Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Elmondanátok...

Ti mit tennétek? Elmondanátok édesanyátoknak? (lent)

Figyelt kérdés
Sokat fájt a hátam,gerincem,ezért elmentem orvoshoz,aki csináltatott röntgenfelvételt,amiből kiderült,hogy van a gerincemben egy születési rendellenesség,ez okozza a fájdalmat.A doki kérdezte,hogy véletlenül nem dohányzott-e vagy nem ivott ill. nem volt-e valami káros szenvedélye anyukámnak a terhessége alatt.Mondtam,hogy dohányzott,mikor terhes volt velem.Az orvos szerint nagy a valószínűsége,hogy emiatt deformálódott a gerincem és emiatt a rendellenesség miatt soha nem végezhetek semmilyen fizikai munkát.Ti elmondanátok édesanyátoknak,hogy lényegében elképzelhető,hogy miatta alakult így az egészségem? Hajthatatlan,már 35éve dohányzik,nem képes leszokni.Én kicsi súllyal is születtem,azt hallottam ez is lehet az anya dohányzása miatt.Nem ítélkezem anyám felett,félreértés ne essék,és imádom őt,ő a mindenem.De talán jobb,ha ez az én titkom marad,hisz egy szülő biztosan összetörne,ha tudná,hogy ő felelős a gyermeke betegségéért!
2012. szept. 29. 17:18
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Egyébként folsavhiány okozza. Anyád inkább abban "hibás", hogynem szedett folsavat. Az enyém se tette.


De kérlek, ne állítsd be úgy,mintha rokkant lennél, mert ez az állapot kva messze van bármilyen kicsit is komoly betegségtől.

Az ágyéki gerincszakasz (kb tíz centi a farokcsonttól felfelé) érintett - ahogy neked is - és előrehajolva emeléstől, rossz pózban üléstől fájdogálhat a derék, de ez nem erős fájdalom és némi tornával teljesen tünetmentessé tehető.


Ne anyukád miatt hüppögj, hanem emeld meg a hátsód és kezdj sportolni.


Nem tudom milyen alkatod van, de gondolom már amiatt se emelgetnél soha 50 kilós zsákokat, úgyhogy nem a gerinceden fog múlni a fizikai munka lehetősége. A többi csak nyavalygás.

2012. szept. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
22%

Én meg így szoktam kinézni:


[link]


Neked nagyobb esélyed van munkára, na és nekem? 15(!) éves korom óta, és még több szokott lenni, mint, ami a képen látható, viszket, fáj, bereped, az emberek undorodva néznek rám...

23/L

2012. szept. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Nem nyitott gerinc,mert a doki nem ezt mondta! Szóval ez nem nyavajgás,csak mikor nem bírok kikelni az ágyból,úgy fáj a hátam közepe meg szinte végig a gerincem,az bezony elég kellemes.És a dokim azt mondta,ezen nem segít a gyógytorna és még 5 kilót sem volna szabad emelnem,mert akkor mindig fájni fog. Fel is kellett mondanom a munkahelyemen orvosi tanácsra,mert nem akarok lerokkanni 24 évesen.Ez nem túldramatizálás ez tény.És fáj és fájt,mikor sportoltam is.Ez már végig fogja kísérni az életem és ez nem tölt el örömmel.De nyilván te jobban tudod a diagnózist így látatlanul,mint a leletek alapján a háziorvos...
2012. szept. 29. 18:44
 24/45 A kérdező kommentje:
18:42! Ez most hogy jön a témához??? A te keserűségedet ne máson töltsd le légyszi!
2012. szept. 29. 18:45
 25/45 anonim ***** válasza:

Kérdező ez a nyitott gerinc,sok embernek van,még többeknek ki sem derül.

A paravertebrális (gerinc melletti) és a csipő-derék izomzatot kell erősíteni ha fáj. Maga a rendellenességed nem jár fájdalommal,viszont a gyenge hátizomzat-rossz testtartás igen .

Biztos köze lehet a dohányzáshoz,de a folsav felelős a gerinc záródásáért, és pluszban a hajlam öröklődhet is valószínüleg . Nincs semmiféle csodabogyó,életmód,akármi ami 100%ra kizárja,hogy ez nem következik be.

Másrészről tényleg nem kell túldramatizálni . Sportolni kell és nem fog fájni a hátad .

2012. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Elolvastam a cikket és NEKEM NEM EZ A BAJOM,szerencsére!
2012. szept. 29. 18:48
 27/45 anonim ***** válasza:
Most ezt nem értem,azt mondom az ágyéki szakaszodon nem záródik a gerinced,de nem nyitott gerinc? Én reumatológián dolgoztam ,a szakmám is idekapcsolódik,ha esetleg leírod a leleten lévő pontos diagnózist,akkor tudok más tanácsot is adni,de ez nyitott gerincnek tűnik ,lehet,hogy az orvos latinul mondta
2012. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Azért de sokan okosok itt.Nem tudom,hogy mennétek el sportolni,mikor néha kikelni az ágyból is gondot jelent.Nem túldramatizálásnak hanem ROHADT NAGY FÁJDALOMnak hívják! De ez a tipikus magyar hozzáállás.Aki beteg az csak nyavajog,aki táppénzre megy az meg csak szimulál! Az orvos meg úgy vásárolta a diplomáját és csak azért mondta,hogy nem végezhetek fizikai munkát,hogy jól kicsesszen velem! Ugyanmár!
2012. szept. 29. 18:51
 29/45 anonim ***** válasza:

Azért tényleg fura, hogy nem vagy hajlandó megnevezni a betegséget, ha már így belemerültünk a témába.

Ha tagadod a nyitott gerinccel kapcsolatos feltételezést, igazán leírhatnád, mi bajod. Ott kell lennie az orvosi papírjaidon.

2012. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

lelet: A gerinc lumbalis szakaszán a lordosis íve laposabb. A rések és a csig.testek magassága megtartott,szerkezeti eltérés nincs. SI íve nyitott.


Remélem ebből mindenkinek kristály tiszta,hogy mi van :D!

2012. szept. 29. 18:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!