Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne sziggyon le a rajz 1esért?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem egészen idetartozik a kérdés. Rajzból kaptam egy 1est, igazságtalanul, tavaly színötös voltam.Ma felhívtam anyát és elmondtam naki, erre ő "felkapta a vizet" hogy, hogy lehet rajzból egyest kapni?!Aztán mondtam hogy 2ember kivételével mindenki kapott, de nem érdekelte...Amúgy tavaly kitűnő voltam. hiába mondtam hogy simán kijavítom... Mit mondhatnék neki amikor hazaér? Ja és abban állapodtunk meg ha 1 rossz jegy nincs lovaglás... :/

2012. okt. 5. 13:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*egyesért, bocsi(ideges vok.)
2012. okt. 5. 13:42
 2/18 anonim ***** válasza:
Mit csináltál, mire kaptad? Szerintem ne azt mond, hogy "simán kijavítod" meg "mindenki más is kapott..." hanem kérj elnézést, mondd el őszintén, hogy mi történt és adj neki elő egy kész tervet, hogy hogyan fogod kijavítani. ha pedig vége a lovaglásnak, akkor ne hisztizz, mert így állapodtatok meg, hátha amint kijavítod megengedi, hogy megint menj.
2012. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd apróság, én kb. 40-50 éve jártam iskolába. Azóta felnőtt már vagy négy gyermekem is. Ez a duma viszont nem változott, minden korban ugyanaz, hogy nem igazság, igazságtalan az egyes, mindenki egyest kapott az osztályból, egy-két kivétellel. Én is ezt mondtam, a gyerekeim is ezzel jöttek mindig. Ja, és persze közben tanár is vagyok, szóval ok, értem .))) Hát igazságtalanok az egyesek, bizony. )) Állj oda anyukád elé, ne találj ki kifogásokat, beszéld meg vele, haragudni fog, de igaza lesz, szóval indulj, legyél túl rajta! Ne akarj trükköket, magyarázatokat kitalálni. Csak őszintén, egyenesen, bele a közepébe!
2012. okt. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Vinni kellett ollót és kartont, én nem vittem ollót, meg még egy csomóan és ezért kaptam... amúgy köszi
2012. okt. 5. 13:51
 5/18 anonim ***** válasza:
akkor nincs lovaglás! tudomásul veszed,ez van. legközelebb ügyesebb leszel. oka biztosan volt,lehet h ellinkeltétek a feladatot. annyit mondj neki,h ez van,vállalod a következményeket és igyekszel javítani.
2012. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
hát akkor nem volt igazságtalan! nem végezted el a feladatodat. később is lesz következménye a tetteidnek. ne ideges legyél,hanem őszinte: anya,figyelmetlen voltam,nem vittem ollót,ezért nem tudtam elvégezni a feladatot így 1-est kaptam. ha ezt így nagylányosan előadod,lehet h a lovaglást sem vonja meg. de ha így lesz ne élj vissza vele!!
2012. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

*szidjon


Hányadikos vagy? Egy rajz egyes még nem a világ vége, szerintem anyukád is megérti. Miért kaptad az egyest? Konkrétan egy rajzra, vagy mert nem csinál házit, vagy miért? Ha rajzra, akkor mondd meg anyukádnak, hogy ez tehetség kérdése, de majd törekszel rá, hogy fejleszd magad, ha trehányság miatt, akkor ígérd meg, hogy több ilyen nem lesz. És az előző válaszoló tanácsa jó, adj elő neki egy kész tervet, hogy hogyan javítod ki.

(Megjegyzés: Ha nem művészeti terülten képzeled el a jövőd, akkor fogalmam sincs, hogy miért fontos ez annyira anyukádnak. Kicsit magasak az elvárásai veled szemben.)

2012. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is színötös voltam rajzból mindig, de volt egy tanár, aki azért adott egyest, mert radírt mertem kérni a padtársamtól, az enyémet valakinek már odaadtam régebben és nem kértem vissza. Szüleim csak röhögtek rajta.

Tényleg vannak igazságtalanságok és tényleg volt olyan, hogy alig 1-2 ember kivételével mindenki egyest kapott, vagy csak egy rossz gyerek miatt tényleg mindenki kapott rossz jegyet... Olyanok is voltak azok a tanárok...

A rajz amúgy se egy fontos tantárgy, főleg, ha nem fontos a jövődre nézve, persze bármi miatt is történt, vigyázz, ne forduljon elő többet!

23/L

2012. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, am 7.es vagyok , és én sem tudom anya a helyemben is maximalista:)Ezeket meg fogom próbálni
2012. okt. 5. 13:58
 10/18 anonim ***** válasza:

Szóval ez az 1-es tulajdonképpen nem is a tudásról, vagy nemtudásról szól, hanem a kötelesség-tudatról. Mivel azon a téren hibáztál, azért kaptad a fenyítést = 1-est! Mivel kapsz még érte otthon is 1-2 lovaglás-megvonást, gondolom, hogy legközelebb jobban észbentartod, hogy a leckén kívül miket kell még tenned (táskádba tenned) ahhoz, hogy minden oké legyen!

Nyugi! Az anyud büntije is csak ezt fogja jelképezni!

2012. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!