Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 lettem. Miért nem készültek...

40 lettem. Miért nem készültek a szülinapomra?

Figyelt kérdés

A családban nagy a csinnadratta minden kerek szülinapon. Hónapokig készülünk mindenkiére, minden családtag kap értékes, vicces, komoly és praktikus ajándékot is, s igyekszünk egy-egy vágyat beteljesíteni.

Nem vagyok egy kacifántos ember, két dologra vágyom gyerekkorom óta, (egyik pár ezerért már beszerezhető). Mindenki tudja, senki nem mozdult. (majd megveszem magam, nem ez a lényeg)

Velem nem foglalkozott senki egy percig sem, látszik az ajándékokon, hogy bementek a multiba, levették a polcról az első tálat, bögrét, bonbont, stb-t, és ennyi.

Szülők jómódúak, hónapokig kérdezgették, mi lenne, ha lenne egy robogóm, (jó lenne!) úgy vártam rá, megtehetik, de nem.


Miért?

És miért fáj ez ennyire?


2012. szept. 11. 11:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%
Ez igazán arculcsapás, főleg, ha te mindenkinek az ajándékába bele tetted a szívedet-lelkedet. Te ugyanannyit érdemelsz. Ráadásul a saját férjed se gondolkozott el azon, mit szeretnél igazán egy percig se? Én komolyan leülnék vele megbeszélni, megértetném vele, hogy itt nem az ajándékok nagyságáról van szó, hanem arról, hogy mennyire "törték" magukat, mennyire (nem) gondoltak rám, jelen esetben rád,a szüleimmel dettó. Ha hallgatsz, mindenki azt fogja hinni, hogy kutya bajod - mivel senki sem gondolatolvasó. Nyisd ki a szád, mert 10 év múlva ugyanezt fogod kapni.
2012. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértelek. Itt nem az ajándékkal volt a gond hanem a gesztussal, a törődéssel.

Valaki azt írta hogy a férjednek vagy anyukádnak kellett volna irányítani a dolgokat.

A férjed megkérdezte amúgy hogy milyen volt a buli, hogy érezted magad stb...

Amúgy miért vesznek tányérokat egy már régóta meglévő háztartásba? Férjednek kell elmondani amit érzel hogy jobban figyeljen rád. Amúgy más években jobbak voltak a szülinapjaid? Akkor jobban figyeltek rád?

2012. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonló történt velem is pár évvel ezelőtt.

Névnapomkor felhívott telefonon a sógornőm, és boldog névnapot kívánt, pedig előtte minden évben ezt személyesen tettük meg. Elmondta, hogy most ne várjam őket, mert tesóm kijelentette, hogy az egész névnaposdi egy nap hülyeség, és a sógornőm ne vásároljon nekem semmit ... stb.


Amikor a sógornőm névnapja jött, én is felhívtam őt telefonon, boldog névnapot kívántam neki. Telefont le!


Jött a tesóm névnapja decemberben és nem köszöntöttem fel, sem telefonon, sem személyesen, sehogyan sem.

Sógornőm mondta később, hogy látta rajta, bizony rosszul esett neki, mert várta a telefont, ahányszor megcsörrent, ugrott felvenni.

Attól kezdve ilyen eset nem volt! :)))))

2012. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Neked nagyon fontos az ajándékozás, nekik meg nem.

Pl anyámnak minden évben vettem ajándékot, ő nekem soha, hát most én sem. Gondoltam most csináljuk úgy, ahogy ő szokta.

2012. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
50%

Te kérdezted, tehét feltételezem, hogy az őszinte választ is elbírod (pláne, ha robogóra vágysz): azért, mert nem számítasz nekik semmit. Kutyába sem veszik az akaratodat és a személyedet. És azért fáj, mert ezt te magad pontosan tudod. Sajnállak. :(


Tényleg gonosz dolog tőlük.


Akinek számít a másik ember, az mindnet megtesz azért, hogy az boldog legyen. Pláne, ha egy szülinapról, kivált, ha egy kerek szülinapról van szó.

2012. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

26-os, brühühü.

Így lehet...

2012. szept. 12. 09:44
 27/30 anonim ***** válasza:

én ugyanígy voltam amúgy annó januárban a munkahelyemen... 3 év után küldtek el(nem volt miért ott tartani, a projekt,amiben dolgoztam ugyanis lejárt),és mit kaptam? egy tábla csokit, meg egy tök szimpla üveg bort... semmi személyes...


:(((

A kollégáktól is fájt, ha ugyanezt egy családi alkalomra a családtól kapom, ki nem bírtam volna szemrehányás nélkül, az egyszer tuti...

2012. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kérdésem a többiek szülinapjára mindenki hónapokig készült?

Vagy csak te? Mert lehet hogy csak te fordítasz ekkora gondot, időt, fáradtságot rá. És szerintem te azért nem kaptad viszont mert nem volt aki a feladatok oroszlánrészét (amit gondolom te szoktál végezni) átvegye.

Butaság ezen megsértődni. És hidd el attól ők még szerethetnek ugyanúgy. Csak lehet a többieknél nem ilyen nagy ügy egy szülinap.

2012. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Igen, általában közösen készültünk a családtagok kerek szülinapjaira.

Sőt, mivel sok nagykerbe bejáratos vagyok, az ajándékötleteket is megvitatták velem, hogy Géza ennek hogy örülne, pl...

2012. szept. 13. 18:31
 30/30 anonim ***** válasza:

Boldog Születésnapot !


Nem tudom mit tennék a helyedben, lehet én a következő rokon bulijának szervezéséből kivonnám magam és hátha megkérdeznék miért is ... mert ha téged ez ennyire bánt, akkor ezt el kell mondanod mindenképp !


Ne csüggedj, én az én szüleimtől annyit nem kaptam, hogy egy sms a születésnapomra, a hájfej sógorom meg felköszöntötték , pedig ki nem állhatják !

Szóval ezek tényleg kis dolgok, mert nem azt várja az ember, legalábbis én nem, hogy több száz ezres ajándékot vegyenek, hanem ez a nap csak rólam szóljon és legyen az mindegy hány éves vagyok ! A kedvenc kajám ne nekem kelljen pl megfőzni, a kedvenc tortám ne én süssem meg , nekem ennyi elég is :)

2012. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!