Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna erre, ha a fiatok ezt mondja nektek?

Figyelt kérdés
3 fiam van, egy 17 éves, és két 6 éves ikertestvérek. Mióta a kicsik megszülettek, a nagyfiam ki nem állhatja őket. Amióta a kicsik megvannak, anyagilag kissé rosszabban állunk, azonban a fiam ma azt mondta nekem, hogy "jobb lett volna ha inkább elveteted az öcséimet, legalább több pénzünk lenne, és nem lenne ennyi gond velük, az életünk is jobb lenne". Mit lehet tenni, hogy a nagyfiam ne utálja ennyire az öccseit?
2012. szept. 26. 16:29
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
54%
Miért kellene megérteni? Most ezt komolyan kérdezitek. Ettől család egy család, hogy ha baj van segítenek,és hogy számíthatnak egymásra. Nem csoda ha ennyi válás van.
2012. szept. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
36%

Köztünk is 10 év van az öcsémmel. Ma már, felnőtt fejjel, kiegyensúlyozott a viszonyunk, de ennyi idős korunkban időnként én is a pokolba kívántam, két okból:


1. Szüleim kivételeztek vele elég rendesen, többet kapott, többet szabadott neki, vitákban automatikusan neki adtak igazat, mert "ő még kicsi".

2. Ő ezt nagyon hamar megtanulta kihasználni, sunyi lett, vádaskodott, hazudott. Akkor sem volt retorzió, ha ez kiderült.


Nem azt mondom, hogy nálatok ez az ok, kérdező, inkább vigasztalni szeretnélek: ezzel együtt, ha bárki bántani akarta az öcsémet (pl iskolában), én voltam az első, aki melléállt. Persze nagyon jót tett a kapcsolatunknak, amikor elköltöztem otthonról, de a lényeg: van remény. :)

2012. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
66%

Előző, IGEN, teljesen komolyan kérdezem, amellett, hogy persze részben igazad is van. Csak hát a dolog nem itt kezdődik, hanem ott, hogy a család attól család, hogy közösen határoznak meg célokat, és utána azokért közösen küzdenek meg. A sorrend ez. A tekintélyelvűség és a szolidaritás nem összeegyeztethető dolog, ha valaki más döntött, akkor az viselje a következményeit is, kinek miben nem volt szava, abban felelőssége sincs, azt gondolom.

A "majd mi eldöntjük, hogy tőled mi várható el" az nem fog működni, nem természete...

2012. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 szabikkaa válasza:
68%
Én 14 vagyok , én is első voltam majd született egy lánytesó, tavaly meg egy fiú. 9 évig én voltam az egyetlen az egész családban még unokatesó se volt ( igaz elég hamar születtem). Eleinte nehéz volt feldolgozni , de annyival könnyebb helyzetem volt mint szegény srácnak , hogy előtte is meg volt mindenem és most utánuk még egyre jobban állunk anyagilag , szóval ezért nem okolhatom őket ( nem is tenném , az öcskös hazajövetelkor Iphone-t hozott :D, amúgy is kifejezetten szeretem mind2-t nagyon aranyosak ;) ) 14/F
2012. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
75%
Ki az a szülő aki megkérdezi a nagyobbiktól, hogy jöhet a kistestvér? Azért nehogy már egy gyerek jobban tudja, hogy hosszútávon mi lesz jó nekik. Annyira nem tetszik neki a helyzet akkor szülői beleegyezéssel már három nyáron át dolgozhatott volna, és lenne egy kis saját pénze amit arra költ amire akar. Ne sajnáljátok már ennyire azt a fiút nem egy kis tini már. Legalább nem lesz annyira elkényeztetve és megtanul osztozkodni.
2012. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
60%

"Ki az a szülő aki megkérdezi a nagyobbiktól, hogy jöhet a kistestvér?" - egy 2 évestől nyilván nem, de egy tizenévestől meg nyilván IGEN, hisz jelentősen befolyásolja az ő életét is...

Az, hogy nyáron elment-e dolgozni, az meg kb semennyire sem befolyásolja a testvérekre vigyázást...

Ajánlott irodalom:

[link]

2012. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
48%

"Ettől család egy család, hogy ha baj van segítenek,és hogy számíthatnak egymásra. Nem csoda ha ennyi válás van."


Szóval a rossz testvérek miatt van válás? Mi közük nekik ahhoz, hogy a szüleik közt elromlik valami?

2012. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
58%
Szegény srác, elbírom képzelni milyen szar lehet neki, gondolom az összes rokon a kicsikre kiváncsi, anyuka-apuka is nyilván kivételezik a két kissebbel, amit ők előbb-utóbb megtanulnak kihasználni..., aztán hogy kiszellőztesse az agyát megbeszél egy randit a barátnőjével amit le kell mondnaia mert anyuka-apuka nem bírja megoldani a babysittert, így neki kell mennie pesztrálni az öccseit. Hát nem irigylem. A dolog pesztrálás része az amit végképp nem értek, nem értem miért kell az idősebb gyereket ezzel fárasztani. Kérdező gondolj bele a fiad most (valószínűleg) érettségi előtt van, a középiskola nehéz, napi 7-8 óra, utána felkészülni, házit csinálni a másnapi újabb 7-8-ra...
2012. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
63%
Azért József Attila életét ne hasonlíts össze a válaszoló életével, baromi nagy különbségek vannak.
2012. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
79%

"Ettől család egy család, hogy ha baj van segítenek,és hogy számíthatnak egymásra. Nem csoda ha ennyi válás van."


"Szóval a rossz testvérek miatt van válás? Mi közük nekik ahhoz, hogy a szüleik közt elromlik valami?"


Nem hanem azért mert segítséget nem veszik természetesnek. Pedig bajban kéne a legjobban összetartani.

2012. szept. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!