Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi alapján választanak kereszt...

Mi alapján választanak keresztszülőket?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, bátyáméknak van egy 2éves kislányuk, nem én lettem a keresztanyja, pedig nagyon szerettem volna, tekintve hogy bátyámmal és a sógornőmmel is jó a kapcsolatom, ehelyett megávalsztották a sógornőm bátyjáékat, akik félévente 1x látják a gyereket, és kb nem is foglalkoznak vele, nagyon rosszul esett.

Van még egy bátyám vele nem jó a kapcsolatom, meg a párjával sem.

Majd jön a 2.baba tesóméknál, és nagyon szeretnék én lenni a keresztanyja, de félek hogy ismét nem engem fognak választani hanem pl a másik bátyámat, ami oké, de a másik sógornőm egy boszorkány, nem is ért a gyerekekhez, nem is szereti őket.

Nagyon szomorú és csalódott leszek ha a picinek majd nem én leszek a keresztanyja:( Mert nagyon szeretnék.

Mindig is érdekelt, hogy mi alapján választják meg a keresztszülőt, mi a fő cél és érdek?


2012. szept. 9. 22:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én nem fogok keresztanyát választani, mert nem vagyok vallásos. De ha választanék, akkor biztos, hogy az alapján választanék, hogy kire bíznám rá a gyerekem, és ki tudná tényleg felnevelni, ha esetleg a barátom/leendő férjem és én is meghalnánk. Ez nálam a legjobb barátnőm lenne, mert egy szem öcsém van, akivel nagyon nem jó a viszonyunk (mert csak lejmolni tud, meg akkor vagyok fontos, ha kell neki vmi, egyébként folyton csak b.sztat meg játssza az agyát, hogy ő mekkora császár, és nem elég érett egy ilyen feladatra egyébként sem), ráadásul a barátnőm esetében egész biztos vagyok benne, hogy jó anya lenne, és el is vállalná. Nekem ebben az esetben az lenne a fontos, hogy a gyerekemet biztonságban tudjam (emberi és anyagi szempontból is). Nem az idióta hagyományok... 12 éves kislánynak azt mondták, ő lesz, csak mert ez a szokás? Anyám borogass... és persze, nem mondja el neki senki értelmes, hogy mi az értelme igazából az egész keresztszülősdinek igazából, és persze, hogy számít rá, meg hú, de nagy megtiszteltetésnek tartja, aztán azt látja, hogy vki elvette előle a címet... utolsó, én azért a helyetekben leülnék a gyerekkel, és mint felnőttel, úgy, hogy érezze, hogy elég értelmesnek tartjátok ahhoz, hogy megértse, elmondanánk, hogy miért voltak azok meggondolatlanok, akik hitegették...
2012. szept. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!