Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szemét vagyok?

Tényleg szemét vagyok?

Figyelt kérdés
Nagymamám mindig a mobillal piszkál, hogy nem hívom fel hétközben telefonon.. Egy városban lakunk, hétvégén valamelyik nap elszaladok hozzájuk, de egyébként tényleg nem hívom. Az ok: nem lehet 2 percig beszélni Vele, hosszan sorolja a panaszait, főképp, hogy soha nem hívom, és hogy én hálátlan unoka vagyok, pedig ő milyen szuper nagyi.. Sokat dolgozom, otthon nyugit szeretnék, ő pedig mindig megbánt, sérteget ha felhívom, akkor is ezt csinálja.. Kritizál, becsmérel engem, kiforgatja a szavaimat.. Ha elmegyek hozzá, akkor meg van hogy nem szól semmit, ha kérdezek, egy szóban válaszol.. Hétvégén nem voltunk itthon, csak ma hívtam fel délelőtt, mert vasárnap este jöttünk haza, tegnap 7:30kor értem haza és otthon is volt dolgom, őszintén szólva eszembe sem jutott, mert egész nap rohantam, h hívjam (Apum úgy is beszélt vele) Fél órákat beszél, elveszi az életkedvem és jön azzal, hogy miattam magas a vérnyomása, nem tud aludni, mert felidegesítem...Ma felhívtam, megkaptam, hogy milyen szemét vagyok.. Gyomorgörcsel megyek hozzá, azzal is hívom.. 5-ből 1szer, ha jó kedve van, akkor olyan, mint régen.. Ő is felhívhatna, de soha nem teszi direkt várja, hogy én hívjam, mert nem akar zavarni.. De azért felhívott, hogy vigyek le neki valamit és kész, le is teszi. Bocs ha sok lett, csak ideges vagyok! Miért csinálja ezt? Én 23 ő 73
2012. okt. 2. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A szeretet gyógyít! Menj el hozzá szerdán egy félórára. A nagyi öreg, beteg és magányos. Ha tudod szervezd meg a többi családtag látogatásait is. A barátnőméknél napokra be van osztva : két lány, öt unoka az pont hét, naponta elugrik valaki a nagyihoz.

Nem tudhatjuk , mi milyenek leszünk 73 évesen, de sajnos valószínűleg sok lesz a panaszunk és már oda lesz a lelki rugalmasságunk.

2012. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy szemét!

Ha sűrűbben szeretnél beszélni vele, és soknak tartos a tel.számlát, fizess elő a t-mob-nál, igényeld meg a családbarát kedvezményt. Havonta 2ezerft/tel szám. Így korlátlanul (100óra) beszélhetsz a mamával, ő is veled. De egyszerre csak 1 órát, mert utána számláz. Bocs az offért.

Próbálj erről beszélni a mamával, hátha... (Amúgy rengeteg a kötekedő, sz@rkavaró nagymama.)

2012. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy szemét!

Az ilyen nagyik már akkor is házsártos, kötekedő, panaszkodó, negatív kisugárzású emberek, amikor még nem is nagyik! Kitűnően értenek ahhoz, hogy kell zsarolni azt, akit lehet és hogyan lehet lelkiismeret furdalást kelteni benne és lerombolni az önbizalmát. Az ilyen nagyiknál már csak az ilyen anyósok a rosszabbak. MOndd meg neki, ha nem tud veled rendesen beszélni, akkor nem mész többet hozzá. Ennyi. Szerintem tudja az egész családod, hogy ilyen, jó lenne, ha valaki melléd állna.

Megkockáztatom, hogy Apukád édesanyja, nem Anyukádé.

2012. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amíg kicsi voltam nem volt ilyen, mióta párom van-aki a vőlegényem már- (és nem az, aki neki volt a szimpi) fordult át ilyenbe.. Már nem vagyok kicsi, nem kell nekem mindent elmondani, tudok dönteni, választani, de a véleményét szívesen venném.. Csak az a baj, hogy az nem vélemény, hanem "utasítás", annak úgy kellene lennie, ha máshogy döntünk, akkor ezen is mindig sértődés van..

Sokszor jövök el tőle sírva.. pedig szeretem, szerintem ő is, de mindig annyira negatív, mindenben rosszat lát... Teljesen lehúz, nem tudom, hogy hogy kezeljem.. ha ráhagyom, csak rosszabb, ugyanez, ha vitatkozom.. Néha úgy érzem reménytelen...

2012. okt. 3. 10:53
 15/16 anonim ***** válasza:

Az öregeket nem szabad teljesen komolyan venni, az idő vasfoga sokszor nem éppen előnyösen formálja jellemüket.


Pl. egyik nagyapám 89 éves koráig igazán nemes jellemű ember volt, kiváló fizikai kondícióban. Aztán egy súlyos tüdőgyulladást követően teljesen leépült, az agyával is történhetett valami, mert gonoszkodó öregember lett, talán azért mert érezte a halál közeledtét, 91 évesen meghalt. Utolsó időszakában nagyon csúnya szurkálásokat osztott ki családon belül, főleg az érzékenyebb lelkűeknek, velem is próbálkozott, de én tudtam hogyan kell kezelni.

2012. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is utolsó a választ!

Azt megkérdezhetem, hogy hogy kezelted a helyzetet, mi ilyenkor a jó reakció?Hagyjam, hogy osszon ki teljesen és jópofizzak..

Ez Nekem annyira rosszul esik, hogy ilyen, de biztos bennem is van hiba, hogy valamit így eltoltunk..

2012. okt. 3. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!