Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna erre, ha a fiatok ezt mondja nektek?

Figyelt kérdés
3 fiam van, egy 17 éves, és két 6 éves ikertestvérek. Mióta a kicsik megszülettek, a nagyfiam ki nem állhatja őket. Amióta a kicsik megvannak, anyagilag kissé rosszabban állunk, azonban a fiam ma azt mondta nekem, hogy "jobb lett volna ha inkább elveteted az öcséimet, legalább több pénzünk lenne, és nem lenne ennyi gond velük, az életünk is jobb lenne". Mit lehet tenni, hogy a nagyfiam ne utálja ennyire az öccseit?
2012. szept. 26. 16:29
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
39%
ma 17:42-nál a pont.
2012. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
73%

A kedves válaszolók nagyon elvannak tévedve.


A kérdésben szó sem volt okostelefonról meg kocsiról.

2012. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
10%

Ja, és egyébként, hogy hogyan reagálnék? Reményeim szerint tök higgadtan, elfogadva, hogy neki most ez a véleménye, amihez egyébként joga van, még ha nekem rosszul is esik.

Tudniillik, ha bárkinek szemrehányást akarnék tenni, akár a kialakult helyzet, akár a nagyobbik gyerek jelenlegi értékrendje okán, hát, max a tükör maradna...

2012. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
80%

25. vagyok. Lehet, szarul fogalmaztam, nyilván megkérdezném, és sokat is adnék a gyerekem véleményére testvér kérdésben, de nem ő döntené el. 11 évesen egy gyerek hiába mondja azt, hogy enkem nem kell kistestvér, igenis jó az ha van, és erre ő is rájönne, ha éppen nem abban a korban lenne, amiben.


"Gondolom az pedig le van sz@arva, hogy mindennek az az ára, hogy a már meglévő gyerektől vonod el a már megszokott életszínvonalat."


Ha egy újabb gyerek születése az életszínvonal romléását jelentené, nem vállalnánk.


"te meg remek példája vagy a zsarnok szülőnek. "


Nem fogom neked ecsetelni, hogy mennyire nem vagyok zsarnok szülő, egyrészt, mert ez a kérdéshez egyáltalán nem tartozik, másrészt, mert rohadtul semmi közöd hozzá, de ha te egy mondat alapján ítélsz, akkor te a válaszod alapján meg elég hirtelen haragú és elíőítéles vagy.



Egyébként kedves kérdező!


Őszintén szólva, már nem tudsz tenni semmit. Talán először el kéne vele beszélgetni, de úgy igazán normális beszélgetésnek kellene lennie, amiben nem kamasznak tekintititek őt, aki utálja a kisgyerekeket, hanem egy 17 éves érett ifjúnak. És nem arról kell beszélni, hogy milyen napja volt (máskor nyilván arról is), hanem arról, hogy egyáltalán miért utálja őket ennyire, érzi-e hogy ez változna, ha mondjuk egy picit többet foglalkozhatna velük, avgy éppen, ha egy kicsit nem lenne velük. Előbbi esetben egy hétvégére apával elmehenétek valahová, addi teljesen az övé lennének a kicsik, utóbbi esetben elküldeni őt egy táborba, télen lehet, hogy szervez a suli sítábort, vagy mondjuk a téli szünetből néhány napot töltsön a barátoknál (persze, csak ha megbízhatóak). Ha komolyan, értelmesen elbeszélgettek vele, meg fogja érteni, hogy hülye (már bocs), és értékelni fogja, hogy addig a 11 évig is, amíg egyedül volt, ő volt a család egyetlen szeme fénye, hát most nem az egyetlen, de ugyanúgy fontos még, mint előtte volt. És 17 évesen már fel kell fognia, hgoy az élet nem habos torta, egy gyerek is hatalmas kiadássalnés törődéssel jár, főleg 6 éves korától szeptemberben, hát még 2 gyerek, ráadásul ott van ő is, aki már lehet, hogy megszokta a sulit, de anyagilag az is sokba kerül, még ha nem is 1. osztály. A lényeg, hogy ebben a beszélgetésben felnőttként kezeljétek, és próbáljatok rá komolyan hatni. Sok sikert!

2012. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%

De érdekes.

Mikor én voltam kb. ennyi, vagy legalább 5 ismerősömnek, haveromnak született kistestvére.

Volt, hogy együtt mentünk sétálni velük :D

Egyiket sem hallottam komolyan panaszkodni, és ilyeneket mondani. Örültek neki. Én is örültem volna két kisgyereknek ennyi idős koromban.

Én a nélkülözést sem tekintettem volna gondnak, mert akkor sűrűbben megyek suli után dolgozni, hogy a hobbimat, utazásomat, ilyesmit ki tudjak azért fizetni.

Amúgy nem szoktatok veszekedni az anyagiak miatt?


A fiad még nagyon a kamaszkorban van + ha emellé nem kedveli a gyerekeket, hát az nehéz dolog.

Tényleg próbáljátok leültetni, mit hiányol, vagy mért mond ilyeneket.

2012. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:
Nos, el van velük alapból, de néha amikor megkérem hogy vásároljon be, és emlékeztet arra, hogy nincs itthon jó pár dolog, akkor szokta az öcsikéire terelni a témát. Egyébként sosem kedvelte őket teljesen, de ez lehet azért is, mert az utóbbi időben nemigen tudtunk a sok munka miatt a gyerekekre vigyázni, így volt, hogy neki kellett rá vigyázni órákat. Sajnos ez most egy ilyen időszak, nem állunk túl jól, de meg kellene neki is értenie, hogy az nem elég, hogy bevásárol, takarít, az öcséire is kell néha vigyáznia.
2012. szept. 26. 19:25
 37/55 anonim ***** válasza:
64%

Na igen, tökéletesen megértem. Bocs, de egyértelműen éreztetitek vele hogy a kicsit a fontosabbak, hogy az ő véleménye, kényelme nem számít.


Én is utáltam, amikor a testvéreimre kellett vigyázni. Magatoknak kellett volna gyereket vállalni, nem úgy hogy majd a nagy vigyáz rájuk....

2012. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanabból a házasságból vannak?


(már bocs...)

2012. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
54%

"így volt, hogy neki kellett rá vigyázni órákat. Sajnos ez most egy ilyen időszak, nem állunk túl jól, de meg kellene neki is értenie,"

Kérdező, MIÉRT kellene szerinted megértenie?

2012. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
80%
Elhiszem, hogy tinifiúként nem öröm neki gyerekeket pesztrálni. Még egy ugyanilyen korú lánynak sem feltétlen, mert épp abban a korban van, mikor a babázás (kistesózás) ciki. Szívesebben lógna haverokkal, netezne, játszana, focizna, minthogy az öccseivel foglalkozzon. Neki miért kell megérteni, hogy így kell lennie? Ő vállalta az öcsiket vagy ti? Nektek kellene megoldani. A saját szobájában tartson rendet, erre én is azt mondom, oké, meg segítsen be a házimunkába is valamennyire, de a gyerekfelügyelet nem az ő dolga.
2012. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!