Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bírjam rá a lányom,...

Hogyan bírjam rá a lányom, hogy ne legyen ezzel a fiúval?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lányom 16éves, és 3hónapja egy 18éves roma fiúval jár. Leszögezem nem vagyok fajgyűlölő, semmi bajom a normális romákkal, de ő nem az..Nem dolgozik, nem jár suliba, csúnyán beszél..Nem érdekli semmi, igènytelen..Fogalmam nincs mit eszik rajta a gyerekem..Aki most lett 3-os gimibe jól tanul, okos. Már nem merem neki szidni a fiút, mert a barátai, a környezete szidja eleget és már így is modernkori romeo és júliának képzeli magukat. Persze sokat beszélgetek vele, de nem sokat ér. Aki azzal jön, hogy rosszul neveltem annak azt mondom, az apukája lelépett mikor terhes lettem, nagyon közeli, szoros kapcsolatot alakítottunk ki. Nekem nem lett más, talán abban hibás vagyok, hogy nincs "férfi-képe". Eddig semmi baj nem volt vele, de kifordult magából. Az igaz, hogy sokat dolgozok, hogy megteremtsem neki egyedül mindenre a pénzt. Sokszor hallom, hogy csúnyán beszél vele telefonon a srác, illetve mivel mindent megbeszélünk mondta, hogy a srác már szóba hozta, hogy fiatalon akar apa lenni..Szóhoz se jutottam! Szerencsére mondta a lányom, hogy neki esze ágában nincs még gyereket szülni, de ez volt az utolsó csepp..Hogy tiltsam úgy, hogy ne érjem el, hogy mégédesebb legyen a tiltott gyümölcs? Már szépen sokszor elmondtam, hogy nincs jövője a dolognak annyira mások, de most ebbe nem gondol bele. Nem akarom, hogy elszúrja az életét!
2012. szept. 3. 11:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem tudnád az idejét valahogy lefoglalni? Úgy, hogy ne legyen gyanús. Mondjuk beirathatnád valami jó hosszú, intenzív nyelvtanfolyamra, hogy heti három délutánt ott legyen. A maradék kettőn meg otthon tanulna. Vagy valami hasonló.
2012. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak, de igazán ötletet nem tudok mondani, hogy mit tegyél. Most örülök, hogy nem lányom van, mondjuk még lehet lányom is, de ez szörnyű. Bízom benne, hogy a lányod mihamarabb észhez tér. Sulit tudod ellenőrizni úgy is, hogy dolgozol egész nap. Osztályfőnökét esetleg felhívhatod, hogy minden rendben van-e a lányoddal!
2012. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem is az a baj, hogy roma, hanem ha kárba vesz a rengeteg tanulás, sutba dobja miatta a terveit, céljait, és elveszíti a lányod a saját, önállóságát, a döntési lehetőségeit, hasonlókat. Az lenne a baj.


Másrészt, azt írod, hogy alapjaiban a fiú jóképű, no ez a baj, ez ellen viszont nincs fegyvered! :)))

2012. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez tényleg szomorú. Amit írtál, az alapján a cigány tönkre fogja tenni a lányodat, már az hogy összeállt vele leértékelte a lányodat, normális srácnak nem kell olyan lány akit cigányok ...


Sajnos ez olyan probléma, amit törvénytisztelő módon nehéz kezelni. Férfiként akár radikálist megoldást is alkalmaznék a probléma elhárítására, elsőként szépen megkérném, ha nem használna verőembereket bérelnék (maximálisan törvénytisztelő állampolgárként élek, még csak közlekedési szabálysértésem se volt, de cél szentesíti az eszközt), ha rákényszerülnék, el is ásatnám.


Van pár kivétel cigány, de iszonyatosan ritka, híres muzsikus cigány családokban zeneakadémiát végzett fiatalok például. Nekem a tágabb baráti köröm befogadott egy cigányt, aki afféle minta-cigány volt, egyetemet végzett, diplomata lett, de ha ivott kijött belőle a cigány vér, míg mi többiek ittasan is a csajok szerint "aranyosak" voltunk, ő állat lett (közeli barátai csodálatra méltó türelemmel próbálták ilyenkor csillapítani).

2012. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

anyám engem is egy fizetésből nevelt, nagyon jó a viszonyunk a mai napig.

nem tudom hogyan nevelte belém, de nekem még csak eszembe sem jutott cigányokkal barátkozni, nem hogy járni...


lehet, h valamit te rontottál el. de az is lehet, h olyan suliba, baráti körbe került, ahol nem vetik meg azt, ha valaki cigánnyal barátkozik.


mi egyszer, 6.ban voltunk osztálykiránduláson. az egyik cigány, egy másik csoportból ellopta az osztálytársunk közös szárítóra akasztott fürdőnadrágját, és utána még pofátlanul hordta is a jelenlétünkben. na, onnantól az egész osztály kollektívan ellenszenvet érzett a cigányokkal szemben, pedig egy jó 12 éve történt, amikor még nem volt ekkora mértékű a cigánybűnözés.

ezzel arra próbálok rávilágítani, hogy a lányod rossz társaságban mozog, ahol ez nem ciki, rosszabb esetben még dívik is. a közösségnek megtartó ereje van. ha jó közösségben vagy, akkor te is jobbá válsz egy idő után. ha rosszban, akkor pedig sajnos.......

2012. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!