Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak...

Családon belüli erőszak megoldása a sok gyerek? Léteznek ilyen idióták?

Figyelt kérdés

[link]


Felháborító.

Fiatal nő vagyok,eszem ágában nincs 30 előtt szülni.

Mégis miből?

Párom verjen el akkor mert betöltöttem a 25-öt és még nincs 3 gyerekünk?

Ezt hogy képzelik?


Vélemény?


2012. szept. 11. 09:35
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

10:22

Te (én is) dolgozol,adózol,fizetsz mindent,más meg szüli úgy a gyereket mint T.Almeide,hogy majd lesz valahogy...kiváncsi lennék az ő gyerekei hány könyvet látnak (jah,az nincs ingyen),hány különórára járnak (mégdrágább),stb,stb.

Mert nem a ruha kerül sokba.Hanem kiskorban a pelenka,tápszer,gyógyszerek,nagyobként tankönyvek,különórák,kütyük...

2012. szept. 11. 10:28
 12/55 anonim ***** válasza:
92%

Én nem akarok gyereket soha és bevallom, ha számítana miket mondanak a parlamentben, felháborítana sőt, sértene az a kijelentés, hogy “A fiatal nők legfontosabb hivatása a gyerekszülés.” és ehhez hasonlók. (Ezt mondjuk ismerőseimtől is hallottam már.) De mivel nem érdekel, én megpróbálom a saját életem élni és egyelőre még ott tartok, hogy magamat sem tudom eltartani, nemhogy még egy személyt...

Szerintem minden nőnek joga van ahhoz, hogy eldöntse, akar-e gyereket vagy nem. Nem kell sajnálni és lenézni aki nem akar anya lenni. Én sosem akarok olyan életet élni, mint egy tipikus anyuka, nem akarok ehhez hasonló kötöttségeket és szerintem van jogom ahhoz, hogy így döntsek.

2012. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
9%

Az, hogy a rokonság ad kisruhákat, az miért jelenti azt, hogy eltartanak??? :) Mi is félretettük a kisrucikat, cipőcskéket, hogy a majdani unokaöcsike-hugika megkaphassa. Ez faluhelyen így szokás, legalábbis felénk. A rongyos, teljesen elhasználódott cuccokat természetesen kidobjuk, de van, ami egy gyereken csak néhányszor van, mert olyan gyorsan kinövi, vagyis teljesen foltmentes.

Persze ha te "más meguntját" nem adod rá, csakis a tízezerforintos rugdalózót, amiből azért kell jópár, akkor az más tészta.


Aki azt mondja, hogy "mégis miből" tartsa el a gyerekét, egyszerűbb lenne, ha azt mondaná, hogy "nem akarok gyereket". Ha nagyon akarja vki, megoldja.

2012. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
14%
Bocs, hogy offolok, de a különórák és kütyükbe mi tartozik? Nálunk nincsenek különórák.(a környéken) 2 gyerekes anyuka.
2012. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
10%

> havi szinten 90.000.- Ft megy el egy gyerekre.


wtf??? A nagyobbik jár táncolni meg sportolni heti 2x, ez összesen 8000 ft/hó. ok, tényleg több a rezsi, de nem számottevően, havi 1-2000 ft plusz a víz, meg a villany. OK, a kaját nem számoltam ki.

2012. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
7%

> más meg szüli úgy a gyereket mint T.Almeide,hogy majd lesz valahogy...


Én a fater vagyok ;)


Egyébként nem értem, hogy írhatsz ilyet, mert nem ismersz. Azt sem tudod, hol lakunk, miből és mennyiből élünk, hogy állunk a gyerekekhez stb.

2012. szept. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, a gyerek jobb családokban nem 18 éves korig tart. Mi kerül 90E-be néhány gyereken? Én most diplomáztam, és a szüleim támogattak:

-Havonta kb 20.000et adtak ide nekem, h a koliban éljek, vegyek magamank dolgokat (nam flancos, csak mindennapi, tej, kenyér, étel, tisztasági holmik, buszbérlet). Ebből ruhákra még nem futotta

-Ruhákat vettek nekem

-Valamennyi ételt is hoztam otthonról, és hétvégén otthon laktam, tehát a rezsit én is növeltem.

-Ha kellett nyelvórát fizettek

Ezek mind csak nagyon alap dolgok, és havi 30-40 simán 'rámment' és még nem is beszéltem a hugomról, aki még beteg is, és gyógyszereket szed. Azt hiszem, a 90E nem feltétlen túlzás!

2012. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, kicsit irigyellek, nekem az egyetemmel a szülői támogatás 0-ra csökkent, mondván, elmúltam 18, álljak talpra, piszok nehéz volt...

Azért a 90 ezer nekem is sokan tűnik egy gyerekre, nekem van 2, és alig 100ból élünk 4-en, és nem éhezünk, nem járunk szakadtban, vannak a gyereknek játékai, könyvei is, de lehet, én csinálom rosszul.

2012. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
8%

# 17

Lehet, hogy én állok rosszul a dolgokhoz? Nem úgy gondolkodom, hogy "úristen, mi lesz 18 év múlva". MOST és a nagyon közeli jövőben rendben látom a dolgainkat.

Ha lesz időm, csinálok egy kb. kimutatást, hogy mibe fájnak a kölykök/hó (5 és 2 évesek).

2012. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
14%

18-asnak:

Ezt írtad: "és alig 100ból élünk 4-en, és nem éhezünk, nem járunk szakadtban, vannak a gyereknek játékai, könyvei is, de lehet, én csinálom rosszul."


A két gyerek családija 26.000 körül van, vagyis nem jártam én sem messze az igazságtól. :-))

2012. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!