Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig engednétek egy 19 éves...

Meddig engednétek egy 19 éves fiúnak hogy este fent legyen? Nem zavarna titeket, ha a saját szobájában akár éjfélig is gépezne, vagy későb jönne haza edzésről?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 11:12
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
55%

Az lehet kedves kérdező!

Viszont,pont az a probléma,hogy ezzel a neki "terrorral" elüldözitek otthonról. Nem fog hazamenni,cigihez nyúl,leissza magát,stb.. pont,hogy ha tiltják,ebbe fog menekülni!

2012. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
69%
Egy lányt ismertem, akit így fogtak a szülei. Elkerült koleszba, drogozott, rászokott a cigire, nagy piás bulikban vett részt, egy este három srác megfektette. Ez lett a szigorúság eredménye...
2012. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
50%
Ha így tiltod ne csodálkozz,ha egyszer kiszabadul és az lesz az első,hogy a kimaradt dolgokat kipróbálja. Ha így folytatod egy drogos,alkoholista,sexista barom lesz
2012. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
4%

Én rábíznám, de reggel könyörtelenül felkelteném, ha suliba vagy dolgozni kell mennie. Ha meg sokat késik, megkérném, hogy dobjon sms-t.


De akik ezzel jönnek, hogy "felnőtt, nem tudsz neki megszabni semmit", az valszeg maga is max 20 éves, különben tudná, hogy onnantól felnőtt valaki, amikor külön él. Csak él a fejekben ez a legenda, hogy az ember 18. születésnapján megjelenik Gandalf a varázspálcával és csiribí-csiribá hirtelen felnőtté varázsolja a gyereket. Marhára nem felnőtt még egy 18 éves.

2012. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ne cigarettázzon és legyen normális, de nem attól lesz hülye hogy későn fekszik le. Hogyha nem romlik a teljesítménye a suliban és különben minden oké vele, akkor had döntse el hogy mikor fekszik le aludni. Ha elveszed a gépét nem változtatsz semmit. Persze, lehet korlátozni, kell is, de ha ő 5 óra alvással is fitt, akkor miért aludjon 10et?
2012. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
80%

19F vagyok, unokatesóm is 19F mindkettőnket így próbáltak nevelni mint te a fiad kérdező, különbség, hogy én kiálltam magamért, unokatesóm meg nem. De elmesélem neked hol tart most ő az életben ennek hála és hol én.


Szóval. Kezdeném magammal. Egyetemre járok nappalin, ez mellett dolgozom, magamat tartom el, annyi választ még el a teljes önállóságtól, hogy nem költöztem el. Világ életemben jól tanultam, sosem hagytam megszabják mikor tanulok, azt mondtam akkor szóljanak majd ha lesz ok rá, sosem volt. Akkor fekszek amikor akarok, oda megyek ahova akarok (annyit szoktam szólni, ha nem jövök utolsó busszal ne izgulják szét magukat itthon, reggelnél előbb ne várjanak). Nem cigizek, életemben 2* voltam részeg, ami lassan 20 évesen szerintem nem egy borzalmas szám. Vannak barátaim, sokszor mozdulok ki, szeretek sportolni. Határozott vagyok, jó a kiállásom. Szeretem a csajokat, noha nem tartom magam Adonisz egyenes ági leszármazottjának hála isten ők is engem, de nem vagyok egy fűvel-fával kefélőgép, bár megtehetném. Dióhéjban ennyi.


Jöjjön unokatesóm. 19 éves, Az anyja mindent megszab neki, nem mehet sehova, időben haza kell érnie, SÖTÉTEDÉS UTÁN NEM MEHET SEHOVA EGYEDÜL, 11-kor lövik a pizsit. Ennek hatására unokatesóm egész nap otthon ül, nyomja a számítógépet, igazi barátai nincsenek, csak akikkel a gépen játszik, nem sportol, nem mozog, a telefont nem meri felvenni ha szól a lakásukban és idegen hívja őket. Buliban soha nem is volt. Rosszabbul tanul sokkal nálam, én szoktam néha segíteni neki, ha nagyon nem megy neki valami. Legszívesebben idegen környezetben az anyja szoknyája alá bújna. Félénk, ha idegen ember, ne adj isten csaj szól hozzá, csak lefele nézve halkan motyog pár szót. Jobban néz ki külsőre mint én (fő az önkritika..:D), mégsem kell egy csajnak sem, mert messziről süt róla, hogy anyucipicifia.


Kérdem én kedves kérdező, szerinted melyikünk ért el eddig többet az életben, én vagy ő? Melyikünké a jobb élet, enyém vagy az övé?


És végül, szerinted melyikünk lesz sikeresebb az életben? Melyikünk tudja majd jobban eladni magát?

2012. szept. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 17 éves a lányom de csak ha suli van akkor kell neki 23 orakor ágyban lennie.Hétvégén vagy a szünetekben egyáltalán nem érdekel mikkor fekszik le ,igy elö fordul hajnali 3-4 oráig log az interneten.Az az egy amit szigoruan meg követelek ha valahova elmegy a megbeszélt idöpontban otthon kell lennie.
2012. szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
mintha csak a bátyámról lenne szó !! :D Anyuék nem szolnak bele hogy meddig van fent ,külön szobája van . edzésre meg inkább délután jár de ha este megy akkor 9 körül hazaér
2012. szept. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a felnőttkor nem 18 éves korban kezdődik. Hivatalosan felnőtt vagy akkor, de az nem azt jelenti, hogy innentől minden pontosan úgy történhet ahogy te akarod. Ha nekem lesz gyerekem, 100%, hogy igenis korlátozni fogom, hogy ne legyen cigis-drogos partiarc. Az nem zavarna, ha edzeni járna sokáig, de az nem normális, hogy éjfélig gépezik. Én biztos nem engedném, főleg, hogy tönkreteszi a szemet, és alvás helyett csinálja, ami ugye létszükséglet.
2012. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
92%

Én azért remélem, hogy az enyémeket 19 éves korukra meg tudom tanítani arra, hogy önállóan, felelősen osszák be az idejüket. Szóval tőlem lehet éjfélig gépezni, de természetesen mellé a kötelességeit is végezze el.


Akkor lépnék közbe erélyesen, ha mondjuk csak otthon lakna de se nem tanulna, se nem dolgozna, az éjféli gépezése miatt meg én, aki reggel dolgozni járok hogy fizessem a számlákat meg a kaját, nem tudnék pihenni.

2012. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!