Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeházasodni, mert jön a...

Összeházasodni, mert jön a baba? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Én 27 vagyok, ő 30.

Nem szépítem, felelőtlenek voltunk és terhes maradtam (egy betegség miatt le kellett állnom a gyógyszerrel, a nyaralásra kevés gumit vittünk).


Párom szeretne elvenni, de én nem szeretném. Eddig úgy voltam vele és most is úgy gondolom, hogy így mindig az lenne bennem hogy csak a gyerek miatt vesz el. Így az esküvő, a házasság nem a szerelmünkről szólna, hanem tényleg csak egy papír lenne, hogy egyértelmű legyen a gyerek jogi helyzete.


Ti mit gondoltok? Rosszul látom?


2012. aug. 29. 10:52
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Alapvetően szerintem is több a házasság egy papírnál. De ebben a helyzetben én úgy érzem, hogy nem. Pont azt a szépségét veszíti el, hogy két szerelmes mindentől függetlenül megünnepli a szerelmét. Ez már nem a szerelemről szólna, hanem arról hogy a gyerek házasságba szülessen, mert "azt úgy kell".


Korábban beszélgettünk az esküvőről, egyikünk sem esküvő-ellenes de nem is érezzük úgy, hogy ettől feljebb lépünk, hogy ettől több lesz a kapcsolatunk.


Nem vagyunk vallásosak.

2012. aug. 29. 11:14
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vérciki a gyerek miatt házasodni, HA (!) előtte nem beszéltetek a házasságról. Ha volt róla szó, akkor csak előbbre időzítitek, és nem kell aggódnod.
2012. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Most én nem értelek. A házasság nem csak a vallásosok kiváltsága
2012. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Gondolom a templom miatt mondta, nem a házasság miatt.
2012. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A templom sem kötelező. Mi is mind a ketten ateisták vagyunk. Nem is fogunk templomba menni.
2012. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
kizárólag abban az esetben van igazad, ha eddig úgy gondoltátok hogy nem akartok összeházasodni. akkor gáz. de ha amúgy is terveztétek, akkor fölösleges túlbonyolítás belemagyarázni, hogy csak a baba miatt. felejtsd el, mert h.lyeség. szerintem a legkisebb rossz érzés nélkül összeházasodhattok
2012. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Mi rég tudtuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket és maj össze is házasodunk. A baba besikerült, és előrébb hoztuk az időpontot. Azóta (21 év) élünk házasságban, három gyerekünk van, nem bántam meg.
2012. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A lényeg: a fentiek ellenére terhesen én is folyton azzal öltem magam, hogy csak a baba miatt akarja...
2012. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, mitől rosszabb össszeházasodni ilyenkor. Ha alapból házasságban akartatok gyereket vállalni, akkor menj hozzá! A kapcsolatotok nem attól fog megromlani, hogy összeházasodtatok. Úgy értem, ha nem házasodtok össze, hanem élettársak maradtok és úgy nevelitek fel a gyereket, akkor is ugyanúgy megromolhat a kapcsolatotok és szétmehettek. Nem a házasságon, hanem rajtatok múlik, hogy ez megtörténik-e.
2012. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyerek miatt házasodni nem túl jó ötlet. Képmutatásnak tartom.
2012. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!