Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig engednétek egy 19 éves...

Meddig engednétek egy 19 éves fiúnak hogy este fent legyen? Nem zavarna titeket, ha a saját szobájában akár éjfélig is gépezne, vagy későb jönne haza edzésről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 11:12
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
Igazad van,néhány 19 éves még valóban nem olyan felnőtt hogy mindent rá lehessen bízni,de azt azért már talán igen, hogy mikor vegye föl a pizsijét és mikor bújjon be az ágyikójába. Ha azt sem tudja eldönteni,akkor vajon hogy választ iskolát, munkahelyet, hobbyt, barátot, barátnőt?
2012. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
A fiam már többször vitatkozott velem, és zárta be a szobáját. A férjemmel már megbeszéltük, hogy el fogjuk venni a számítógépen, a lázadásának nyílván ez az oka, és nem pedig a szülei.
2012. szept. 16. 19:31
 33/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom hogy rossz szülő vagy, de azért azon ne csodálkozz hogy vitatkozik a 19éves fiad, ha meg akarod szbani neki hogy mikor feküdjön le aludni! És ha épp ott van nála a barátnője, akkor is berontasz, hogy lámpaoltás és aludni kell????
2012. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
88%
Ez most vicc,ugye??
2012. szept. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
88%
Igen, vegyétek el a gépét! Szerintem még esti mesét se olvass neki pár napig és állítsd a sarokba! Jézusom, nagyon gyökér szülők vagytok, mondom ezt felnőtt nőként. Aztán majd nem értitek, ha egyszer elköltözik, miért nem jön vissza soha.
2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
85%
Te egy igen selejt szülő vagy. Hála istennek,hogy a fiad már 19 évet túl élt veled.
2012. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:
Kimegyek az utcára, és mindenhol köpködő, cigarettázó fiatalokat látok, ocsmány, mocskos szájjal. A szülő dolga lenne, hogy a gyerekét ne ilyennek nevelje. Az, hogy elmúlt 18, nem jelenti azt, hogy minden megengedett neki.
2012. szept. 16. 20:02
 38/56 anonim ***** válasza:
88%
Ne csodálkozz, ha elköltözik, mert elege lesz. Én is 19 vagyok (lány), és senki se szabja meg, hogy mit mikor csináljak, mégis tudom mi a rend, és mi az ami már túlmegy egy határon. Na hát azt meg pláne be tudom osztani, hogy mennyit aludjak.:D Lehet, hogy nem vagyok még "teljes jogú" felnőtt, de pelenkás kisbaba sem.
2012. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

oké,de én azt gondolom, hogy meg lehet és meg kell találni ebben is a középutat az utcán csellengő fiatal és az anyuci által ágyba dugodt fiú között! És nem csak az alvásban hanem mindenben!

Csak úgy kíváncsiságból, Te hány órakor szeretnéd hogy otthon legyen, és hány órakor hogy lefeküdjön aludni?

2012. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

Elvenni a számítógépét? Ez röhejes.


Az én anyám is elég sokáig, kb. gimnázium végéig (18 éves koromig) megmondta, mi lesz, mikor kell mennem aludni. Általában eszembe sem jutott vitatkozni vele, nyilván mert volt tekintélye a szememben. Amikor És a takarodó nyilván nem este 8-kor volt. Miért ne gépezhetne éjfélig?


Emlékszem 16 éves korom körül este 10 óra volt a takarodó. De előfordult, hogy "nagyon fontos játék" volt aznap este a neten. Mondtam, hogy ez fontos mert ma nagy harc van, úgyhogy muszáj tovább maradnom. Azt mondták, rendben.


Aztán az "utasítások" 18 éves korom után úgy tűntek el, hogy szinte észre sem vettem. Anyám arra kért, hogy küldjek neki egy sms-t, hogy mikor érek haza. Az, hogy tekintélye volt a szememben, és sosem éreztem úgy, hogy durván beleavatkozik az életembe, arra sarkallt, hogy megírjam a várt sms-t. Amikor megfeledkeztem róla, akkor felhívott, hogy tudja mi van.


Sőt amikor életemben először (pont 19 évesen) rúgtam be annyira, mint a disznó és éjjel 3-kor a rakparton hánytam képtelenül arra, hogy eljussak a legközelebbi éjszakai buszhoz, felhívtam, hogy jöjjön értem és értem jött. Nem b.szott le, nem tiltotta meg, hogy legközelebb elmenjek bulizni, hanem kinevetett és azt mondta hogy azért legközelebb ne igyál ennyit kisfiam.


Ilyen egy jó anya.

2012. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!