Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szemét vagyok?

Tényleg szemét vagyok?

Figyelt kérdés
Nagymamám mindig a mobillal piszkál, hogy nem hívom fel hétközben telefonon.. Egy városban lakunk, hétvégén valamelyik nap elszaladok hozzájuk, de egyébként tényleg nem hívom. Az ok: nem lehet 2 percig beszélni Vele, hosszan sorolja a panaszait, főképp, hogy soha nem hívom, és hogy én hálátlan unoka vagyok, pedig ő milyen szuper nagyi.. Sokat dolgozom, otthon nyugit szeretnék, ő pedig mindig megbánt, sérteget ha felhívom, akkor is ezt csinálja.. Kritizál, becsmérel engem, kiforgatja a szavaimat.. Ha elmegyek hozzá, akkor meg van hogy nem szól semmit, ha kérdezek, egy szóban válaszol.. Hétvégén nem voltunk itthon, csak ma hívtam fel délelőtt, mert vasárnap este jöttünk haza, tegnap 7:30kor értem haza és otthon is volt dolgom, őszintén szólva eszembe sem jutott, mert egész nap rohantam, h hívjam (Apum úgy is beszélt vele) Fél órákat beszél, elveszi az életkedvem és jön azzal, hogy miattam magas a vérnyomása, nem tud aludni, mert felidegesítem...Ma felhívtam, megkaptam, hogy milyen szemét vagyok.. Gyomorgörcsel megyek hozzá, azzal is hívom.. 5-ből 1szer, ha jó kedve van, akkor olyan, mint régen.. Ő is felhívhatna, de soha nem teszi direkt várja, hogy én hívjam, mert nem akar zavarni.. De azért felhívott, hogy vigyek le neki valamit és kész, le is teszi. Bocs ha sok lett, csak ideges vagyok! Miért csinálja ezt? Én 23 ő 73
2012. okt. 2. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Mert nagyanyád egy megkeseredett vénasszony és unatkozik. Nem tudsz vele mit csinálni.


Nem vagy szemét.

2012. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert idős és gondolom unatkozik. Főleg ha egyedül él. Igényli a társaságot, vagy csak azt, hogy valaki beszélgessen vele, érdeklődjön róla.


Az én mamámnak nincs telefonja mert képtelen kezelni. Én most felköltöztem 2 hónapja Pestre, így 70 kilométerre költöztem tőle. Előtte hetente 2x jártam hozzá. Most képes nekem minden héten levelet írni ami kb. 3 mondatból áll. Ilyenek az idősek. :) :) De én imádom a nagyimat! :)

2012. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy szemét, de ha vasárnap mész hozzá, azért szerdán hívd fel, mondd neki, hogy van 10 perced. hagy beszélje ki magát. De azért mondd el neki, hogy ne hisztizzen emiatt.
2012. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Azt kell megértened és átlátnod hogy neki te vagy a nap eseménye. Ha tud rólad, ha beszélhet veled. Egész nap körülötted forog az agya, már 100x gondolt rád mire egyszer beszéltek.

Ráadásul a kocka fordult, már nem te kapsz tőle biztonságot mint eddig, ezt ő szeretné tőled megkapni, még ha nem is meri neked ezt kimondani.

2012. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem vagy szemét. Sajnos a mai világban nem lehet mindent telefonon megbeszélni, mert nagyon drága. A telefon arra való, hogy csak a legfontosabb dolgokat közöljük egymással. Pláne ilyen árak mellett.
2012. okt. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%

De szeretnéd a te helyedben lenni, csak még egyszer csak egy mondatott beszélni a nagymamámmal, de már 10 éve nem tehetem meg.

24L

2012. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Az olyan válaszoknak mint 6-osé szerintem nem sok értelme van. Fölösleges a kérdezőbn lelkiismeretfurdalást kelteni.

Úgy gondolom, csak az őszinteség segít. Mondd el neki, ami zavar és nyomja a lelkedet. Tapasztalat, hogy csak ez működik. Még ha fenn is akad rajta először, el kell fektetni a játékszabályokat. Hajrá!

2012. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Mond neki, hogy fizesse a telefonszámlád és akkor beszélgetsz vele annyit amennyit ő akar...
2012. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Ha idegesít a nagymamád akkor találkozzál és beszélj vele kevesebbet, akkor majd megtanul jobban értékelni. Egy héten elég ha egyszer hívod pár percre és egy hónapban egyszer meglátogatod.


Szüleim tényleg rendesek, családi házukban külön lakásban laktam 28 éves koromig, de néha azt éreztem, hogy mindenbe beleszólnak, egy kicsit hülye-gyerekként kezeltek.


Mostanában kb. havonta egyszer látogatjuk őket, hetente max. 3-szor beszélünk pár percet, és ez így teljesen jó, mert így mindenki becsüli a másikkal töltött időt.

2012. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
nem vagy szemét. az, h az ember idős, nyom a latban, de nem mentség mindenre. oké, h unatkozik, több segítségre van szüksége és türelemmel kell hozzáállni. de az nem oké, vagy az idős rokon folyamatosan szapulja a fiatalabbat, a tulajdon unokáját. rossz ézéseket kelt benne, elveszi az életkedvét, kritizál. ilyenkor ember a talpán, aki ezek után is sűrűn kontaktál a nagyival. nálunk is ez volt a helyzet, én nem is igen mentem hozzá. mondjuk annyi különbség volt, h ő nem is hiányolt, nagyon nem bírt engem valamiért. én meg ott szeretek lenni, ahol szeretnek, úgyhogy részünkről ez túl is volt tárgyalva. 6-os: már "ez" a nagyim sem él, és még így utólag sem csinálnám másképp. nem bánom, h ritkán mentem. tudod, ez azon mólik, h milyen nagyid van. nekem a másik nagyim nagyon jó ember volt, ő sincs már velünk és nagyon sűrűn gondolok rá. ő hiányzik és azt kívánom, bárcsak láthatná még. a szóban forgó nagyit viszont kisebb rémálom volna újra látni. megkeserítette az életemet. két napig mindig sírhatnékom, meg világvége hangulatom volt, miután meglátogattam.
2012. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!