Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket a férjetek vqgy a...

Titeket a férjetek vqgy a párotok tart el vagy dolgoztok? Ha dolgoztok de ugy adodna hogy megtehetnetek szivesen választanatok inkabb azt hogy nem dolgoztok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 16:50
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%
Jo rendszeresen kimozdulni.Lassan a fiam ovis lesz, minden sokkal konnyebb lenne itthon, tuti nem birnam hosszutavon.
2012. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
81%

Az igazság az, hogy dolgozni senki se szeret, csak a pénz miatt muszáj, vagy mert azzal reméli garantálni a biztonságát későbbre.


Az otthon unalmas a leghülyébb érv, én őszintén kicsit sajnálom azokat, akiknek csak a munkahely a változatosság, meg az esemény az életükben.


Férfiak is vannak olyan beállítottságúak, akik kifejezetten nem szeretik, ha a feleségük dolgozik. Az én férjem is ilyen, de nem keres annyit, hogy a nekünk megfelelő életszínvonal biztosított legyen, ha én nem dolgozok. Főleg, hogy én jobban keresek, mint ő.


Viszont én itthonról dolgozok, teljesen kötetlenül, meg az igazság az, hogy többet is dolgozhatnék, de nem mindig tartja kedvem. De tökéletesen látom azt, hogy milyen az, ha nem kell eljárni 8-10 órába robotolni.


Én reggel felkelek, amikor akarok, kényelmesen reggelizek, híreket nézek, olvasok, teszek-veszek, dolgozgatok, főzök valamit, bármikor kimozdulhatok, akár a férjem, akár egy ismerősöm, családom, kitalálja, hogy valamit csináljunk, akkor bármikor, bárhova el tudok menni, nincs az, hogy nem érek rá, vagy már nincs energiám, van időm tanulni, mindenféle hobbikat művelni stb.


Én azt mondom, hogy aki állítja, hogy ha 100%-ig biztosítva lenne, hogy egész élete gondtalan lesz, ha nem megy dolgozni, akkor is menne, az bolond. Sokkal kellemesebb és nem utolsó sorban HASZNOSABB és fontosabb dolgot is csinálhatsz, mint pl. üljél az íróasztal mögött és másoknak csinálj olyan dolgokat, amik lehet, hogy nagyon értékesek, de neked ahhoz képest, ami értéket előállítasz csak egy kis alamizsnát juttatnak.


Én mindenesetre jelenleg bár keresek, de a pénzt leszámítva a háztartásbeli feleséghez közelebb áll a napi rendem, és azt mondom, hogy sokkal tájékozottabb, kiegyensúlyozottabb, nyitottabb stb. vagyok, mióta nem járok be reggeltől délutánig valakinek dolgozni.


Olyan időszak is volt, míg egyetemre jártam, hogy egyáltalán nem dolgoztam, akkor csak a férjem pénzén éltünk és ha hiszitek, ha nem akkor sem volt sose éreztetve velem, hogy alsóbbrendű lennék, mert nem kerestem pénzt. Sőt! Mindent elkövetett, hogy ne érezzem így, mert, ahogy mondta, nincs övé, miénk van.


Egyszer a fodrászom okoskodott, hogy a nem dolgozó nőnek kuss a neve, én erre csak annyit mondtam, hogy nézzen szét mennyi dolgozó nőnek is kuss a neve, ez nem attól függ, hogy dolgozol-e vagy sem, hanem a férfi személyiségétől.

2012. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
72%
Én megértem azokat a nőket, akik azért ragaszkodnak a munkájukhoz, mert valamiféle hivatást éreznek magukban, és tényleg szeretik, amit csinálnak. Viszont sosem értettem azokat, akik pusztán azért dolgoznak, mert rettegnek a másiknak való kiszolgáltatottságtól. Szerintem eleve keresztet lehet vetni egy olyan kapcsolatra, ahol ez bármelyik fél fejében egyáltalán felmerül.
2012. szept. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
61%
Engem is a párom tart el,nincs belőle probléma.Dolgoztam,jelenleg itthon vagyok,nincs munka.Párom nem is bánja szerintem,bár beszéltük,hogy könnyebb lenne,ha adódna nekem is valami,de mondta,hogy így is jól meg vagyunk.Kapok támogatást,viszont az nem olyan sok.Örülök,hogy ilyen párom van,aki nem szúrkál úgymond,mivel nem találok munkát,utazni meg szerinte ne utazzak.De hogy az anyja gondol e valamit?!
2012. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Uatzást úgy értem,hogy munka miatt más városba.
2012. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
65%

ma 19:42 Teljesen egyetértek!


Én is pont azt írtam, ha már megtehetném anyagilag, hogy ne dolgozzak, akkor miért egyem az ideget feleslegesen? Utazás, piszkálódó munkatársak, főnökök.

Akkor inkább itthon lennék, s olyan dolgokat csinálnék, amivel másokon segíthetek.

Nyugodt lenne az életem, s azt tenném, amire vágyom.

Engem legalábbis jó érzéssel töltene el, ha nem lennének anyagi gondjaim, s azt az időt, amit egy stresszes munkahelyen töltenék, inkább valahol önkéntesként teszem.

Én írtam pl. az állat menhelyet.

2012. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Szívesen választanám akkor, ha például kisgyerekeim lennének, esetleg akkor, ha a párom nagyon ragaszkodna hozzá, mert amúgy szeretem a munkahelyem
2012. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Dolgozom. Viszont ha párom olyan hú de nagyon jól keresne, akkor bizony kövezzetek meg, de nem szívesen dolgoznék. Tanulnék valami olyat, ami valóban érdekel, és aztán mennék el dolgozni. Vagy valami hobbimunkát csinálnék. 24/L
2012. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

dolgozom...bár ne kéne....legalábbis ilyen melot....unalmas, egyedül vagyok egy irodában (egyéni ügyvédi iroda) és ha dolgozom, a lassuság az agyamra megy, ha nincs melo, akkor csak unatkozom.....ha olyan melom lenne, amire vágyom, amit szivesen csinálnék akár önkéntensként is...akkor meloznék mindig is...de igy? nem...jobb lenne otthon maradni, és más dolgokkal foglalkozni...de hát ez van...kell a pénz:/

24L

2012. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
91%
Aki azt írja,hogy nem dolgozik,vagy ha tehetné,akkor otthon lenne,az le van pontozva -.- 60% körül van,..
2012. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!