Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Itthagynátok a...

Mit tennétek? Itthagynátok a párotokat?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a tanulmányi eredményemnek hála lehetőséget kaptam egy külföldi szakmai gyakorlatra (3-6 hónap, amennyit vállalok). Egy nagy lehetőségnek érzem. Talán lehetne ez egy olyan apró kis plusz, ami majd a későbbi álláskeresésnél jobb színben tüntet fel, mint más hasonló végzettségű pályázót, nem tudom. A lényeg, hogy minden szempontból jó lenne, nyelvtanulás, szakmai fejlődés, tanulás, munkatapasztalat, minden...

A családom határozottan mellettem áll, támogat és szinte már-már tolnak előre, hogy csináljam, menjek.

A párom viszont nagyon nem örül neki. Megérti és igyekszik nem kimutatni, de hihetetlenül érződik rajta, hogy nagyon nem akarja mindezt. Fél, hogy ez a kapcsolatunk végét jelenti. Nem igazán bírjuk jól a távolságot, ez sajna többször is bebizonyosodott. Többször elmondtam neki, hogy ha nagyon hiányzunk már egymásnak, akkor küldök egy repülőjegyet és jön, vagy én indulok haza pár napra, ha tudok. A lényeg, hogy megoldjuk... Még is azt érzem/érezteti velem, ha csak tudat alatt is, hogy választás elé kerültem. Mit tennétek hasonló helyzetben? Meló/karrier, vagy szerelem?



2012. szept. 18. 23:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ki! Semmiképp se maradj itthon. Ha ennyit nem bír ki a kapcsolatotok talán jobb is ha vége lesz én azt mondom. Mi is így voltunk vele párommal, ha ennyit nem élünk túl akkor kár is egymásra pazarolni az időt. Én fél éve vagyok Cipruson, dolgozom mint az ökör, még másfél hónap hátra van. Most kezdtem el igazán szenvedni utána. Igaz megbeszéltük hogy nem sírunk egymás után, nem mondogatjuk, hogy hiányzol stb. Most már nem tudom elfojtani mennyire hiányzik, de ez az idő már semmi lesz az eddigiekhez képest. Én nem bántam, hogy eljöttem, nem viselte meg a kapcsolatunkat, sőt megerősített minket abban, hogy nekünk együtt kell megöregednünk. Kettőnkért, a közös jövőnkért jöttem ide és ezt a párom is nagyon jól tudta. Tiszteljük egymást annyira, hogyha emiatt véget ért volna a kapcsolatunk akkor is minél kevesebb keserűséget okozunk a másiknak. Szerintem vágj bele.
2012. szept. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
De szívesen lennék most a helyedbe!!! Én egy évre is kimennék pedig van párom hat éve ebből 3 ev pedig tavkapcsi volt.
2012. szept. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
9%
Karier. A mai világban, a párkapcsolat, huszadrangú kérdés. A karier szent és sérthetetlen. Vagy rosszul látom a mai világot?
2012. szept. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Ez a 3-6 hónap nem olyan hosszú idő, hogy választásra kényszerülnél karrier és szerelem között.

Fél év hamar elmegy, hát még három hónap.

Én mennék a helyedben, ki nem hagynám. Az első pár nap lenne rossz egymás nélkül, de aztán mekkora öröm lesz hazamenni és újra átölelni egymást! :)

2012. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4-5 évre kéne elmenned,akkor érthető lenne a párod hisztije,de 3 hónap miatt már nem.Nem kéne ennyire önzőnek lennie.Én mennék a helyedben és ha szeret,akkor veled marad.
2012. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne hagyd.


Mérnökként oké hogy találsz melót,de egy ilyennel az önéletrajzodban sokkal többet kérhetsz kezdő bérként.


Párod érdeke is hogy később többet keress.

2012. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani amit a többiek, menj ki.


Lehet hogy ez egy kapcsolat végét jelenti, de jöhet helyette másik is, vagy ki is bírhatjátok azt a pár hónapot. Ha más nem, próbáld megbeszélni vele hogy ő is kimenjen veled, és akkor együtt mentek világot látni. Egyszerűen vannak helyzetek amikor a saját lehetőségeinket kell előtérbe helyezni, ez is olyan, mert tényleg ahogy mondták előttem is, egy párkapcsolat nem biztos hogy örökké fog tartani, viszont ha kimész, akkor kapsz egy olyan pluszt, amit nem vehetnek el tőled, és elősegítheti a további életed.


Egy ilyen gyakorlat tényleg nagyon hasznos, egyrészt belelátsz hogy dolgoznak külföldön, rengeteg apróság rá tud ragadni az emberre, másrészt meg tudsz ismerni valamilyen szinten egy másik országot, úgymond "világot láthatsz", ami újabb plusz dolog az életedben, és egy fél év kint töltött idő sokkal többet ér bármelyik nyelvtanfolyamnál. És ezt a párodnak is be kell látnia.

2012. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
9%
Én kihagynám. Bár ez attól is függ, hogy milyen jellegű munka. Én csak azt látom, amiben vagyok, nekem rohadtul nem éri meg külföldre menni, nem is tudnék ott nagyon mást csinálni, csak valami alantas munkát. Tehát nekem így nem érné meg, inkább maradnék itthon a párommal és élnénk szegényebben, de boldogan, minthogy egy kis pénzt miatt kockára tegyem a kapcsolatomat.
2012. szept. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

9:25: nem munka,hanem szakmai gyakorlat az egyetemen keresztül,Erasmus vagy hasonló.

Óriási lehetőség,nem mosogatás egy étteremben...

2012. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
48%

ma 09:51

Oké, értem. Én is egyetemista vagyok, de akkor is tartom magam a véleményemhez, ez szaktól is függ, az én szakomon nem érni meg (nincs is nagyon ilyen).

2012. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!