Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak...

Családon belüli erőszak megoldása a sok gyerek? Léteznek ilyen idióták?

Figyelt kérdés

[link]


Felháborító.

Fiatal nő vagyok,eszem ágában nincs 30 előtt szülni.

Mégis miből?

Párom verjen el akkor mert betöltöttem a 25-öt és még nincs 3 gyerekünk?

Ezt hogy képzelik?


Vélemény?


2012. szept. 11. 09:35
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

"Bocs, hogy offolok, de a különórák és kütyükbe mi tartozik? Nálunk nincsenek különórák.(a környéken) 2 gyerekes anyuka"


Nincs gyerekem,de nem volt rég amikor én még gimis,öcsém kisiskolás volt.

Nekem nyelvtanár heti 2x2500 (20.000), külön matek emeltszintűre heti 2500 (10.000).Műszaki egyetemre komolyabb szgép nélkül nem mehettem,laptop kellett koliba.És akkor még nem irtam egy tizenéves lány átlagos szükségleteiről,ruha,kaja,1-1 hétvégi kimozdulás.

Öcsémnek szintén nyelvtanár, edzésre is jár.És nő mint a gomba,rögtön kinövi a ruháit,cipőit.

2012. szept. 11. 11:12
 22/55 anonim ***** válasza:
52%

És ezen felül, ha a gyerek szeretne vmi hobbit, és mi ezt támogatjuk:

-tánctanár (oda ha fellépnek az nagy költség)

-sport (ha versenyekre járnak, megint rengetek)

Sőt, én azt mondom, h ha bármi pluszt akarunk a gyereknek adni, az nagy kiadással jár. 4 gyereknél nem 20 forintról van szó. És mindezt miből fizessük? Elvégre 47.000ből meg lehet élni!

2012. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 A kérdező kommentje:

"Azért a 90 ezer nekem is sokan tűnik egy gyerekre, nekem van 2, és alig 100ból élünk 4-en, és nem éhezünk, nem járunk szakadtban, vannak a gyereknek játékai, könyvei is, de lehet, én csinálom rosszul"


Nem tudom te hol és hogy élsz,de nekünk kettőnknek 30 az albi,nyáron is 30 a rezsi,télen több,kajára csak szűken lenne elég a 40 ezer,hogy kettőnkre elég legyen a 100.

És még nem öltöztem,nem vettem se egy tisztitószert,semmit.Nem hogy szórakozás,akármi.

100ból max éhezve.

(Nagyszüleim falun 120ból nem jönnek ki ketten,úgy hogy kaja öregnek kevés kell,se cigi,semmi,télen a fűtés annyi hogy nem elég rá a nyári megtakaritás)

2012. szept. 11. 11:17
 24/55 A kérdező kommentje:
Elkényeztetettségről már nem is beszélek,mi van ha az a gyerek szeretne egy komolyabb drágább játékot,teelfont,akármit?
2012. szept. 11. 11:18
 25/55 anonim ***** válasza:
42%
Falun élek, tényleg kijövünk belőle, nem akaszthatom fel magam, hogy elhidd. A gyereknek nincs telefonja, laptopot is rábíztam, mikor vesz magának, nyári munkából már majdnem összejött neki. Mondjuk nem kényeztetem őket, igaz, de nem is volt célom, ha több pénzem lenne, akkor is épp ezt kapná mindkettő.
2012. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

bejelentést megkapod t.almeide.


Akkor hogy 2 gyerek nem kerül szerinted semmibe,azért kell mindkét szülőnek heti 6 nap 2 melóban is güriznie?

Ellentmondassz magadnak...

2012. szept. 11. 11:39
 27/55 anonim ***** válasza:
5%

> azért kell mindkét szülőnek heti 6 nap 2 melóban is güriznie?


Láss már tovább az orrodnál :) Szeretnénk ablakot cseréltetni, melléképületet építeni, cserépkályhát rakatni stb. stb.

