Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány ember életét teszik...

Hány ember életét teszik tönkre azok a szülők, akik rátelepszenek felnőtt korú gyermekükre, és nem hagyják önállósodni, csak hogy ne kelljen szembenézniük a saját elrontott életükkel?

Figyelt kérdés
Fejenként ill. összesen , országos szinten?
2012. okt. 4. 17:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezzel nem csak a saját gyerekük életét teszik tönkre. A mi esetünk (persze utólag mondhatja mindenki, hogy minek akartam családot egy ilyen emberrel), a gyermekem apjának a szülei annyira rátelepedtek, hogy nem csak a mi kapcsolatunk ment rá, de azon is munkálkodtak, hogy a fiúk ne is vegyen tudomást a gyerekéről. Ez sajnos sikerült is, persze ez a neveltetéséből is adódik. Szóval az, hogy a saját gyerekük élete szánalmas, hagyján, de az én fiam úgy fog felnőni, hogy az apját nem ismeri, mert az nem kiváncsi rá. Nekem sem könnyű ezt feldolgoznom, hogy egy ilyen féreggel votam évekig együtt. Szóval ez kapásból 3 ember 1 "szülőpár" miatt.
2012. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezek sajnálatos dolgok, részünkről is, hogy reménykedünk az utolsó pillanatig, hogy kijönnek anyuci karmai alól, meg részéről is, hogy ennyire nyomorékok, nem képesek önálló emberként élni, mert ha már nem férfiak a talpukon, legalább emberek lennének...de még az se.
2012. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
ez egy szar kérdés és hülyeség mert ha a "gyerek" észrevesz akkor beszél a szüleivel ha meg nem akkor vagy még szüksége van a gondoskodásra mer hülye vagy mert .. nem tom ez hülyeség
2012. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem méri senki, így nincs is rá adat. Valószínűleg azért nem mérik, mert értelmetlen is lenne egy családi "hálózatot" egy szempontból (a szülők nem hagyják) vizsgálni. Azt is lehetne nézni, hogy a gyerekek, akik ebben részt vesznek, miért hagyják, miért nem lépnek ki, miért nem kérnek segítséget miért tartják fent ők is ezt az állapotot?

Úgyhogy a kérdésed szerintem nem statisztikai, hanem pszichológiai, gondolom a saját életedből merítve. Te is ettől szenvedsz?

2012. okt. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ilonnak:

Ha szerinted hülyeség a kérdés, akkor miért nem azt írtad válasznak, hogy: nulla, ilyen nincs.

Vagy azért izgat fel ennyire ez a kérdés, mert ... - hogy is mondjam? - talán magad előtt is titkolsz valamit?

2012. nov. 26. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!