Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Itthagynátok a...

Mit tennétek? Itthagynátok a párotokat?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a tanulmányi eredményemnek hála lehetőséget kaptam egy külföldi szakmai gyakorlatra (3-6 hónap, amennyit vállalok). Egy nagy lehetőségnek érzem. Talán lehetne ez egy olyan apró kis plusz, ami majd a későbbi álláskeresésnél jobb színben tüntet fel, mint más hasonló végzettségű pályázót, nem tudom. A lényeg, hogy minden szempontból jó lenne, nyelvtanulás, szakmai fejlődés, tanulás, munkatapasztalat, minden...

A családom határozottan mellettem áll, támogat és szinte már-már tolnak előre, hogy csináljam, menjek.

A párom viszont nagyon nem örül neki. Megérti és igyekszik nem kimutatni, de hihetetlenül érződik rajta, hogy nagyon nem akarja mindezt. Fél, hogy ez a kapcsolatunk végét jelenti. Nem igazán bírjuk jól a távolságot, ez sajna többször is bebizonyosodott. Többször elmondtam neki, hogy ha nagyon hiányzunk már egymásnak, akkor küldök egy repülőjegyet és jön, vagy én indulok haza pár napra, ha tudok. A lényeg, hogy megoldjuk... Még is azt érzem/érezteti velem, ha csak tudat alatt is, hogy választás elé kerültem. Mit tennétek hasonló helyzetben? Meló/karrier, vagy szerelem?



2012. szept. 18. 23:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdés menj menj.Nem értem mit lehet egy párkapcsolat miatt tönkrevágni a jövődet.

Megbánnád,én is most voltam egy másik cégnél interjún amikor rákérdeztek,hogy külföldi út gond lenne,mondom dehogyis ez az álmom,hallod a HR-s akkorát nézett,hogy nem tudta hova tenni,nem értem mit lehet itthon szeretni ebben a nyomorban.Pedig van 2év multi tapasztalatom és erős angolom.

Én itthagynám akármilyen szerelem,ha nem tetszene neki akkor szakítok azonnal és le van tudva.Barátnőm ezer meg ezer lehet,az nem oszt nem szoroz.Meg se kérdezném tőle,bejenteném,hogy megyek és kész.


Kérdező ne hagyd ki,hallgass rám,volt egy sporttásrnőm,annak volt egy hülye pasija,miután 3. lett a fitnesz VB-n,figyelj egy 26éves csaj,a nagy Joe Weider(Schwarzenegger edzője is volt),mondta menjen ki Roi-ba,kap majd termet is vezesse,edzősködjön.Erre jött a kis nyomi pasija,hogy ,,te már nem szeretsz,elmész,itthagysz."

Erre a kis hülye:,,jó édes nem megyek".


Aha,rá 2 hónapra ott sírt az öltözőben,megbánta.

Ne ess ebbe a hibába.

2012. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

három hónapot ki kell bírnia egy kapcsolatnak, meg többet is. ha ezen bukik a dolog, akkor annyit is ért az egész...


na meg gondolom nagyon fiatal vagy, képzeld el, hogy itt maradsz miatta, 50% az esélye kb , hogy úgysem ő lesz életed párja (életkorodnál fogva), stb.

ha meg mégis ő lesz akkor ez a pár hónap nem számít, de még fél év se.


gondolom európába mész akár havonta találkozhattok egy hétvégére, ha előre megveszitek a jegyeket az olcsó.


lehet, hogy csak féltékeny rád, ha őszintén szeretne akkor tudná mekkora lehetőség ez és ő küldene akkor is, ha szomorú mert hiányozni fogsz... kötelesságe lenne melletted állni és támogatni, de gondolom, nagyon fiatal még ő is...

2012. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
16:47 hát ezzel abszolút nem érek egyet...három hónap az semmi... nagyszüleim három évet vártak egymásra nem három hónapot (II vh)... aki nem vár 3 hónapot a másikra, ne haragudj de ez nevetséges... ha csak nem tizenévesekről van szó...
2012. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Ez olyan kegyetlen, hogy sokak szemében igent mondani az egyetemi évek alatt kínálkozó lehetőségre egyenlő a VAK, MINDENT ELTIPRÓ karrierépítéssel. Lehet, hogy életed nagy lehetősége ez, lehet, hogy ha maradsz, akkor bánni fogod, s a párodat okolni, hogy miért vette el a kedved.

Talán túl nagy elvárás a részedről, hogy veled örüljön, és azt minden alkalommal mutassa is ki - értékeld, hogy nem vágja a fejedhez szavakban. Lehet, hogy egy "tisztázó" beszélgetés is elég lenne, mivel azt írod, hogy inkább csak te érzed úgy, hogy ő választás elé állít.


Egyszer beszélgettem egy már 50 fölötti hölggyel. Csoporttársak voltak a férjével (Műegyetem szintén), a férj sürgette a házasságot, gyerekeket, így ő végül nem diplomázott le. Sok évre rá jött rá, hogy ez butaság volt a részéről, hagyni magát eltéríteni a céljától. Tudatos odafigyeléssel túljutott rajta, megbocsájtott, boldogan élnek 37 év házasság után is, de a lelke mélyén talán örökre ott marad ez a mi lett volna ha...

2012. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat! Billent arra a mérleg, hogy márpedig megyek, de mostmár egyre biztosabb vagyok benne a válaszaitoknak köszönhetően.

Nyugat-Európa környékére gondoltam első sorban, a nyelv miatt talán Anglia, de ha máshol bevállalnak angol nyelvtudással, akkor akár Hollandia, vagy Németország is szóba jöhet. Kósza gondolatok vannak a fejemben Törökországról is, nagyon szeretem, ott már eltöltöttem más ügyben 6 hetet tavaly nyáron. Ezzel annyi a probléma, hogy amilyen területen én tölteni szeretném a gyakorlatomat, ott nem éppen a "fejlett berendezésekről" híresek, amiből előnyt kovácsolhatnék.

2012. szept. 21. 17:01
 36/37 anonim ***** válasza:
én most vagyok benne! barátnőm most ment ki külföldre 1 évre! :(
2012. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

A hétvégén sikerült pár mondatot kihúznom a páromból egy őszinte beszélgetés keretében. Azt mondta esze ágában sincs visszahúzni, látja hogy nagy lehetőség ez, de ettől függetlenül rosszul esik neki és nem akar elveszíteni. Azt mondta félt engem és a kapcsolatunkat is, nehogy beleszeressek valami mérnök pénzeszsákba odakint és ő el lesz felejtve...

Azt is hozzátette, hogy tudván mi lett az előző kapcsolatom vége, nem tud bennem 100%-osan megbízni. Akkor én évek után megcsaltam a páromat, de hiába mondom neki, hogy az nem volt ilyen egyszerű sztori és soha többé nem tenném meg, pláne nem vele, akkor is benne van az érzés, hogy vele is ezt teszem majd. Egyszerűen képtelen vagyok jelenleg mégcsak ránézni is úgy másra mint férfira, számomra csak ő létezik. :(

Végül elmondta, hogy mindent próbálunk megtenni, hogy túléljük és lesz ami lesz, ő nagyon szeret. Nem gondoltam hogy ilyen piszkosul nehéz lesz.

2012. szept. 23. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!