Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék egy ilyen esetben...

Mit tehetnék egy ilyen esetben? Maradjak, vagy költözzek?

Figyelt kérdés

Anyám adóssági problémái miatt apámhoz kényszerültem menni, most innen járok fel Budapestre tanulni, mert nem nagyon van pénzünk, apám inkább más "felesleges" dolgokat támogat. Arra gondoltam, hogy októberben a dupla diákhitelből fel tudnék költözni Budapestre, de ő ez ellen ezerrel vétózik. Most napi négy órát utazok, majdhogynem feleslegesen töltök el, de szerinte ez így jó, szerényebb leszek ez által (van nála egy nagy ideológiai gubanc). Ezen kívül veszélybe került egy régi álmom, a gitározás, mert öcsémtől (idegesítő és 20:00-tól alszik) és az ingázástól nem nagyon tudok játszani.


Arra gondoltam, hogy az ingázási és a bébicsőszködési időt inkább munkába fektetném, azzal lenne elég pénzem a diákhitellel együtt, hogy Budapesten éldegéljek. Informatikusnak tanulok és a jelenlegi lakhelyemen egyetlen olyan cég sincs, ahol ilyen jellegű munkát végezhetnék, úgyis kell a főiskolába a szakmai gyakorlat ilyen szinten. De félek, hogy elveszítem őket, főleg kudarc esetén (pl. nem lesz pénzem), mert ellenszegültem a családomnak.


Most mit tegyek? Igazándiból iskolába sem csak a diplomáért mentem, hanem hogy kimozduljak ebből a kissé kultúrálatlan környezetből, ez most eltűnt, mert nem volt többé pénz szállásra.


21/F


2012. szept. 6. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Probald meg, berelj egy szobat az annyira nem draga.
2012. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anyud adóságban uszik és te most utánoznád a példáját.

A hitelt visza kell fizetni ott állnál a kezdő fizudal és a hitelre menne minden költözhetnél haza.

Fogszoritva huzd ki ezt az időt és gyűjsd a pénzt így lesz arra hogy költöz és melót keres.

A diákhitel a legnagyobb szemétség amit a mai fiatalakal beetetnek.

2012. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én felköltöznék Pestre.

Ha munkát is csak Pesten fogsz találni, miután elvégezted a sulit, akkor meg pláne, mi értelme otthon lenni? Mi értelme van napi 4 óra utazásnak? Felesleges. És csak kikészülsz idegileg. Ahogy olvasom, otthon nem nagyon van összhang közted meg apukád között, plusz még a hobbidra, gitározásra sincs lehetőséged. Én azt mondom vedd fel a diákhitelt, költözz fel Pestre.

Hátrány:

- Apukád egy ideig lehet hogy dühös lesz, mert nem érti miért mentél el és a többi. (De szerintem ha igazán szeret, akkor egy idő után lenyugszik és belátja hogy az ingázásnak nincs értelme és hogy neked csak ott van jövőd, munkád.)

- Azért ha diákhitelt veszel fel, nem árt ha már suli közbe keresel és találsz is munkát, nem csak diploma után. Tehát suli mellett 4órásba el dolgozgathatnál valahol mint árufeltöltő vagy ilyesmi...

-Nekem júliusban volt a diplomaosztó ünnepségem és az első hitel törlesztés októberben kellett befizetni. Ha van munkád ha nincs, fizetni kell a hitelt. De nem szabad elfelejteni hogy a diákhitel a legkedvezőbb hitel kamat szempontjából. Szinte nincs is kamat. Az első évben 6000 ft-ot kellett fizetnem havonta. Tehát van egy "türelmi idő" (3 hónap) hogy találj munkát, aztán az első évben havi 6000 ft. Függetlenül a munkád bérétől, de később jövedelemhez igazítják a törlesztő összeget. Tehát egy év múlva kicsit több lesz, attól függően persze hogy mennyit keresel. Tehát nem olyan borzasztó dolog ez a diákhitel.

Előny:

-Egy saját, nyugodt életet kaphatsz ha elköltözöl otthonról, ahol nem fognak háborgatni és gitározhatsz is. Magaddal foglalkozhatsz és az ambícióiddal, jövőddel.


Mérlegelj, de mindenképp magadat helyezd előtérbe, és ne úgy állj a dolgokhoz hogy "félek, hogy elveszítem őket, főleg kudarc esetén (pl. nem lesz pénzem), mert ellenszegültem a családomnak." ,ne befolyásoljon a családod, mert ez a te életed, és te jobban tudod hogy mi a jó neked.

Ha bármi baj lenne, nem tudsz Pesten megélni, haza kéne költöznöd, szerintem számíthatnál a családodra. Nézz a szívedbe. Valóban úgy gondolod hogy ha szükséged lenne az apukádra (lelki vagy anyagi segítségére) akkor hátat fordítana? ...


Apud szerintem csak félt. Pest még is csak a főváros. Nagy, mozgalmas, veszélyes... Tudod, egy szülőnek nehéz felengedni oda a gyerekét, úgy hogy nem tud rá felügyelni.

Lehet azzal hogy elköltözöl egy időre, apukáddal is jobb lenne a viszonyod, átértékelnétek, újrainterpretálnátok (újra meghatároznátok) a kapcsolatot. Más fokra helyeznétek a kettőtök kapcsolatát.


Beszélgess sokat erről apukáddal. A kommunikáció nagyon nagyon fontos! Ne menj el úgy, hogy nem beszéltél vele erről. Próbáld meggyőzni őt ész érvekkel majd dönts úgy hogy NEKED jó legyen.


Sok sikert kívánok!


23/L

2012. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!