Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a férjemnek, amíg...

Igaza van a férjemnek, amíg itthon vagyok a gyerekkel nincs jogom beleszólni a döntésekbe?

Figyelt kérdés

Vettem egy digitális mérleget a konyhába (3300 ft), erre összeveszett velem hogy ezt miért nem beszéltem meg vele mert hogy most ő tart el minket, meg kéne kérdeznem.

Én maximális gyed-et kapok, ő 300 felett keres nettóban.


Igaza van? Nálatok hogy működik ez az időszak ilyen téren?


2012. szept. 6. 11:49
1 2 3
 21/28 tetro ***** válasza:
100%
Igen, éppen erre gondoltam. A házasság vagy bármilyen kapcsolat szerintem egy közösség. Amiben ha az egyik fél ilyen szinten alá van rendelve, meg a pénz határozza meg a viszonyt... Az már veszett fejsze.
2012. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én felemlegettem volna a családja nőtagjait.

Mi a.. nem találok szavakat!


Bezzeg ha holnap kirúgnák, akkor nagyon is jól jönne a te gyeded!


Én már 4 éve vagyok itthon, nemrég született a második babám. A nagyobb dolgokat megbeszéljük, a kisebbeket nem. Egész jól keres a párom, de mindent lead itthon és jóformán én kezelem a pénzt. Neki a lényeg, hogy mindig legyen itthon kaja, a többi nem érdekli.

És két éve voltunk mi is abban a helyzetben, hogy nagyon is jó volt az én kis gyedem.

2012. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a férjed egy sz@rrágó.
2012. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nincs igaza, én 3 gyerekkel vagyok otthon, majd délután elhozom a negyediket az iskolából. A férjem fél 7-kor megy el és fél 6-ra van otthon. Szinte semmilyen munkát nem végez otthon, talán csak nagytakarításkor. Én főzök, játszok és tanulok a gyerekekkel, felügyelem a bejárónőt, és néha home-officeban dolgozok. Mivel ő a kenyérkereső, ezért jogos hogy hogy tudni akarja mire adom ki a pénz, de csak akkor akad ki, ha 60-70 ezer forint fölött költök. Mivel az egyik lányom táncversenyző, ezért nem ritka a napi 50 20-30 ezer fölötti kiadás, mivel a magánedző elég sokba kerül. És nem vagyok, csak 32 éves, 2 év munkaviszonnyal. Viszont a férjem elég sokat keres, ezért ezeknek sem anyagi vonzata van, de szeretnénk, ha a gyerekeink mind egyetemre járnának, és lenne egy kezdőösszeg, amivel elkezdhetik a saját életüket majd.
2012. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek nagyon gáz a felfogása!!!


Nekünk nincs babánk, de munkanélküli vagyok 4. hónapja, és a férjem tart el. SOHA nem éreztette ezt velem, SOHA nem kell megkérdeznem, mit vehetek, és még ő támogatja, hogy inkább maradjak még otthon és találjak egy megfelelő munkát, minthogy az első sz.rt elvállaljam, ahol aztán boldogtalan leszek. Pedig nem dúskálunk, épphogy kijövünk az ő fizujából.

2012. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

ha ennyi zavarja hogy "el kell tartania" titeket, akkor felajánlhatod neki h cseréljetek, te elmész melózni ő meg maradjon otthon. nem egy pár van az ismeretségemben ahol ez a családmodell, anyu dolgoz apa mosfőztakarít és gyereket nevel (mondjuk ezeknél a pároknál az asszony a szülés előtt is többet keresett- így logikus h az dolgozzon aki többet keres.)


nem tudom ki írta, de tök egyetértek vele, hogy számolgassátok ki mennyi egy dada, takcsinéni, bölcsi, bejárónő, ha ez megvan akor még hálás lehet h te "ingyen" elvégzed...


ugyanakkor azért tényleg azi benne lehet a pakliba h valami kaka vana munkahelyen és amiatt kerkült meg, de basszus akkor bek beszélje meg veled és nelegyen tajparaszt.

2012. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég gusztustalan a férjed hozzáállása, főleg ha még jól is keres. Elvégre az ő gyerekével vagy otthon, ráadásul neked is jár pénz, nehogymár egy mérlegen veszekedjetek, nem ferrarit vettél....kicsit elbeszélgetnék vele az biztos a helyedben!
2012. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg táppénzre kerül vagy munkanélküli lesz, akkor hasonlóan bunkós stílusban leugatod majd a fejét, hogy kussoljon, mert nem keres, ne ugráljon?!


Egy HÁZASSÁG társas kapcsolat, partnerség. Nem feltéve ha eleget keresel vagy nem akkor, ha a bunkó férjed ezt megengedi neked, hanem alapból.


Nagyon komolyan elmagyaráznám neki a miheztartást.

2012. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!