Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig engednétek egy 19 éves...

Meddig engednétek egy 19 éves fiúnak hogy este fent legyen? Nem zavarna titeket, ha a saját szobájában akár éjfélig is gépezne, vagy későb jönne haza edzésről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 11:12
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan nem valik egyik naprol a masikra, minden atmenet nelkül felnötte valaki a 18. születesnapjan... de ha elveszik a szamitogepet, es tovabbra is ugyanugy kezelik, mint 12 evesen, akkor soha nem is fog.
2012. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

"Kimegyek az utcára, és mindenhol köpködő, cigarettázó fiatalokat látok, ocsmány, mocskos szájjal. A szülő dolga lenne, hogy a gyerekét ne ilyennek nevelje. Az, hogy elmúlt 18, nem jelenti azt, hogy minden megengedett neki."


Persze. Csak ezeket a dolgokat nem 19 évesen, hanem előtte kell nekik megtanítani.

Egyébként én is mindig későn fekvő-későn kelő tipus voltam, nekem szenvedés ha korán ágyba kell feküdnöm, mégsem lettem köpködő, dohányzó, trágár ember.

2012. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
90%

"Úgy látom, itt már nincsenek felelősségteljes szülők. 19 évesen még rég nem olyan felnőtt, hogy mindent rá lehessen bízni. "


A felelősségteljes és a pórázon tartó szülő között azért nagy különbség van. 19 éves korára természetesen nincs minden tudás és tapasztalat birtokában, útmutatóra szüksége lehet még, na de ennyi idős korára az alapvető életfuncióival kapcsolatos döntéseket meg kellene tudnia önállóan hozni.

2012. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
86%

Én is 19 éves vagyok és a szüleim soha korlátoztak, inkább hagyták, hogy úgy csináljam a dolgaimat, ahogy nekem jó. Nem mondták meg, hogy mikor feküdjek le és ha buliba akartam menni, csak annyit kellett közölnöm, hogy hova megyek és mikor jövök. Ennek az lett az eredménye, hogy felelősségteljes "felnőtt" lettem, kitűnőre érettségiztem le, vannak barátaim, van magánéletem, nem drogozok, csak néha fogyasztok alkoholt, azt is csak ésszel, egyetemre járok és boldog vagyok. Nekem soha semmit se tiltottak meg, engem a példamutatással neveltek, és bejött.

19L

2012. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon tetszik az 54-es válaszoló kommentje.

Albert Schweitzer szavait juttatja eszembe, aki azt mondta, hogy "az emberek nevelésére a személyes példamutatás nem a legjobb módszer - hanem az egyetlen !!!

Egyetértve a fiatal hölggyel, a kérdezőnek csak azt tudom mondani, hogy egy 19 éves fiatalembert már önállóságra kellene nevelni!

Darwin már régen megmondta, hogy nem a legerősebb marad életben. Nem is a legokosabb. Hanem aki leginkább képes alkalmazkodni a világhoz.

A gyermekednek jelenleg elsősorban hozzád kell alkalmazkodnia, ez nagyban akadályozza abban, hogy az alkalmazkodást a való világban is megtanulja, ne csak a szűk családban. Talán nem kellene egy számítógépet elvenni egy 19 éves fiútól, más módon kell megoldani, hogy másnap friss legyen.

A XXI. században élünk !!!

2012. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

12 éves koromtól kezdve nem szóltak bele, mikor feküdjek le. Később lett netem, előtte a TV-ben néztem olyan műsorokat, amik esetleg 10 után kezdődtek.

Nem szóltak érte különösebben, mondjuk nem is hisztiztem reggelente, hogy nem bírok felkelni, meg ilyenek.

2013. júl. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!