Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság-ellenzők miért...

A házasság-ellenzők miért gondolják, hogy a házaspárokat a papír tartja össze?

Figyelt kérdés
Szinte már szállóige azoktól, akik házasság nélkül együtt élnek, esetleg gyereket is nevelnek, hogy azért nem házasodnak össze, hogy "ne a papír tartson minket össze".
2012. szept. 30. 15:37
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
66%

Jogok alatt nem csak pénzt kell érteni.

Itt van pl; ez a kérdés.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meghalt az apuka a gyerek születése előtt, így még az édesapja nevére is csak nagy nehézségek árán kerülhet ha kerülhet egyáltalán.

2012. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Én bankban dolgoztam a szocpolos időszakban, nagyon sokan jöttek úgy hogy "ja, hogy ez is feltétel? Akkor persze" Szóval eszük ágában nem volt összeházasodni, de ha a pénzhez kellett akkor megtették. Egyébként sem hittem a házasságban a sok körülöttem lévő negatív példa miatt, ez meg pláne rátett egy lapáttal.


Nem gondolom, hogy egy párt összetartana a papír. Nagyon sok olyan házaspár ismerősöm van, akikről süt hogy imádják egymást :-)

2012. szept. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
65%
Én inkább azt a szállóigét hallom mindig, hogy: "az csak egy papír" De én az ilyenre visszakérdezek: ha csak egy papír, akkor miért akkora nagy dolog aláírni? Mégis kell legyen az illetőkben valami félsz, és az élettársi kapcsolatból könnyebb kilépni is...
2012. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
83%
#11 - mondjuk soha nem értettem, hogy miért ekkora kérdés egy gyerek vezetékneve... egyébként házasságban is nyugodtan lehet az anyja nevén, annyi az összes paraméter, hogy az adott házasságban született gyerekeknek azonosnak kell lennie a családnevének. Ez a "nevére vesz" megint egy ilyen régmúltat ídéző közhely, az elmúlt fél évszázadban semmi köze nem volt egymáshoz az apai jogoknak és kötelességeknek a gyerek családnevéhez, apasági vélelmet meg egy sima közjegyző előtt tett élettársi nyilatkozat is keletkeztet.
2012. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
84%

A "ne a papír tartson minket össze" szöveg a "félek az elkötelezettségtől", "de mi van ha mégsem jön össze" megfelelője. Magyarul könnyű emögé bújni. Lássuk be, bármennyire is jó, ha a felek házasok, mikor beüt a baj pl. egyik fél váratlan halála esetén a közös lakást ki fogja örökölni kérdésköre, egy esetleges válás esetén a papír hátráltat. Rengeteg pénz, idő és méreg. Azért olyan nagy divat a "papírmentes" élet, mert a házasságok fele válással végződik és az bizony sok pénz. Így viszont mindenki megtartja ami a magáé, mikor két ember útjai különválnak mindenki viszi a sajátját és kész. Ennyiről szól a történet.


Én személyszerint csak akkor házasodnék, ha már úton van a gyerek. Mert egy "zabigyereket" akkor sem szülnék. Viszont a nagy fehérruhás puccparádét mellőzném, legyen hivatalos és ennyi, nem kell több. Ráadásul a saját vagyon megmentésére ott van a házasságiszerződés amely egy nagyon jó dolog. Persze a házassági szerződés kérdésköre ugyancsak egy kényes téma. Erre az emberek 80%-a azt mondja, hogy ha valakit szeretek, akkor megbízom benne és nem kötök ilyen szerződéseket. Viszont mindenki azt mond amit akar, van különbség a rózsaszínfüggönyös szeretet és a racionális életfelfogás között. Nincs olyan, hogy tökéletes szerelem, igazából soha nem ismerhetjük meg a másik embert. Sajnos mindig benne van abban a bizonyos pakliban, hogy a 10 éves vak szerelem után derül ki, hogy kihez is mentünk hozzá igazából és akkor jön a sírás-rívás, hogy mihez kezdjek most a gyerekkel, hova menjünk stb. Szomorú, de a világ így működik.

2012. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
76%
#13 " De én az ilyenre visszakérdezek: ha csak egy papír, akkor miért akkora nagy dolog aláírni?" - lásd #7.
2012. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
19%

13-as.

Akkor én ennyi erővel azt követelhetném a társamtól, hogy tetováltassa a vállára a nevemet. Egyrészt nem hiszem, hogy gondolkodás nélkül és boldogan igent mondana, másrészt ismételten felmerül a kérdés: boldogabbak leszünk tőle akár csak közép/ főleg hosszú távon?

2012. szept. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
60%

13-as vagyok. Nekem ez a hippiduma nem magyarázat. Tipikus lázadó szöveg, aminek egy a lényege...


17-es: Ha neked a tetoválás és a házasság összehasonlítható párhuzam, akkor kár tovább társalogni a témáról. Jó hogy nem mondod, a házasság a másik fél csonkítása.

2012. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
14/18 Nem a pénz miatt de ha nem kerül az apja nevére, nem ismerik el gyerekének akkor az árvaságit sem fog kapni az anyuka a gyerek neveléséhez. Azért egy gyerek felnevelése nem két fillér, hogy ne lenne rá szüksége.
2012. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%
#18, nézd, engem meg nyilván nem az érdekel a saját életemben, hogy másoknak mi mire magyarázat, vagy mi mire nem magyarázat. És hát persze, hogy bizonyos szemszögből nézve "lázadó hippiduma", mert hogy abból a szemszögből én egy lázadó hippi vagyok, aki eszerint akarja élni az életét, ezt elfogadó párral, nem olyannal, aki eltűri, hogy más földi vagy transzcendentális hatalom mondja meg neki, hogy mi a helyes és mi a nem helyes. És akkor ennek a történetnek itt a vége, az emberek élik a saját életüket a saját értékrendjük szerint.
2012. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!