2012. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
77%
Én írtam a 90.000.- Ft/hó kiadást a gyerekre. Budapest panelban élünk, aminek a rezsije télen kb. 100.000.- Ft, ebből csak a fűtés 44.000.-, ehhez jön még a villanyszámla, a víz, tévé-internet, mobilszámla (19 évesen szerintem nem luxus egy telefon), tehát a rezsi egy főre eső összege alsó hangon 30.000.- Ft, mert hárman élünk, a két gyerek és én. Nyilván, ha nem lenne csak egy gyerek, vagy egy sem, kisebb lakás is elég lenne kisebb rezsivel, de hát ez van, vagyok olyan világtól elrugaszkodott ember, hogy a 12 és a 19 éves srácoknak van egy-egy külön félszobájuk, ami azzal jár, hogy bizony több helyen ég a villany és fogyaszt a tévé, stb. Tehát a rezsi 30, ehhez jön kb. ugyanennyi a kajára, mert egy 180 centis felnőtt férfiember kajája kb. napi 1.000.- Ft-ból jön ki. Igen, főzök minden nap, és ha összesítem a havi kaja kiadást (amiben benne van minden, a nem minden nap használt, vagy a kis mennyiségben de minden nap használt dolgok, mint pl. olaj, fűszerek, stb.), akkor kb. tényleg ennyi a kajája, hiszen a suliba visz pl. két szendvicset, amiben majdnem tíz deka felvágott belemegy. Tehát már most havi 60.000.- Ft-nál járunk. Emellett megveszem neki minden hónapban a két dezodort (kell a suliba is a tesiórák miatt), a borotvahabot, borotvát, tusfürdőt, sőt, mosni is szoktam, ez is kb. 5.000.- Ft havonta. (egy dezodor, borotvahab, tusfürdő kb. 800.-, a borotva k..va drága). Ez eddig 65.000.- Bérlet 4.000.-, eddig 69.000.- Kap heti 2.000.- Ft zsebpénzt, szerintem ez 19 évesen nem egetrengető ha azt vesszük, hogy egy gombóc fagyi 200.-, egy mozijegy 1.000.- Ft. Most járunk 79.000.- Ft-nál. Ha jól számolom, még kevés is az a 90.000.-, tekintve, hogy jönnek a nem havi rendszeres, de éves kiadások: a tankönyv, iskolai felszerelés (kb. 25.000.-/év, azaz 2.000.-/hó) a ruházat (mivel ő nem örököl már a rokonoktól, ezért meg kell venni)Kell évente kb. három pár cipő (két edzőcipő és egy teremcipő tesiórára), két farmer, három- négy rövidgatya (kell a sporthoz is és utcára, suliba is), néhány póló, alsógatya, zokni, mivel ezek elhasználódnak, kell egy télikabát, egy vékonyabb kabát, kell ünneplő ruha, az idén öltöny is kell, mert ballag, érettségizik. Egy normális cipő, ami kitart kb. két évet, az alsó hangon is 8.000.- Ft-nál kezdődik, (vehetnék kínait, de akkor azt havonta vehetnék, tehát drágább lenne), egy farmer 4-5.000.- Ft, a rövidnadrágok is 3.000.- Ft-nál járnak, egy póló 3.000.- Ft (ugyanez vonatkozik rá, mint a kínai cipőre). Ennyi meg kell ezekből, mert bizony amortizálódnak a nadrágok is, pólók is, egyet-egyet mindig ki kell selejtezni, mert kinövi vagy elszakad, elfeslik. Ez eddig kb. évi 100.000.- (nincs benne az öltöny), ami havi szintre bontva 8-9.000.- Ft, tehát most járunk a bűvös 90.000.- Ft-nál. És akkor még nem kellett gyógyszer, nem vettem neki ágyneműt, pizsamát, sapkát, fürdőgatyát, papucsot, (néha ezeket is pótolni kell, és ki is növi, még 19 évesen is) nem cseréltem egy lámpát a szobájában, nem kapott másik bútort, nem festettem ki a szobáját, nem kapott könyvet, nem cseréltem ki semmit a számítógépében. Ezek nem havi rendszeres tételek, még csak nem is éves tételek, de aránylag nagy kiadások, amit bizony év közben kell kigazdálkodni, és igenis kiadás. Nincs i-podja, kocsija, nem jár diszkóba, nincs elkényeztetve. Persze, lehetne élni villany nélküli putriban is, lyukas talpú cipőben, rongyokkal takarózva, igénytelenül, az kisebb kiadással járna, akkor ugyanennyiből eltarthatnék ötöt is, de hát én már csak ilyen elvetemült vagyok, hogy fűtött, világított lakásban szeretem tudni a kölkömet, tisztán, tiszta és normális ruhában, könyvvel a kezében. Tehát eszerint olcsó egy gyerek nevelése??? Vagy amit leírtam, az luxus?
2012. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

Egy nőnek semmi oka nincs magyarázkodni, hogy miért nem akar szülni gyereket. A saját egyéni döntése. Ha nem a pénz hiánya miatt nem akar, akkor sem kell mondania semmit.


A parlamenti nyilatkozatok sajnos jól tükrözik, hogy M. o. macho ország, tehát burjánzik a hímsovinizmus. Amíg ennyi ilyen betegen gondolkodó embert ültetünk a parlamentbe, addig ez a jéghegy csúcsa lesz. Ezek a f@rkak sosem tekintették a nőket egyenrangú parnernek, de ezen kívül tájékozatlanok is, mivel a gyerekvállalási kedv nem a "hagyományos családmodell" (értsd: apu dolgozik, du. leteszi a munkát, anyu 24 órás készenlétben van a gyerek mellett és otthon kiszolgálja a férfit)

domináns országokban, hanem a valódi egyenlőséget támogató, valódi munkamegosztás előtérbe helyező országokban van.


Szégyenletes, hogy itthon ilyen kifejezések, amik a cikkben szerepelnek tanult, felvilágosult felnőtt emberek szájából egy országgyűlésben elhamgozhatnak.

2012. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
23%

# 28

Szerintem gyerekvállalásról volt szó, nem két, gyakorlatilag felnőtt srác eltartásáról :) Nem biztos, hogy az a helyes, ha 20 év távlatában gondolkodunk.

2012. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!