Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te megengednéd a 11 éves...

Te megengednéd a 11 éves lányodnak, hogy piercingje legyen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 00:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

38-as, tudsz olvasni?


Írtam, hogy szerintem is hülyeség 11 évesen, de az csak egy gyerek. De itt felnőtt emberek olyan hülyeségeket mondanak.


Magyarázd el nekem, hogy vezet a tetováláshoz a piercing. Nekem is van piercingem, szeretnék felkészülni arra, amikor nem bírom megállni, hogy ne legyek televarrva.

2012. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
79%
mondjuk a fülbevaló is piercing és van hogy már újszülötteknek is van...ettől függetlenül nem hiszem hogy megengedném talán 13-14 éves kortól pl egy pici orrbavaló pöttyöt max
2012. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
81%

41-es!

Hany eves vagy? Szerinted ha a piercing megtetszett ennek a kislanynak, a tetko nem fog? Latja nagyon sok emberen, igy nagyon sanszos, hogy neki is kelleni fog, mert ha masnak van, neki miert ne legyen? Es 11 evesen nem fogja atgondolni, hogy azert jo, ha az a tetko szimbolizal is valami komolyat, ami neki fontos...mit varratna magara? Egy Barbie babat?

2012. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
86%

Én a piercingből úgy vezetném le a tetkót, hogy ez a gyerek azért akarja, mert valakin megtetszett, s őt akarja utánozni. Nem hiszem el, hogy egy 11 éves kislánynak azért kell piercing, hogy ezzel akarja kifejezni magát.


Ilyen idős korban szeretnek a nagyok után menni, s rájuk hasonlítani. Ezzel áll fent annak a veszélye, hogy ha most a piercingre rábólint az anyuka, jövőre a tetkóra is ráfog, ha épp az tetszik meg valakin a kislánynak.


Teljesen más, ha felnőtt korban csináltatsz piercinget. Azt már a saját döntésed miatt teszed, mert neked tetszik.

2012. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezen vitatkozhatnánk. Szerintem sok felnőtt elnyomja, mit akar igazán, csakhogy ne nézzék le, ne szólják le.

De ez más téma.


Egyébként kérdező, azt lehet tudni, hogy hova kért a lány piercinget?

2012. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
58%
Na ugye...utolsoval teljesen egyetertek, kb. en is ezt irtam. Ment a zold!:)
2012. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
58%
Utolso alatt a 44-es hozzaszolot ertettem, csak vki gyorsabb volt:)
2012. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
58%
Egy menő tetkót nem akarsz csináltatni neki?
2012. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Visszagondolva én is nagyjából 11-13 éves korom körül akartam piercinget, és nekem sem engedték, bár annyira nem bántam, és nem hisztiztem miatta. Ma már nem bánom. Még most is eszembe jut, hogy jó lenne, mert egyébként tetszenek a köldök pc-k, de megvagyok nélküle. És teljesen egyetértek a szüleimmel, hogy nem engedték meg.
2012. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kb. ennyi idősen akartam piercinget. Anyu megengedett egy második lyukat a fülembe (nem porcba), de semmi többet. Ez is karácsonyi ajándék volt.

Mivel elég sok ötletem támadt hirtelen (igen, egyik után jön a másik, igaza volt aki ezzel érvelt), Anyunak le kellett törnie az akaratomat.

Azt mondta majd akkor kapok, ha megdolgozom az áráért. Ha annyira felnőtt akarok lenni, akkor dolgozzak is meg a vágyamért, mint a nagyok!

Elmentem mezőgazdasági munkára, napszámba, de oda is csak 13 évesen mehettem, fiatalabbakat nem alkalmaztak.

Igen jó lecke volt arra hogy mindennek ára van. Egy 13 éves kislánynak a tűző napon kukoricát címerezni: utána már nem húztam le Anyut sose pénzzel, már tudtam hogy ő mennyit küzd azért hogy nekünk ruhánk, cipőnk, kenyerünk legyen.

Megdolgoztam az összes piercingemért.


Anyunak is sok testékszere van, Apám tele van tetoválva, végülis velük minden tapasztalatot meg tudtam beszélni, és mindig lebeszéltek az olyan piercingekről, ami hátrányos helyzetbe hozhat, vagy csúnya maradandó nyomot hagy.


Most már sok ékszeremet kivettem munka miatt. :(


De attól hogy fiatalon piercingeket szúrattam nem lettem se drogos, se rossz tanuló, se rossz gyerek, se bagós, se teletetovált (egy tetkóm sincs, azt megtanították nekem jól, hogy azt nem divatból csináljuk, hanem olyan belső indíttatásból ami nekem még most sincs rá).


Ha nekem gyermekem lesz, nem fogom neki 11 évesen megengedni a piercinget. Max. annyit, amennyit nekem is megengedtek: egy második lyukat a fülbe, de nem többet. Amiatt nem bánthatják a tanárok, könnyen gyógyul, nem olyan fájdalmas, mégsem az arcán van, diszkrét ékszert lehet bele tenni és bármikor kiveheti.


25/N

2012. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!