Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úristen, mit csináljak? A...

Úristen, mit csináljak? A barátnőm öngyilkos akar lenni!

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm mindig is egy nagyszájú,vihogós,vidám lány volt,jók voltak a jegyei,stb. De ez kb. 3 hete igencsak megváltozott. Magába fordult,agresszív lett,alig kommunikál velem,meg a többi barátnőjével,rosszak lettek a jegyei,ilyenek. Egyedül a pasijával hajlandó kommunikálni,még a szüleivel sem.(amúgy 18 lesz) Mostanában meg azzal fenyegetőzik,hogy elege van mindenből,és mindenkiből,neki nincs keresnivalója ezen a világon,és mindenkinek jobb lesz,ha meghal. Nem tudom,mi történhetett vele,mert mindent meg szoktunk beszélni egymással. Már nem egyszer kérdeztem finoman,hogy mi a baj,de akkor is csak rámförmedt,hogy "szálljak már le róla,ne játsszam a nagy barátnőt,mert tudja,hogy utálom!!" Pedig én aztán csak tényleg segíteni akartam. A minap addig fajult a kiborulása,hogy majdnem nekem esett,szerencsére ott volt a barátom,aki úgymond "lekezelte". Fogalmam sincs mit csináljak,mert hiába mondja,hogy nem kell segítség,tudom,hogy valami gáz van!!!! Mit tegyek?? Segítsetek,léccives!!! :((((

18/L


2012. okt. 4. 18:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak így akarja magára felhívni a figyelmet. Ebben a korban gyakori.
2012. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és azt, hogy ez csak figyelemhiàny, mi sem bizonyítja jobban, mint a két "kísérlete"


Ha én tényleg meg akarom ölni magam, akkor biztosra megyek, olyan tervet eszelek ki ami működik is, és olyan időt illetve helyet választok, ahol tuti nem talál rám senki időben.


És főleg nem beszélek róla senkinek, nem fenyegetem a környezetem, hogy én öngyilkos leszek...

Aki komolyan gondolja, az egyszer csak megteszi, minden előzetes drámázás nélkül.

2012. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

Milyen öngyilkosságot kísérelt meg? Mert ha borotvával vagdosta a csuklóját az nem mindenképp az. Én is csináltam mikor eszembe se volt meghalni és tudtam hogy ettől nem is fogok. Talán mondogattam hogy szar az élet.

Szerintem nem kell vele folyton csak "komolyan megbeszélni" a dolgokat, légy a barátnője, nosztalgiázzatok, éreztesd hogy szükséged van rá meg hasonlók. Én nem különösebben felhozva de megkérdezném tőle egyszer csak hogy mért hiszi azt hogy utálom. Lehet valaki nem bír titeket és azt mondta a barátnődnek hogy kibeszélted stb. Ne erőltesd, ha nem akarja úgyse fogja elmondani mi a baja. Lehet besokkolt az érettségi tovább tanulás későbbi élete miatt.

2012. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
kötéllel próbálkozott,egyszer meg a vonatsinek mellől rángatta el a barátja....
2012. okt. 4. 19:29
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

Félve kérdezem. Nem lehet, hogy drogozik, vagy valami olyan szert szed, ami a pszichéjére így hatott? Esetleg valami hormonváltozás. Tumor az agyban is okozhat ilyet. Én nem vagyok orvos, de ezer oka lehet, mi történt vele. Mindenesetre vigyázni kell nagyon velük. Sajnos én már megéltem a komolytalan fenyegetőzőt is, aki begyógyszerezte magát, majd felhívott mindenkit, hogy miért akar öngyilkos lenni és ő most éppen búcsúzkodik. 3-an mentünk kihívva a mentőt hozzá. EGy gyomormosással rendbetették. Majd megállapította egy pszichológus, hogy érzelmi intellegenciája egy 5 éves gyerek szintjén van.

És sajnos megéltem azt is, hogy fenyegetőzött csendben. Csak egy rövid félmondat erejéig néhányszor. És sajnos megcsinálta. Sosem gondoltam volna. Ha a gyomormosásos sztorim nem lett volna komolyabban veszem. Még mindig bűntudatom van miatta. 10 éve történt.

2012. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kötél meg vonatsin..

Mindkettőt lehet hatásvadász módon. Ha ott volt a barát, akkor az neki szólt; ha nem lett volna ott, hidd el, hogy be sem feküdt volna.

Nem elgondolkodtató számodra, hogy mindig közönség előtt próbálkozik vagy úgy, hogy tudja, hogy rátalálnak még mielőtt baj lenne??

2012. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!