy férjhez, ha addig nem volt esküvő, akkor pocakkal sem lesz. Megszületett a kicsi, és utána volt egy kicsi esküvőjük, majd jött a többi baba :D
2012. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
57%

12 éve vagyunk együtt, 2 éves múlt a kislányunk és nem házasodtunk össze.

Terhesen végképp nem házasodtam volna. Nem leszek attól boldogabb, nem fogom jobban szeretni a páromat, hogy összeházasodunk.

Ha akkora lesz a kislányunk, hogy zavarni fogja (amit nem hiszek), akkor összeházasodunk.

Várjatok 1-2 évet és házasodjatok akkor össze.

2012. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ez nekem is rosszul esne, úgy érezném, esküvő előtt ki akarta próbálni, tudok-e teherbe esni... Szerintem ha most házasodtok össze, az tuti úgy fogja kivenni magát, hogy csak a gyerek miatt van, inkább várjatok pár évet (gondolj bele, milyen cuki lesz a pár éves gyerek, amikor kis öltönyben vagy ruhácskában ő viszi a gyűrűt az esküvőn :)
2012. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mi 7 éve éltünk együtt, mielőtt összeházasodtunk. Nagy pocival álltam az anyakönyvvezető előtt, és nekem volt kikötésem az, hogy ha jön a pici, akkor szeretném, ha jogilag rendezve lenne a helyzete. Egyébként nem siettük volna el a dolgot. Ti is már évek óta együtt éltek, szerintem semmi okod ilyet feltételezni. De persze te döntesz....
2012. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a szitu!6év együttlét ebből 2 év jegyesség után "becsúszott" a lányom!a férjem ragaszkodott az esküvőhöz!"nem fogok apasági nyilatkozatot tenni" címszóval!őszintén?megbántam,hogy belementem,mert én nem így terveztem az esküvőmet,nem tudok jószívvel visszagondolni rá!úgy vagyok vele,hogy ...né lettem és kész!
2012. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!