Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság-ellenzők miért...

A házasság-ellenzők miért gondolják, hogy a házaspárokat a papír tartja össze?

Figyelt kérdés
Szinte már szállóige azoktól, akik házasság nélkül együtt élnek, esetleg gyereket is nevelnek, hogy azért nem házasodnak össze, hogy "ne a papír tartson minket össze".
2012. szept. 30. 15:37
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
#19 - újra elmondom, legalább fél évszéázada a világon semmi köze a gyerek nevének az apasági dolgokhoz, teljesen külön történet, ami ott ér csak össze egy pillanatra, hogy házasságkötésnél vagy apasági nyilatkozatnál szoktak nyilatkozni a gyerek családnevéről IS. Kismillió olyan ember él, aki az anyja nevét viseli, és mégis van apja, aki él is apasági jogaival, és teljesíti az ebből eredő kötelességeit is.
2012. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
#21 Igen de a történetben már meghalt az apuka így nem fog tudni apaságit tenni.
2012. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
76%
Így van, és ugye ez a helyzet egyfelől kikerülhető akár házassággal, akár előzetes apasági elismeréssel, akár közjegyző előtt tett élettársi nyilatkozattal, az apasági vélelem szempontjából ezek teljesen egyenrangú dolgok. Ha egyik sincs, akkor meg kérni kell az apaság bírósági megállapítását, és ennyi, annál a kérdésnél valszeg ez a járható út, és tökéletes megoldás.
2012. szept. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem azt gondolják, hogy a házasságot a papír tartja csak össze, hanem hogy tényleg vannak olyan elhidegült párok, akiket már nem nagyon tart össze más (ez se teljesen igaz, mert sokkal jobban összetartja a közös gyerek, közös vagyon...)

Én is kérdezhetném, hogy a házasok miért gondolják azt, hogy csak az nem házasodik, akinek nem kérték meg a kezét. Minden ilyen kérdésnél felvilágosít valami nagyokos, hogy márpedig nekem mint nőnek csecsemőkorom óta a habos ruha és gyémántgyűrű lebeg a szemem előtt és csak azért nem tartom fontosnak a házasságot, mert senki nem rogyott térdre előttem egy rózsacsokorba rejtett briliánssal... :D

2012. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
78%
Én hàzasság 'ellenes ' vagyok, de pont az ellenkezőjét gondolom. Egy kapcsolatot nem a papír tart össze, ezeért nem làtom értelmét a házasságnak.
2012. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Előző, és ez még nem is házasság-specifikus kérdés, én vagyok már 48, de az anyám - aki meg 78 - a mai napig tudja sorolni, hogy szerinte én mit és hol rontottam el, és az egy percig sem merül fel az agyában - nem is merült fel soha - hogy én a saját életemet élem a saját terveimmel és a saját vágyaimmal, saját értékrendemmel, és nem az övét az ő vágyaival, és az ő értékrendjével...
2012. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
78%

ha papír nélkül is ugyanannyira szeretjük egymást, és együtt maradunk, akkor mi a fenének írjuk alá?

felesleges macera. egyébként sincs sok köze hozzá az államnak, hogy kit szeretek, kivel élek együtt.


nem gondolom, hogy a házasok többségét a papír tartaná össze, de sajnos sok helyen nehezítette meg a kapcsolat lezárását a papír.


köztünk minden tisztázva van jogilag, vagyonilag. egy házasságban pont ezt vesztenénk el. ami az enyém volt, az az enyém is marad, ami az övé, az pedig az övé marad. van külön vagyonunk, és közös vagyonunk, ha összeházasodnánk, akkor ez követhetetlen lenne.


egyébként vicces, de nő létemre a hideg ráz egy habosbabos esküvőtől, nem kell brilliánsgyűrű ahhoz, hogy érezzem a szeretetét. már megkérte a párom a kezemet, nekem ez pont elég volt ahhoz, hogy biztos legyek benne, hogy engem akar egy életre. van gyűrűnk is, igaz nagyon visszafogott, hivalkodást kerülő darab. nekünk ez jelképez valamit. a papír meg semmit.


sőt, továbbmegyek: nekem a kapcsolat megalázása lenne egy házasság, mert azt jelentené, hogy csak akkor bízom meg a páromban, ha aláír egy szerződést arról, h szeret.

2012. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
46%
Egy kapcsolat megalázása a házasság? Ilyet még nem hallottam....
2012. szept. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egy dolgot jegyeznék meg: a házasság nem egy felső hatalom jóváhagyását jelenti, hanem szerintem azt, hogy felelősséget vállalunk a másikért, a kapcsolatunkért, a közös életünkért. És szerintem ez az, amit nem vállal, aki nem házasodik! Ennek az esküvőhöz meg a gyűrűhöz semmi köze, az nem feltétele a házasságnak. És nem is az a célja, hogy a szerelmet tovább fűtse, vagy akármi hasonló, hanem hogy MI MAGUNK hivatalosan vállaljuk a házassággal járó felelősséget.

2012. szept. 30. 22:04
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Akinek tönkre ment a házassága, annak az élettársi kapcsolata is tönkre ment volna, szóval tök nyolc, hogy ki mit tesz.

A házasság megment dolgokat a másik félnek jogilag, így nem lehet csak úgy kitenni az utcára nincstelenként.

2012. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!