Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan rossz így ez az egész....

Olyan rossz így ez az egész. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a gimit és bejárós vagyok, 04:30-kor kelek mert sokáig készülődök és 06:40-es busszal megyek, a buszmegálló innen 15 perc biciklivel, szóval jó korán el kell indulni. Aztán mindennap délután 3-4 óra után érek haza (hétfőn-kedden 8 órám van, a többi napon 7). Nagyon fárasztó, kollégiumba semmiképp sem megyek!! Most meg is fáztam egy kicsit, tesi mindennap van, pénteken is majd meghaltam úgy fájt a torkom utána. Ráadásul itthon is olyan furcsa. Nincs időm semmire mert nehezen tanulok, meg a suli is nehéz. Olyan mintha nem is itthon lennék, cicámra is alig marad időm hogy foglalkozzak vele. Mit tegyek? :( Ja és mindig fél 11 után alszom el este mert olyan sok a házi. Vagyis lehet hogy nem sok, csak nekem nehéz...

2012. szept. 16. 14:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

14:22 vagyok. Anyu is mindig ez mondja, hogy : hogy a fenébe csinálod ezt, lányom? Ő is egy órával indulás előtt kel mindig, a smink és haj miatt, és mondja sokszor, hogy inkább aludna, mint én :)

Amúgy tényleg belefér, nyugodtan fekszem 7ig, aztán rögtön pattanok az ágyból, és mindent tényleg villámgyorsan. A fogmosásról: nálam 1 legfeljebb 2 perc, a fogorvosom mondta, hogy lehetne 3 perc is, de több semmiképp, mert utána már csak a fog védőrétegét sikálnám le, és több kárt tennék, mint hasznot. Sosincs rossz fogam, mikor megyek ellenőrzésre, szóval nem csinálhatom olyan rosszul :) A wc is belefér, mondjuk reggel nem szoktam csak kisdolgokat végezni, ezzel szerencsém van. Hozzászoktam már, a hajam kissé hullámos, de nem izgat nagyon, ki mit gondol róla, kicsit pattanásos is vagyok, de van egy osztálytársnőm, aki szintén, és sminkkel akar segíteni rajta, csak úgy, hogy rosszabbul néz ki, mint előtte, inkább nem kínlódok a sminkkel, többet ér, hogy kipihenem magam.

2012. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Sajnos arra nincs ötletem, én nem szoktam hajat vasalni, viszont barátnőim 2 perc alatt lerendezik azt is :D
2012. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

És még azt hittem, hogy én készülődök sokáig... Nekem fél órás művelet a fogmosás, szájvizezés, arctisztítás (habzó lemosó + tonik), arckrémezés. Ezután berakom a kontaktlencsémet, és valamit igazítok a hajamon. Vagy fonást csinálok a homlokom mellé, mintha hajpánt lenne, vagy waterfall fonást készítek, vagy ha már nem áll sehogy a hajam 4-5 nappal a mosás után, akkor felcsavarom kontyba. Ezután jön a ruha kiválasztása, felöltözés, és ehhez illően sminkelek. Én is használok primer terméket, alapozót (ecsettel viszem fel, nem kézzel, sokkal szebb és természetesebb, nem vakolat hatású, próbáld ki, lehet, hogy szebben tudod majd a foltokat eltüntetni ezzel a módszerrel), púdert, kontúrt, highlightert, szemhéjbázist, szemfestéket (van, hogy csak natúr szemfestést csinálok, de van, hogy színesebbet a ruhámhoz illően), tust, szempillaspirált, szájkontúr ceruzát és valamilyen natúr rúzst. Aztán veszem a cipőmet, és indulok. Bár én közel lakok a buszhoz, és még így is kivisznek autóval, mert útbaesik a szüleimnek. Én 6.00-kor kelek, és szintén 6.40-kor megy a buszom. Reggelizni nem szoktam otthon, nem tudok olyan korán enni, ezzel sok időt megtakarítok.


Tippek az időspórolásra:

A 10 perces fogmosást túlzásnak tartom. Inkább vegyél egy Listerine-t, és egy 2 perces (ez is lehet alapos!) fogmosás után fél percig öblögess, máris megtakarítottál 7 percet.

Ne vasald a hajad. Persze tudom, ezt hiába mondom, úgyis fogod... Pedig jajj, de meg fogod bánni pár év múlva. A csípőig érő hajamat annyira tönkre tette a vasalás (pedig nekem csak hetente egyszer kellett, mert nem göndörödött vissza, miután kivasaltam - amúgy nekem is göndör hajam van), hogy vállig érőre tört le szép fokozatosan... Konkrétan eltűnt legalább 30 centi a hajamból. De te tudod. Ha nem vasalnád, időt is spórolnál és a hajad is nagyon meghálálná.

2012. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreérthetően írtam. Szóval félórás művelet a készülődés, és ebbe tartozik bele a fogmosás, arctisztítás, és amiket még felsoroltam... :)
2012. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Milyen ecsettel kell felvinni az alapozót? Mert néha szivaccsal viszem fel de az is sokáig tart.
2012. szept. 16. 15:01
 16/18 anonim ***** válasza:
Lapos alapozó ecsettel, vagy duo fibre, stippling ecsettel. Ezekhez MAC üzletekben, vagy a Makeuplaza.com-on juthatsz hozzá.
2012. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Korán reggel nektek mikre van türelmetek...


6:35kor ébreszt a telefon,hozzábújok páromhoz,6:45kor kimászok az ágyból,csinálok kávét,visszabujva elszürcsöljük,6:55körül kiveszem az első szekrényből kieső ruhát,felveszem,fogat mosok,fésülködök,kiszedem a reggelit és ebédet a hűtőből,cipő,7:15kor indulunk.

2012. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Rövidítsd le a reggeli készülődést, én hajvasalással-sminkkel táskapakolással, nyugodt reggelizéssel és teaszürcsölgetéssel megvagyok 1 óra alatt. A hajadat vasald ki este hajmosás után, minden reggel úgyse kell vele sokat vacakolni, egyszer-kétszer végigsimítasz rajta és kész. Alapozást meg ha nagyon kell gyakorold, hogy kevesebb idő legyen, de ha nem nagyon feltűnőek a piros foltok, én hagynám, 14-15 évesen szerintem túlzás.

Amúgy meg nyugi, a gimi kezdete nehéz, később ahogy beleszoksz könnyebb lesz, az évkezdet mindig húzós, elszokik az ember nyáron a munkától.

2012. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!