Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna erre, ha a fiatok ezt mondja nektek?

Figyelt kérdés
3 fiam van, egy 17 éves, és két 6 éves ikertestvérek. Mióta a kicsik megszülettek, a nagyfiam ki nem állhatja őket. Amióta a kicsik megvannak, anyagilag kissé rosszabban állunk, azonban a fiam ma azt mondta nekem, hogy "jobb lett volna ha inkább elveteted az öcséimet, legalább több pénzünk lenne, és nem lenne ennyi gond velük, az életünk is jobb lenne". Mit lehet tenni, hogy a nagyfiam ne utálja ennyire az öccseit?
2012. szept. 26. 16:29
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
71%

"Nem hanem azért mert segítséget nem veszik természetesnek. Pedig bajban kéne a legjobban összetartani."


Amikor a döntést kell meghozni, akkor kuss a gyerek neve, de mikor segíteni kell, ott a helye?

2012. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
53%
Minden második válaszban ilyenkor azt írják, hogy véletlen így alakult, honnan tudjátok hogy nem véletlenül sikerült.
2012. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
66%
Most abban a korban van, hogy lázad a fiad, néhány év és másképpen fog látni mindent.Addig is légy hozzá türelmes és adj neki szeretetet!
2012. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
35%

Azért van más lényegesebb különbség is.


A gyermek csupán három éves volt, amikor az apa 1908. július 1-jén elhagyta a háromgyermekes családot, s elindult szerencsét próbálni Amerikába. Végül Romániáig jutott, de családját végleg magára hagyta.


Az édesanyjának csak nagy nehézségek árán sikerült gyermekeit eltartania: napszámos munkát végzett, úri házakhoz járt mosni, vasalni és takarítani, ám ennek ellenére sem tudta biztosítani gyermekeinek a legalapvetőbb szükségleteket. Végül úgy döntött, hogy 1910 februárjában két kisebb gyermekét, Etelt és Attilát, a Gyermekvédő Liga gondjaira bízza. A testvérek 1910. március 21-én Öcsödre kerültek nevelőszülőkhöz, Gombai Ferenc parasztgazda házába. A gyermekek a házi munkában, az állatok etetésében és legeltetésében segítettek, cserébe kapták az ellátást. Csak 1911 nyarán látogatta meg őket édesanyjuk. József Attila az öcsödi református elemi iskolában kezdte meg tanulmányait az 1911/12-es tanévben. Napjait nagyrészt az utcán töltötte, a kenyérkeresés szabályos és szabálytalan módjaival is megpróbálkozott. Már gyermekkorában kemény fizikai munkát is vállalt, hogy a család szegénysége enyhüljön, erről a következő sorai tanúskodnak:


„Kivettem a részemet az üzletek előtt való álldogálásokból – volt úgy, hogy este kilenc órakor odaálltam az élelmiszerüzem előtt várakozó sorba és reggel fél nyolckor, mikor már sorra kerültem volna, jelentették ki az orrom előtt, hogy nincs több zsír. Úgy segítettem anyámnak, ahogyan tudtam. Vizet árultam a Világ moziban. Fát és szenet loptam a Ferencvárosi pályaudvarról, hogy legyen fűtenivalónk. Színes papírforgókat csináltam és árusítottam a jobb sorsban élő gyerekeknek. Kosarakat, csomagokat hordtam a vásárcsarnokban.” (József Attila: Curriculum vitae, részlet)

Sokat betegeskedett, 1913 vége felé súlyos tüdőgyulladás döntötte ágynak.

1914 első felében Jolán nővérével történt egyik heves vita után Attila először próbált öngyilkos lenni: lúgkővel akarta megmérgezni magát, de helyette tévedésből keményítőt ivott. József Jolán állást szerzett a Bőrklinikán, majd 1914. augusztus 22.-én feleségül ment Pászti Elemérhez. A család ekkor a férj Üllői út 63. szám alatti lakásába költözött át. 1914. október 14-én Pászti a frontra indult.


Még azon év végén édesanyjuk súlyosan megbetegedett: méhrákot állapítottak meg nála. A nőgyógyászati klinikán kapott rádiumos kezelést.Mivel a háborús nyomor növekedett, a Mama betegsége pedig egyre súlyosbodott, további romlott a helyzetük. Attila jócskán kivette részét a család eltartásából, a boltok előtt állt sorba élelmiszerért és alkalmi munkákat vállalt. Ez időtájt rikkancsként is dolgozott.1919 nyarán a Mama már nem tudott felkelni az ágyból, 1919 őszén a Telep utcai szükségkórházba került, ahol egy iskolai tanteremből kialakított kórteremben töltötte élete utolsó napjait. Enyhíteni kívánva a család nyomorán, Attila még anyja halála előtt a szabadszállási rokonokhoz utazott, ott kapta a hírt, hogy édesanyja 1919. december 27-ről 28-ra virradó éjszakán elhunyt. Ez a tragédia élete meghatározó élményévé vált, s költészetében is mély nyomot hagyott. Az asszony halála után Jolán vette magához két testvérét, Attilát és Etust, Makai pedig a gyermekek hivatalosan kinevezett gyámja lett.

2012. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
33%
Jó az életrajz, csak hát a valszeg valaki által offnak nézett és töröltetett bejegyzésem egy nagyon diszkrét reakció volt a "20:59"-re... mondván, akkoriban még gyakrabban lehettek úgymond véletlenek, ma ez nagyon ritka.
2012. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!