Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan utasítsuk vissza a...

Hogyan utasítsuk vissza a rokonok, barátok kérését hogy segítsünk nekik külföldön munkát találni?

Figyelt kérdés

Angliában élünk 3 hónapja. Még be sem rendelkeztünk rendesen, tegnapig azt sem tudtam hová kell futni ha a lányom beteg/balesete van. Még kell neki keresni bölcsit meg nekem munkát, mert úgy jöttünk ki hogy a férjem kapott egy állást.


Szívesen segítünk majd, de még nem most.

Ráadásul olyanok is írnak, akik még angolul sem beszélnek - őket viszont nem fogjuk majd segíteni.


Mit válaszoljunk nekik?


2012. szept. 15. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Két eset van:

1. Eleve nem reagálsz az ilyen kérésekre.

2. Elmagyarázod a tényeket: most a magatok életét rendezitek, és olyanok, akik a nyelvet nem is beszélik, ne képzeljék azt, hogy majd külföldön tárt karokkal várják őket.

2012. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

"Jelenleg elfoglalt vagyok, ha tudok valamit, kereslek!"

"Angol nyelvtudás nélkül lehetetlen lenne Angliában élni."???? Miért kell túlbonyolítani?

2012. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Még misem igazodtunk ki teljesen, így nem merünk ajánlani semmit. Idővel segítünk ha tudunk de még nekünk se világos sok minden.

Aki meg nem tud angolul annak mond el, hogy itthon milyen munkát találna ha a munkáltatót nem érti meg. Na ott is pont ennyire semmit.

Aki ezt nem képes megérteni annak ne is segíts.

2012. szept. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem volt egyértelmű a kérdés, bocsánat: ezeket már megírtuk, de tovább erősködnek hogy nem lesznek útban meg x.y. is boldogul nyelvtudás nélkül.
2012. szept. 15. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogyha majd ti is tudjátok, mi merre. De munkában én senkinek nem segítenék! Elmondom azt is, hogy miért nem. Mivel kb senkivel nem dolgoztam együtt, nem tudom, hogy a beajánlott ember milyen munkaerő. Mi van, ha mondjuk totálisan leéget, mert lusta, vagy bármi más gond van vele? Én tuti nem segítenék ebben senkinek. Egy dologban lehet segíteni sztem. Ha kimegy, 1-2 hétig elcsövezhetne nálam, amíg nem talál munkát. Bármit.. Ennyi idő alatt kiderül, hogy mennyire rátermett, és a legnagyobb segítség, ha szállásra addig nem kell kiadni pénzt. Sztem.
2012. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt írnám, hogy akkor keresd meg x y-t én ebben nem tudok segíteni.
2012. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor segítsen nekik xy :)
2012. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha már valakivel példálózik, miért nem hozzá megy a kérésével?
2012. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyenesen és őszintén, mindig ez a legtisztább út.


Nem nektek kell másoknak munkát keresni, hanem saját maguknak. Felnőtt emberek, nemde? Ti hogy találtatok munkát, hogy teremtettek egzisztenciát, mások nyakára mászva vagy önállóan?

2012. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik hogy nyelvtudás nélkül kevés esélyük van. Hogy ti is csak úgy mentetek ki, hogy biztosak voltatok a nyelvben.

Mint írtad, neked sincs még munkád, akkor hogyan keress olyannak, aki még az országban sincs? :S

Egyébként nagyon nem értem az ilyen embereket. Én is készülök ki Angliába, írtam sok ismerősömnek, akik kint élnek, de egyiktől sem vártam el, hogy helyettem keressen munkát. Olyanokat kérdeztem, hogy érzik magukat a városban, milyenek az emberek, melyik részen érdemes szállást keresni, stb. De hogy ráerőltessem magam másra, az eszembe nem jutna :S

Aki arra nem képes, hogy magától munkát keressen, az lusta. Ha meg lusta, az a munkában sem teljesít majd olyan jól és csak téged járatna le.

2012. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!