Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Ez működhet...

Mi a véleményetek? Ez működhet? Helyrehozható így egy tönkrement kapcsolat?

Figyelt kérdés

A párom külföldön dolgozott fél évig.Sajnos nagyon eltávolodtunk egymástól.Azért jött haza,hogy helyrehozzuk.De sajnos olyan sok a sérelem mindkettőnk részéről,hogy csak a vitatkozás megy.Két gyerekünk van.36 és 38 évesek vagyunk.Három napja elköltözött,én küldtem el.Most külön lakunk.Nekem se jó így és neki se.De vitában nem élhetnek a gyerekek.Hónapok óta hadakozunk.Idegileg kikészültünk.Ő sokat dolgozik én mindig egyedül vagyok a gyerekekkel Gyed-en vagyok még.Már mindent elkövettem.Volt két nap kiruccanás a gyerekek nélkül , gyertyafényes meglepi vacsi.Sajnos mindig oda jutunk,hogy"te ezt mondtad"Te bántottál"stb. Megcsalás nem volt./tudtommal/

Azt találtuk ki,hogy úgy teszünk mintha most ismerkednénk meg.Szerintetek ez működhet?Volt olyan aki így mentette meg a kapcsolatát?



2012. szept. 11. 13:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A húsz éves fiúnak abban teljesen igaza van, hogy egy GONDOS családban felnövő gyereknek sokkal boldogabb élete van. Válás után nincs is minta a működőképes családra, a fiúnak nincs mit "másolni", a lánynak pedig nem lesz képe egy férjről, apáról. Nem látnak példát a férfi-nő szerepre, magától pedig sokkal nehezebb ezt megtanulni. Tehát igen, a legnagyobb biztonságot egy szerető család nyújtja a gyereknek, ehhez viszont a két felnőttnek kell először elgondolkodnia.

Kérdező: ahányszor mérgesek lennétek egymásra, erőszakkal figyelmeztessétek magatokat: én szeretem ezt az embert, szeretni is akarom. Átkerül a hangsúly a haragról a szeretetre, a negatívról a pozitívra. Hidd el, sok múlik az elhatározáson. Ha mindketten akarjátok -és úgy látszik, igen-, akkor semmi nem állhat kettőtök közé.

2012. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mindenki válasza nagyon hasznos.Az utolsó ötletet külön köszönöm.Tényleg akkor van vita ha meg akarjuk beszélni.Én annak a híve vagyok,hogy mindent beszéljünk meg.Sajnos ez most nem működik.Olyan szinten elfajult,hogy ezt soha nem gondoltam volna.A külföldön megcsalásról 20 éves véleménye.Talán az okozta a kezdeti vitákat, hogy én féltékeny voltam.Pedig ha józan ésszel gondolkozom minden percét számítógép előtt ülve töltött és velem vitatkozott.Sajnos mind a ketten elég hirtelenek vagyunk,nem beszélve arról, hogy olyan idegállapotba kerültünk ,hogy már uszály volt azt mondanom költözzön el.

Minden ötletet szívesen veszek!!!!

2012. szept. 11. 14:11
 13/16 A kérdező kommentje:
uszály=muszály
2012. szept. 11. 14:15
 14/16 anonim ***** válasza:
Nézd, nem tudom mik azok a vitás helyzetek, amikben nem juttok dűlőre, de azt kéne, hogy mindkettőtöknek józan ítélőképességgel megvizsgálnia önmagát, miben hibázott. Amiben hibázott, abban változtatni, a másiknak pedig nem felhánytorgatni! Pl. a féltékenységed (úgy gondolom nem voltál jogosan féltékeny, tehát te beismered, hogy hibáztál, de a férjed nem hánytorgatja fel, hogy hibáztál ebben. Ha örökösen felhozzátok vitás helyzetekben a régi nem átbeszélt tüskéket, akkor sosem lesz belőle felhőtlen kapcsolat.
2012. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a valaszokat, szoval lehet javasoltak mar, de kezdetnek az ''elso'' randin nezzetek meg a Szerelemproba c. filmet, es kovessetek a tanacsokat:)
2012. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a film jó ötlet!!
2012. szept. 11. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!