Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a férjemnek, amíg...

Igaza van a férjemnek, amíg itthon vagyok a gyerekkel nincs jogom beleszólni a döntésekbe?

Figyelt kérdés

Vettem egy digitális mérleget a konyhába (3300 ft), erre összeveszett velem hogy ezt miért nem beszéltem meg vele mert hogy most ő tart el minket, meg kéne kérdeznem.

Én maximális gyed-et kapok, ő 300 felett keres nettóban.


Igaza van? Nálatok hogy működik ez az időszak ilyen téren?


2012. szept. 6. 11:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%

> hogy most ő tart el minket,


Az ilyen férfinak a k*anyját. Van néhány ismeőrsöm, akihez így áll az embere, hát egy pokol az életük.

Nálunk is én vagyok a főkereső (35/FF), de ami az asszonynak kell, és van rá keret, vegye meg. A nagy kiadásokat természetesen megbeszéljük.

2012. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Nézegettem már a mérlegeket, ez most le volt értékelve, megvettem. Nem gondoltam, hogy fel kéne hívnom a bolt közepén.


Persze ha valami több tízezres dolgot veszek azt megbeszéljük.


Mostanában feszült a munka miatt, de próbálom támogatni. Hétvégén ha lesz egy kis nyugi rákérdezek, remélem nem gondolta komolyan.

2012. szept. 6. 12:32
 13/28 anonim ***** válasza:
78%

Ez ilyen tipikus "úristen holnap már nem eszünk" roham.

Lehet nyomasztja valami anyagi probléma, vagy nem lehet hogy leépítések vannak a munkahelyén?

Amikor rájön az ember hogy lehet hogy holnap már nem lesz miből megélni, hajlamos megkergülni.

Én borzasztóan hisztériás voltam amíg nem volt munkám, hiába keresgéltem hónapokig.

A párom jól keres, de azt el is tudja szórni két nap alatt.

Volt hogy hónap végén már a kamra aljában maradt dolgokból kellett kaját kreálnom, hát idegbeteg voltam.

Minden hónap elején szinte kitéptem a pénzt a kezéből és osztogattam az utolsó fillérig, pedig nem vagyok egy garasoskodó típus.

Akkor is kiabáltam vele, ha már egy szelet csokit be mert tenni a kosárba.

Hál' Istennek azóta helyreálltak a dolgok, de legalább megtanult spórolni a párom :))

2012. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy lenne igaza a férjednek.

Ilyenkor szokta javasolni az adott illetőnek, hogy próbálja csak ki milyen is az otthoni láblógatás.

2012. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
91%

Nincs igaza! Az egy dolog, hogy ő munkahelyen dolgozik, de te sem vakarózol, hanem a közös gyermeketeket neveled, akit együtt vállaltatok! Ráadásul kapod a GYED-et is! Érdekesen áll a dologhoz!

Én sokkal nagyobb tétel miatt felhívtam a férjem, és annyit mondott: nehogymár megkérdezd! Ha úgy érzed szükség van rá, vedd meg!

Soha fel sem merült, hogy bármikor is engedélyt kéne kérnem, vagy el kéne számolnom, hogy mire költök!

2012. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%
Te is tudod, hogy nincs igaza. Ez nem normális dolog és undorító is. Mi nem ennyi pénzből élünk és még is tele van a szekrény popsitörlővel, sőt pelenkából annyira túlvásároltam magam, hogy rajtam maradt 200 db, amit kinőtt. Nem b.szott le miatta a férjem. El tudtam vaterázni mondjuk olyan áron, ahogy vettem. Szóval nálatok valami nagyon nem stimmel, ha így áll a dolgokhoz a férjed.
2012. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van igaza a férjednek!!!Az én férjem mindig azt mondja,hogy ha szükség van rá,akkor vegyem meg.Soha nem kérdezi,hogy mennyit fizetek,....tudja,hogy hülyeséget úgy sem veszek.Pedig férjed 3-ad annyit keres mint te,és én gyesen vagyok,mégsem hallom azt,hogy nincs jogom beleszólni a döntésekbe.Hát akkor mégis minek vagyok?Bébiszitternek,vagy házvezetőnőnek?
2012. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
az egyik válaszoló írta, hogy pár év múlva ilyenekből lesznek a válások. Pontosan itt kezdődik. A házasság egy háztartást jelent, közös pénzt, közös értékeket. Tehát a férjednél valami elcsúszott és úgy tekint rád mint valami szolgára, akit el kell tartani, mert neveled a gyermeketeket. A beszólásából lejön, hogy egy csepp tisztelet sem szorult belé irántad...
2012. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza a férjednek.Nem is értem miként mondhat valaki ilyet,a párjának,mintha Te nem csinálnál semmit,legalábbis ugy néz ki Ő ezt gondolja.
2012. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális dolog. Mi sokkal kevesebbol élunk. Szulés után csak rovid idot tudtam otthon lenni a gyerekkel, mert szukségunk van a fizetésre. Ha valamit meg akarok venni, akkor megveszem. Ha nagyobb osszegrol van szo, akkor megbeszéljuk otthon. De a férjem mindég azt mondja, hogy te tudod, de gazdálkodsz a pénzzel. Soha fel sem merult nálunk olyan, hogy ki kit tart el. Volt olyan is 2 évig, hogy csak én dolgoztam, o munkanélkuli volt. Még sem kiabáltunk semmit sem egymásnak.
2012. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!