Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bírjam rá a lányom,...

Hogyan bírjam rá a lányom, hogy ne legyen ezzel a fiúval?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lányom 16éves, és 3hónapja egy 18éves roma fiúval jár. Leszögezem nem vagyok fajgyűlölő, semmi bajom a normális romákkal, de ő nem az..Nem dolgozik, nem jár suliba, csúnyán beszél..Nem érdekli semmi, igènytelen..Fogalmam nincs mit eszik rajta a gyerekem..Aki most lett 3-os gimibe jól tanul, okos. Már nem merem neki szidni a fiút, mert a barátai, a környezete szidja eleget és már így is modernkori romeo és júliának képzeli magukat. Persze sokat beszélgetek vele, de nem sokat ér. Aki azzal jön, hogy rosszul neveltem annak azt mondom, az apukája lelépett mikor terhes lettem, nagyon közeli, szoros kapcsolatot alakítottunk ki. Nekem nem lett más, talán abban hibás vagyok, hogy nincs "férfi-képe". Eddig semmi baj nem volt vele, de kifordult magából. Az igaz, hogy sokat dolgozok, hogy megteremtsem neki egyedül mindenre a pénzt. Sokszor hallom, hogy csúnyán beszél vele telefonon a srác, illetve mivel mindent megbeszélünk mondta, hogy a srác már szóba hozta, hogy fiatalon akar apa lenni..Szóhoz se jutottam! Szerencsére mondta a lányom, hogy neki esze ágában nincs még gyereket szülni, de ez volt az utolsó csepp..Hogy tiltsam úgy, hogy ne érjem el, hogy mégédesebb legyen a tiltott gyümölcs? Már szépen sokszor elmondtam, hogy nincs jövője a dolognak annyira mások, de most ebbe nem gondol bele. Nem akarom, hogy elszúrja az életét!
2012. szept. 3. 11:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Én "gyerekként" mondom azt, hogy ne tiltsd el tőle, mert azzal csak kárt okozol! Elfordul tőled, nem mesél neked, a kapcsolatot úgy is folytatják, max titokban. Nem érsz el vele túl sokat.

Folyamatosan beszélgess vele, tartsd szóval és ültesd a bogarat a fülébe, hogy egy olyan fiú aki szereti, nem így bánik vele. Beszélgess vele a jövőről és a legfontosabb! Én AZONNAL iratnék neki fogamzásgátlót még akkor is ha csak 16 éves. Nem kockáztatnék, kitudja egy-egy elborult állapotában mire venné rá a lányodat a fiú. Előttem venné be minden áldott nap a tablettát! Csak a biztonság kedvéért...

Mindig csiripelj neki kicsit arról, hogy miből fognak megélni? Segélyből? Hol fognak lakni? Mit adnak a gyerekeknek majd enni? Olyan férfi mellett akar élni, aki csak a segélyért tud ordítani, dolgozni véletlenül sem? Ilyen apa példát/család modellt akar hozni a gyereke elé?

Mindegy milyen téma, a lényeg, hogy ész érveket hozz elé, igyekezz az ellenszenvedet és a támogatásodat valahogy egyensúlyban tartani, hogy véletlenül se forduljon el tőled, de érezze, hogy nem is vagy a kapcsolat mellett! Ezen felül még csak 16 éves, remélhetőleg benő a feje lágya és elfelejti ezt a fiút, nem ő lesz a nagy ő.

2012. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
81%
Azt kéne kideríteni, mivel köti magához a srác ennyire. Esetleg nőként néz rá (bár írtad, hogy csúnyán beszél vele). Érdemes lenne erről beszélgetni vele, hogy mit kap tőle, ami miatt vele akar lenni. Ha még nem volt "fiúja" biztos élvezi, hogy érdeklődik utána, de érdekes, hogy tényleg egy ilyen pasi... :S Vigyázz rá!
2012. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
90%
végigolvasva ezt, sok ötletem nincs, de azért lehetne annyi esze hogy ezzel a romával tönkreteszi az életét, ha eddig még nem tette. Elfordulnak tőle a barátai, hanyagolni fogja a sulit, mindent, valamit kell tenni
2012. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Először is: nagyon jó a hozzáállásod, sok szülő tiltaná, vagdalkozna, szidná a fiút folyamatosan. A te gondolkodásoddal nagyon egyetértek.

Az első "gyerek" is nagyon jó gondolatokat írt.


