Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ezzel a helyzettel...

Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval a gond, hogy faterom tiszta ideg állandóan, mert 200 km-re dolgozik és hét naponta jár haza és elég unalmas ezt hallgatni, mert nem én tehetek róla. Mindig azzal jön hogy ez nem élet hogy egy szálláson él(fizikai munka, de jól fizet) és hét naponta tud hazajárni. Állandóan ebből van a vita h nem tud itthon lenni.

Én itthon lakom meg anyám is, anya néha dolgozik, tesóm még tanul. Én dolgozom.

Szerintem ez amúgy tök ...megszokott dolog hogy vidékről a z emberek eljárnak messzire a pénz miatt, de nem merek szólni miatta, hogy én elviselném egy szálláson annyi pénzért, csak nagyváros legyen. Meg az a baja h heti egy napot tud hazajönni...én haza sem jönnék. Ne értsétek félre örülök hogy itthon van, de ha ez a baja, akkor miért nem marad?

Hét évet laktam kollégiumban, imádtam haza nem jöttem volna, csak kötelező volt.

Hiába mondanám neki h keressen valami hobbit, mindig az jön ki hogy fáradt hozzá vagy "ott? egy szobában?" Olvasni stb. Mintha itthon nem lenne fáradt a munkától - ha lenne.

Mit lehet ezzel csinálni? Majd rájön vagy mi?

Egy csomóan járnak el így dolgozni, ők mégsem balhéznak miatta :S


2012. szept. 22. 21:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért elég nagy különbség van köztetek. Neki már van saját családja (ti), neked még nincs. Ha lesz párod, akit szeretsz és gyerekeitek, te is nehezebben viseled majd. Szerintem jó dolog, hogy hiányzik neki a családja és többet szeretne veletek lenni. Mondjuk abban igazad van, hogy ezt nem így kellene a tudomásotokra juttatnia, hogy panaszkodik. Nem azt mondom, hogy fojtsa magába, de a panaszkodás helyett abban az időben hasznosabban is tölthetné az idejét veletek. Szerintem mondd meg neki, hogy próbáljátok a legtöbbet kihozni ebből a kis időből, szervezzetek olyan közös dolgokat, amiket szerettek csinálni és belefér ebbe a kevés időbe.

Nem tudom mennyi pénzetek van, de lehet jó lenne egy laptop vagy valami kisebb gép, hozzá mobil net, és akkor skypon könnyebben tudná tartani anyuddal és veletek a kapcsolatot, az lehet segítene egy kicsit.

2012. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat,így lehet hogy már írta valaki,amit most fogok.

Először is teljesen más fiatalon külön lenni a szülőktől,bulizni ,mint neki a családjától.Másodszor teljesen igaza van, épp ez a baj,hogy itt ebben a "gyönyörűszép" országban szégyen, és sajnos ez az igazság, hogy rengeteg mindenki így él!Ez máshol nem ilyen természetes.

2012. szept. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Átfutottam a hozzászólásokat, azt hiszem mindenki csak arról ír, hogy apudnak milyen rossz nélkületek... Szerintem egyszerű, aha apudnak ti hiányoztok, akkor ti költözzetek oda! Ezt a házat, lakást eladni és venni az árából ott (vagy a közelében) egy lakást, kész. Helyzet megoldva. Tudom, hogy nem egyszerű, de én nem látok más megoldást!
2012. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy te milyen érzéketlen vagy.

Teljesen már dolog, ha egy fiatal megy kollégiumba, mint egy családapa távol a családjától, és főleg a feleségétől. Neked még sosem volt párkapcsolatod? Nekem úgy tűnik...

Inkább megértőnek kellene lenned, és biztosítani róla, hogy mennyire értékeled az erőfeszítést, amit a családjáért tesz, még ha ennyire rosszul is érzi magát közben.

2012. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

azért ne dobálózzunk a házeladással se!

ha valaki tisztában van az ingatlanárak országrészek szerinti különbségével ...

Gondolom, ott, ahol nincs munka, nem keres senki. Ahol meg van meló, ott csillagászatiak.

Éppen azért ingázik hetes váltásban, mert nem tud csak úgy egyszerűen elkültözni!


2-3 milliós és 20-25 milliós árak között nagy különbség van! És ez ugyanakkora, ugyanolyan ház/telek ára lehet! Csak máshol van.

2012. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Sőt ahol nincs munka, ott ingyen sem lehet "eladni" az ingatlant.
2012. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy érzéketlen lennék, hanem arról hogy nem mi tehetünk róla hogy csak száz kilométerekkel arrébb talált munkát, mégis velünk van a gond, meg velünk veszekszik miatta.

Az "értékeljük" részről meg annyit hogy bármit csinálnánk, azt "ő nem úgy képzelte el". Hiába leírja részletesen(leírattam egyszer), megjön és "ez nem olyan mint ahogy én csinálnám". Jó hogy nem, mert más csinálja.

Nem érzéketlen vagyok, csak nem értem miért kell ezen balhézni velünk, mert ilyen a világ most, nem hiszem hogy nem látja.

A hávásárlásban meg az a gond hogy a mi házunk itt ér 2 milliót, egy ugyanilyet, ugyanilyen méretekkel kb. 4x-esért árulnak pest megyében(ahol dolgozik). Én meg hugom 1-2 éven belül - remélem - megállunk a lábunkon, nem is éri meg befektetni esetleg hitelbe. Mert akkor meg kapásból 20-30 millás házat kéne venni a három külön családnak jó méretben.

2012. szept. 23. 16:51
 18/20 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyet a házvásárlással, pont azért, mert nagy különbségek vannak, nem érné meg eladni és ott venni egyet.

Viszont miért is kellene annyi házat venni? Majd vegyél magadnak a leendő pároddal. Persze ha megtehetnétek, akkor ok, de a fentebbiekből nekem nem úgy jött le.

2012. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem az hogy kellene, csak felmerült hogy akkor irány Pest, de anyagi csőd lenne ott házat venni. Kb életem végéig fizethetnénk a törlesztőt...
2012. szept. 23. 17:19
 20/20 anonim ***** válasza:
De miért kellene neked életed végéig a szüleiddel lakni, avagy a nyakukon? Én sem értem igazán. Nem feltétlenül támogatom én sem a költözést, de ha még is, akkor sem vagytok összenőve, te dolgozol, gondolom eltudod látni és tartani magadat, így te akár maradhatsz helyben is.
2012. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!