Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlzás, ha egy 18...

Szerintetek túlzás, ha egy 18 éves gyerek 100. 000ft-ot kap havonta zsebpénzként?

Figyelt kérdés
Egyik családi ismerősünk mesélte, hogy ő ennyit kap..kicsit meglepett:D egy dolgozó ember kap ennyit havonta :D
2012. szept. 20. 20:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem ismerjük a családi viszonyaikat, anyagi helyzetüket, semmit. (Nincs is közünk hozzá.)

Ha megtehetik, és a gyerek meg is érdemli, akkor miért lenne túlzás? Az ő dolguk. Lehet, hogy okuk van rá. Nem tudhatod, és szerintem nem is a te dolgod, hogy foglalkozz vele. A mienk meg pláne nem.

2012. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
47%
Ha belegondolsz, más civilizált helyeken ez a minimum amit egy gyerek kaphat, az más, hogy Magyarországon ez az átlag kereset :D
2012. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként örökbe fogadhatnak engem is! :D
2012. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Itt nem arról van szó, hogy egy család megteheti e. Én is egy nagyon jó módú családból származom, de soha nem kaptam csakúgy zsebpénzként ekkora összeget. Szüleim megtanítottak arra, hogy a pénzért keményen meg kell dolgozni és mindig takarékoskodni kell, hogy bajban legyen mihez nyúlni. Mindenben támogattak, de a pénzszórást sohasem nézték jó szemmel.
2012. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%
Attól függ mire kapja, én is ismerek olyat aki nagy összeget kap havonta, de ebből kell kajára (napközben), ruhára, szórakozásra költeni, meg ha valamit be kell adni suliban osztálypénzen kívül). Így már nem sok és mire egyetemre megy megtanulja beosztani a pénzt.
2012. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túlzás,csak egy nagy kamu!
2012. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
43%

Ha milliós fizetésem lenne havonta, adnék ennyit a gyerekemnek. Felét kézbe, az is bőven elég, a másik felét meg félretenném, ahhoz nem nyúlhatna addig, amíg önállóvá nem válik. Akkor megkapná egyben és kezdjen vele amit akar. Ha nem értékelné a pénzt, akkor nem kapna kézbe 50-et, adnék neki heti 2000 Ft-ot (a másik felén nem változtatnék)

Viszont ha szeretne magának valamit (pl. ha kitalálná, hogy ő akar egy 500 ezres ESP gitárt), akkor azt a zsebpénzéből kellene megoldania, vagy kitalálnék neki valami feladatot, amit ha megcsinál kap X Ft-ot.

2012. szept. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
64%

ha a felét félreteszi mondjuk autóra, akkor nem gáz. én ismertem egy srácot, aki 6 éve 30 rugót kapott egy hónapra, és ő is 18 volt akkor. elég jól ment a szüleinek...


valamint volt egy lány osztálytársam, akinek 18 évesen 200ezres hitelkerettel rendelkező hitelkártyája volt. ő mondjuk rendesen szórta a pénzt.


én ennyi pénzt tuti nem adnék a gyerekem kezébe, max ha albérletben élne, és az összes költségét 100eből oldaná meg. ha nagyon futna a szekér, akkor is max a felét, a másikat meg félretenném neki valami hasznosra.

2012. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Nem értem miért lenne túlzás.

Ha sokat keresnék én is megadnám a gyerekemnek, sőt autót és házat is vennék neki.

Ettől még ugyanúgy megtanulhat bánni a pénzzel és ismerheti az értékeket. Akinek van szeme látja, hogy a szülei mennyit küzdöttek azért, hogy ő ennyit kaphasson.

2012. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kamuzott,vagy egy kis milliomos palánta.Oviban én is folyton azzal dicsekedtem,hogy anyámnak három autója van és sosem tudja,hogy melyikkel menjen dolgozni,közben meg épp hogy jutott hétköznapi dolgokra.
2012. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!