Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket a férjetek vqgy a...

Titeket a férjetek vqgy a párotok tart el vagy dolgoztok? Ha dolgoztok de ugy adodna hogy megtehetnetek szivesen választanatok inkabb azt hogy nem dolgoztok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 16:50
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
54%
Ma 17:04 nem vagy eloskodo k..va. Csak, ha Ne Adj Isten barmilyen okbol kifolyolag magadra maradnal... Megneznem mit kezdesz magaddal.
2012. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
94%

Gyed-en vagyok, ez melyik kategória? :-) 110-et kapok havonta.


Két gyereket tervezünk, ha már a 2. is óvódás lesz és továbbra is ilyen jól fog keresni a férjem, elmegyek egyetemre. A két gyerek között visszamegyek dolgozni.


Most úgy érzem, nem maradnék itthon, de 40-50 évesen el tudom képzelni.

2012. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%
Elmennék dolgozni, ha nem maradna más lehetőség. De nem valószínű, hogy ez fog történni ( férjem nem hagy el, ott vannak a szüleim meg az örökségem. ). De én mentem volna dolgozni (bár nem szívesen ), a férjem nem akarta.
2012. szept. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Én se dolgozom es kiváncsiskodtam milyen lehet az arány.engem sokan megszólnak hogy jajjnem dolgozol stb de látom az arcukon az irigységet.de nálunk amúgy én kezelem a pénzügyeket és minden közösnek számít. Sztem a férjem nem hagy el de ha bármi történne van vésztartalék. Meg 2 lakásom is amit kiadhatok házasság előtti vagyon így a jövőtől én sem félek. De vajon miért lehet ez a megszólás az emberekben?
2012. szept. 16. 17:26
 15/38 anonim ***** válasza:
67%

Függ a férfi személyiségétől is, hogy mernék/akarnék-e otthon maradni mellette. Egyik legjobb barátnőm nem dolgozik, a férje tartja el, de amit az keres, az megy közös számlára, amihez mindkettőjüknek van kártyája, és egyáltalán nem téma náluk, hogy ki keresi meg a pénzt. Így én is otthon maradnék. Ugyanakkor ismerek olyan nőket is, akik - sokszor kényszerből - nem dolgoznak, és bármit akarnak venni, a párjuknál kell pénzért kuncsorogni. Na ilyen pasihoz nincs az a pénz, amiért hozzámennék.

Nekem mondjuk ad egy biztonságérzetet, hogy olyan szakmám van (nyelvtanár, tolmács, fordító 4 nyelven), amivel bármikor találnék több év kihagyás után is munkát, nem azon múlik az életem, hogy hány év munkaviszonyt tudok felmutatni az önéletrajzomban.

2012. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
78%
Dolgozom. És nem szeretném semmilyen körülmények közt, hogy eltartsanak. Persze jó lehet "nem dolgozni", de azt csak úgy vállalnám, ha magamat tartom el, mondjuk nyerek a lottón.
2012. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
66%

volt olyan időszak, mikor a párom és anyum tartott el, de mióta van munkám, azóta nem cserélném fel az itthon ülésre. 6 órában dolgozom, 2 műszakban, tehát van időm a hivatalos ügyekre, háztartásra, szórakozásra.

a fizetésem nem eget rengető, de nagyon kellemetlen lenne, ha mindenre a páromtól kéne pénzt kérnem. így jobban meg is becsülöm a pénzt, költök, de félre is teszek.


akinek jó az, hogy otthon van, felőlem tegye, nem nézem le miatta, de az én önbecsülésemnek nem tenne jót, és folyton azt érezném, hogy társadalmi szempontból egy nulla vagyok.

2012. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy társadalmi szempontbol egy 0 az aki a gyerekeire szenteli az életét sőt!!
2012. szept. 16. 18:22
 19/38 anonim ***** válasza:
59%

Ha belegondolok, én is szívesen lennék itthon, ha tehetném.

Tuti nem unatkoznék, mert imádok sütni-főzni, takarítani. Most is csinálom persze munka mellett, csak a pihenés rovására megy.

Mindemellett, ha nem kellene dolgoznom, akkor önkéntes munkát csinálnék, segítenék pl. állatmenhelyen az ott dolgozóknak.

2012. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
11%
A kérdező 17:26-os válaszára: mert megszólósak. Irigységből, unalomból v mert őket is megszólják, lelki nyomorból, vmit kompenzálnak stb. Te soha nem szóltál meg még senkit? Illetve azért is lehet, mert azért ez kirívó eset, hogy valaki most is ennyire jó körülmények között élhet, h nem "kell" dolgoznia, illetve régen is, már a szülőktől kezdve jó világ volt, lásd van két lakásod. Vagy Te, vagy a szüleid gründolták össze. Nem provokációból tetted fel a kérdést?
2012. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!