Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Elmondanátok...

Ti mit tennétek? Elmondanátok édesanyátoknak? (lent)

Figyelt kérdés
Sokat fájt a hátam,gerincem,ezért elmentem orvoshoz,aki csináltatott röntgenfelvételt,amiből kiderült,hogy van a gerincemben egy születési rendellenesség,ez okozza a fájdalmat.A doki kérdezte,hogy véletlenül nem dohányzott-e vagy nem ivott ill. nem volt-e valami káros szenvedélye anyukámnak a terhessége alatt.Mondtam,hogy dohányzott,mikor terhes volt velem.Az orvos szerint nagy a valószínűsége,hogy emiatt deformálódott a gerincem és emiatt a rendellenesség miatt soha nem végezhetek semmilyen fizikai munkát.Ti elmondanátok édesanyátoknak,hogy lényegében elképzelhető,hogy miatta alakult így az egészségem? Hajthatatlan,már 35éve dohányzik,nem képes leszokni.Én kicsi súllyal is születtem,azt hallottam ez is lehet az anya dohányzása miatt.Nem ítélkezem anyám felett,félreértés ne essék,és imádom őt,ő a mindenem.De talán jobb,ha ez az én titkom marad,hisz egy szülő biztosan összetörne,ha tudná,hogy ő felelős a gyermeke betegségéért!
2012. szept. 29. 17:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Ment a privi.
2012. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Igazatok volt,tényleg nyitott gerinc! Plusz gerincferdülés,amit gyerekkorm óta tudok! Bocsi az okoskodásért,de hát ki hitte,hogy ez a baj,mikor az orvos sem mondta?!
2012. szept. 29. 19:13
 33/45 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy derült ki, hogy fájt a hátam. Nem most "kaptad el", így születtél. Nekem 17 évesen derítették ki. Akkor az orvos ugyanígy elmondta, hogy 5 kg, gyerekem se legyen, mert a terhesség terheli a gerinc alsó szakaszát, a szüléstől lebénulok, fájdalmam lesz egész életemben,ha magzati korban veszik észre, abortáltak volna, pamparam.


Elmentem egy másik orvoshoz másodvéleményért, ő mondta, hogy ez hülyeség. A mély hátizmok edzésével nagyrészt tehermentesíthető, illetve nagyon figyeljek oda, hogy guggolva emeljek, ne hajolva.

Mondom, hogy nekem egy kis gyógytorna és a testtartásomra odafigyelés, valamint rendszeres sport (kivéve törzscsavarással járó sportok, pl fallabda, tenisz) teljesen tünetmentessé tett. A hasfalat is érdemes edzeni, mert az is tartja a törzset.


Még a leletemen is szó szerint az szerepel, amit leírtál a tiedről. 30 vagyok, és köszönöm szépen nincs fájdalmam. Szóval engedtessék meg, hogy azt mondjam, hogy nyavalyogsz. Nekem is addig fájt, amíg tojtam sportolni és alig volt izomzatom.

Nehezet is tudok fájdalom nélkül emelni. Mivel 155 cm vagyok és 50 kg, eleve erőm se lenne 20 kilónál nehezebben felemelni. Akkor most én is ríjak, hogy jajj, anyám és apám kis termetű és ezért soha nem lehetek két méteres kosaras vagy dokkmunkás?


Igenis dramatizálás, hogy "24 éves vagyok és egész életemben beteg leszek hüpp". Fenéket. Ez egy állapot, ami könnyedén kezelhető, te dramatizálod túl.


A gyógytornász olyan szempontból nem segít, hogy nem növeszti vissza csontot. De az esetleges kellemetlen érzést csökkenti az izmok erősítése.


Ja, és nekem is gerincferdülésem van mellé. Meg az ország lakossága oroszlánrészének.

2012. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Sömörös vagyok: úgy jön ide, hogy nyafogtál, hogy jaj, úgyis beteg maradok életem végéig, csak 24 éves vagyok.

Gondolj bele, hogy másnak rosszabb, te ezzel együtt tudsz élni, én már kevésbé és még nálam is vannak betegebb emberek, ott az a hapsi, se keze se lába, felesége van és boldog...

2012. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Nyilván,de eltértünk cseppet a tárgytól :)!
2012. szept. 29. 19:59
 36/45 anonim ***** válasza:
Nő eleve nem emelhet 20 kilónál többet egy munkahelyen. Ez a szabály. Szóval pereld csak szépen be őket. Garantáltan megnyered.
2012. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Aztán ha rámverik a perköltséget? Hát igen,a szerződésben is benne van egy nő mennyit emelhet,de ott tojnak rá konkrétan.
2012. szept. 29. 20:06
 38/45 anonim ***** válasza:
Akkor valahogy máshogy leckéztesd meg őket, ilyet nem tehetnek meg! Munkaügyi hatóság, vagy ilyesmi.
2012. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a bosszúálló típus így is én érzem magam rosszul,hogy felmondtam.Szóval nem tudom,mit kéne tennem.Ez egy olyan cég ami megtehet bármit!
2012. szept. 29. 20:12
 40/45 anonim ***** válasza:

Nem mondanám el.

Ha nem haragszol rá emiatt, akkor szerintem ne mondd el. Én legalábbis ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy bosszúból hozzávágni, hogy ez van, miattad van. De ha nincs harag, akkor felesleges. Szerintem.

2012. szept. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!