Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna erre, ha a fiatok ezt mondja nektek?

Figyelt kérdés
3 fiam van, egy 17 éves, és két 6 éves ikertestvérek. Mióta a kicsik megszülettek, a nagyfiam ki nem állhatja őket. Amióta a kicsik megvannak, anyagilag kissé rosszabban állunk, azonban a fiam ma azt mondta nekem, hogy "jobb lett volna ha inkább elveteted az öcséimet, legalább több pénzünk lenne, és nem lenne ennyi gond velük, az életünk is jobb lenne". Mit lehet tenni, hogy a nagyfiam ne utálja ennyire az öccseit?
2012. szept. 26. 16:29
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, most már nehéz kérdés, én azt gondolom, hogy amikor a gyerekvállalás téma volt, akkor kellett volna megbeszélni vele is, hisz ő is tagja a családotoknak, egyértelmű, hogy a következményekben ő is érintett. És mivel azt írod, hogy "Mióta a kicsik megszülettek, a nagyfiam ki nem állhatja őket." - ebből én azt veszem le, hogy ő totálisan ki lett hagyva a dolgok eldöntéséből, neki csak a mások döntése következményeivel való szembesülés jut az első perctől kezdve.
2012. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
55%

Ti nagyon elvagytok tévedve hapsikáim!


A 17 évesnek nagyon nem volt igaza!

2012. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
11%

ma 17:28


Te tudsz szöveget értelmezni?

"..Amióta a kicsik megvannak, anyagilag kissé rosszabban állunk..."

"..jobb lett volna ha inkább elveteted az öcséimet, legalább több pénzünk lenne,..."


Mert úgy látom, nem. -.-"

2012. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
29%
Izé, egy 6 éve tartó konfliktusban a világ legértelmetlenebb kérdése, hogy "kinek van igaza"... az értelmes kérdés kb a "ki mit rontott el" lehet...
2012. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
69%

Magánvéleményeim következnek, ha nem tetszik, nem kell elolvasni!


Tehát, kedves 20-as válaszoló! Ha a férjemnek új barátai lesznek, nyilván egem is befog nekik mutatni, ha csak tehetjük, együtt találkozunk velük. De ha maga a Jóságos Atyaúristen is lenne a legújabb haverja, akkor sem hanyagolna el engem, és nyilván nem a közös kasszából mennének el szórakozni.


Kedves 21. válaszoló!


Imádom a gyerekeimet, de ha akarnánk még egyet, nem engedém, hogy a 11 éves fiam szeretné-e, vagy sem, akkor is lenne. Van beleszólása a család ügyeibe, pl. nyaralásnál, , de annál, hogy legyen-e kistestvére, nincs. Az maximálisan a szülők döntése.

2012. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
74%
Az apa mit szólt?
2012. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
34%

" de annál, hogy legyen-e kistestvére, nincs. Az maximálisan a szülők döntése."


Gondolom az pedig le van sz@arva, hogy mindennek az az ára, hogy a már meglévő gyerektől vonod el a már megszokott életszínvonalat. Igazad van, ahhoz neki semmi köze. Akkor viszont viseld a következményét, hogy esetleg drogozni fog, vagy eltűnik, stb. Ugye ebben az esetben is vállalod, hogy ez a te döntésed volt, tehát te vagy a hibás?

2012. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
52%
Hát a bátyám és köztem pont ennyi van. Mi se kedveltük egymást. De mond meg a fiadnak, hogy később amikor már ti esetleg nem lesztek, milyen jó érzés lesz, hogy van 2 öccse, akire mindig számÍthat. Ő még kamasz, mond sok hülyeséget, majd változik.
2012. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
61%

"Imádom a gyerekeimet, de ha akarnánk még egyet, nem engedém, hogy a 11 éves fiam szeretné-e, vagy sem, akkor is lenne. Van beleszólása a család ügyeibe, pl. nyaralásnál, , de annál, hogy legyen-e kistestvére, nincs. Az maximálisan a szülők döntése."


Így lehet tökéletesen elrontani egy családot, te meg remek példája vagy a zsarnok szülőnek.

Nyilván nagy részben a szülő döntése, de ha nekem már serdülőkorú gyermekem lenne, mindenképpen kikérném róla a véleményét - többek között azért, hogy ne alakuljon ki olyan háborús légkör, mint a kérdezőéknél. A gyereket teljesen kizárni a kérdéskörből és a döntésből nagyon rossz ötlet, hiszen ez szüli a legtöbb féltékenységet - ő már ebből is látja, hogy senkit nem érdekel, hogy neki mi a véleménye, hogy vele nem törődnek. ITT kezdődik az ellenségesség.


Az a baj, hogy itt sokan alulértékelik, milyen lelki sérelmeket tud okozni egy kiskamasznál az elhanyagoltság. És itt nem arról van szó, hogy kap-e új iPhone-t, hanem hogy valószínűleg a szüleinek is kevesebb idejük jut rá, valamint mást sem lát, csak hogy az új jövevényekkel foglalkoznak. Erre már csak pluszban jön rá az, hogy rosszabbul élnek. Ezt egy kis tininek NEHÉZ megértenie, főleg, ha kizárjuk a tervezésből, döntéshozatalból!


A testvéri féltékenység sajnos egy nagyon gyakori jelenség, de ennek az esetek igen nagy részében a szülők az okai, és ráadásul kezelni sem lenne nehéz - csak emberszámba kellene venni a gyereket is.

2012. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
63%

#25 - (#21-es vagyok) abszolút nem értek vele egyet, bár tudatában vagyok a dolog problémás voltával is, pl. azok a családok, ahol a gyerekvállalást nem tartják döntési kérdésnek. Csak hát elvi síkon sem tartom etikusnak, hogy valakitől elvárjuk olyan kérdésben a következmények vállalását, aminek az eldöntésében nem volt szerepe. Ugye a gyerek nem felelős a szülei döntéseiért és cselekedeteiért.


Szóval ezért nehéz ez a kérdés, mert egyfelől egy több éves elmérgesedett konfliktusról szól, másfelől az önzőségnek én sem vagyok barátja, de harmadik részről viszont azt gondolom, hogy kinek miben nem volt szava, abban el sem várható tőle semmi.

2012. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!