Nekem volt egy kamaszlány tanítványom, aki pasiügyben kért tanácsot tőlem, mint "fiatal, jófej tanárnőtől". Messziről lerítt, hogy ez nem kapcsolat, a fiú kihasználja, de ezt nem mondhattam... Saját példákat meséltem az életemből, hasonló szituációkat. Elmondtam, hogy ez az én tapasztalatom, de tudom, hogy ő most szerelmes, mindent másképp lát, saját magának kell megtapasztalnia. Pár hét múlva a lány vidáman jött, hogy igazam volt, teljesen kiábrándult a fiúból, mert rájött, hogy csak kihasználja...


Amit tanácsolni tudok: kezeld a lányod felnőttként, egyenrangú partnerként. Tudatosítsd benne, hogy bárhogy is dönt, te mellette állsz, hiszel abban, hogy tud felelősségteljesen dönteni - pl. erősítheted, hogy milyen érett a gondolkodása, hogy nem akar túl fiatalon szülni, és valóban, megbízható fogamzásgátlásról is gondoskodni kell ebben az esetben. Minél inkább azt érzi, hogy ő dönt, annál inkább képes felelősségteljesen, racionálisan dönteni.

2012. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

eredeti kérdésre választ nem tudok,majd rájön magától.


De a fogamzásgátló tabit én is minden nap bevetetném vele...

2012. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót szed 15 éves korában elvittem a a nőgyógyászomhoz. Azt mondja kettesbe kedves vele a srác és senki nem látja az értékeit. Esküszöm én próbáltam nyitottan hozzá állni és észrevenni benne a jót, de eddig nem sok mindent találtam..Most abba reménykedem, hogy a suli miatt kevesebbet találkoznak.
2012. szept. 3. 11:23
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
A lángoló szerelem egy idő után csillapodik, utána majd fog tudni értelmesen gondolkodni a lányod. Addig azt próbáld elérni, hogy ne feküdenek le (ugyanis a szeretkezés során felszabaduló hormonok egy nagyon erős lelki köteléket hoznak létre, amit már sokkal nehezebb és lelkileg fájdalmasabb elszakítani). A legfontosabb persze, hogy gyerek ne legyen. Tehát jobban jársz szerintem, ha a tiltás helyett amellett érvelsz, hogy ne siessenek el semmit, mert az idő mutatja meg, valójában milyen jó egy kapcsolat. Azzal is példálózhatsz, hogy te nem vártál eleget az ő apjával, és hát le is lépett, mikor a legnagyobb szükség lett volna rá (ha tényleg így volt). Emellett erősítsd a lányodban azt, hogy amit ő nem akar, azt ne is engedje. Ha nem akarja, hogy a srác fogdossa, akkor ne engedje, ez nem a szeretetlenség jele. Ha nem akar a sráccal cigizni/alkoholt inni stb., akkor ne tegye. Max. másfél évet kell kihúzni, annál nem szokott hosszabb lenni ez az elvakult, lángoló időszak.
2012. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Kettesben kedves vele? Azért az kevés. Én azt szoktam megfigyelni a fiúkon, hogy _más lányokkal_ milyen kedvesek. Az nem nagy dolog, hogy ha valakit magamhoz akarok csábítani, akkor kedves vagyok vele. A barátomon is megfigyeltem, hogy ő bizony az összes lányt előreengedi az ajtóban, nem csak engem. (Én meg persze megvárom a túloldalon.) Ha más lányokkal nem kedves, az nagyon gyanús! Ezt üzenem a lányodnak :-)
2012. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 okoska31 ***** válasza:
48%

Indirekt módszer esetleg?


Ha tényleg jó a kapcsolatod a lányoddal, beválhat.


Valahogy el kéne érned, hogy Téged valamilyen módon - fizikailag, egyéb módon - bántson úgy a srác, hogy ne Te legyél érte a hibás.


Így a gyereknek választania kell közted és a srác között, és reméljük, hogy Téged választ.

Persze az fontos, hogy úgy "működj", hogy mindenképpen téged válasszon a lányod.


Persze ez csak egy ötlet - megpróbáltam beleélni magam a szituációba - ezen kívül csak brutálisabb ötleteim vannak... (de azok javarészt btk-ba ütköznek)

2012. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj vele úgy mint felnőtt nővel. Kezeld egyenarangúként. Érezze, hogy támogatod, mellette vagy, számíthat rád.


Meséld el saját tapasztalataid. Hogy mikor szeret egy fiú, mikor tiszteli a nőt. Ültesd el a fülébe a kisördögöt.

Legyen valami "biztos" alapja. Amiről tudja, hogy ez a szeretett jele-e vagy sem. Pl. mások előtt is kedves a lányoddal, hogy meghívja egy kólára és nemcsak magára gondol. Ilyenek. Fiatalon még nem tudja az ember mihez tartson. Hát kezd ezt kialakítani benne.

2012. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!