Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anya ne...

Mit csináljak, hogy anya ne sziggyon le a rajz 1esért?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem egészen idetartozik a kérdés. Rajzból kaptam egy 1est, igazságtalanul, tavaly színötös voltam.Ma felhívtam anyát és elmondtam naki, erre ő "felkapta a vizet" hogy, hogy lehet rajzból egyest kapni?!Aztán mondtam hogy 2ember kivételével mindenki kapott, de nem érdekelte...Amúgy tavaly kitűnő voltam. hiába mondtam hogy simán kijavítom... Mit mondhatnék neki amikor hazaér? Ja és abban állapodtunk meg ha 1 rossz jegy nincs lovaglás... :/

2012. okt. 5. 13:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

Azért vicc, hogy valakivel rajzért cirkuszolnak. Ez készségtárgy, semmi köze az eszedhez és a büdös életben nem veszed majd hasznát.


Nem tudom megérteni anyukádat.

2012. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Egyébként meg nem hiszem el, hogy ennyi gyerek elfelejti az ollót.

Oké, hogy egy kettő nem hoz, de hogy kettő kivételével senki??

2012. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

Lehetne annyi esze a tanárnak, hogy tart 20 ollót az iskolában, ha már nincs kitalál egy olyan feladatot, amihez nem kell olló ha senki sem hozott. 1-est adni ezért ez tipikusan rajz technika ének büfé szakos tanárra vall.

Amúgy egy lovaglás nélkül csak kibírod.

Anyukád nem tanult tovább fiatal korában? Általában az olyan szülők szeretnék, hogy a gyerekük szín 5-ös legyen, még akkor is ha ennek semmi értelme, de nem lehet ezért hibáztatni, ha ilyen akkor ilyen.

Mond neki, hogy legközelebb viszel ollót, meg hogy sajnálod. És máskor ne hívd fel, mond el neki otthon.

2012. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Akár hiszed akár nem, ha nekem ilyen gyerekem lenne, összepuszilnám, hogy milyen lelkiismeretes becsületes ember! Nemhogy megszidnám, örülnék neki hogy érdekli a tanulás és az én véleményem! De hát én nem anyukád vagyok, ő biztos másképp reagál majd.

De ne aggódj, szerintem ha látja rajtad hogy sajnálod, és hogy megígéred jobban igyekszel, megengedi a lovaglást! :)

üdv!

2012. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én már lassan 20 éve jártam általánosba, de még mindig előttem van, hogy krumplinyomdát kellett vinni és előző nap este tízkor szóltam anyámnak, hogy úristen holnapra vinni kell ilyet, és a szülőknek kell kifaragni. (Lehettem vagy 7 éves) Nagyon örült neki mondhatom, és másnap egy gyerek kivételével mindenkinek ilyen utolsó percben sebtében kifaragott szedett-vedett nyomdája volt, vagy semmilyen.


Ez nem kötelességtudat, hanem felejtés. Nem tüntetésből nem vitte, nyilván kiment a fejéből. Szerintem nincs ebben semmi, amióta világ a világ ha jártál már ilyen órákon, akkor láttad, hogy egy csomóan elfelejtik, vagy ki tudja miért nem visznek. Nálunk pl. az egész lakásban egy darab olló van, ha most azt mondaná a gyerek, hogy holnapra ollót kell vinni vakargatnám is a fejemet, hogy hol is van az az egy ollónk?


Amúgy nem is értem, azért, mert nem vitte el az ollót már kapott egy egyest, az a büntetése érte, hogy majd teperhet, hogy javítson. Minek még azt tetézni?


Nekem erre anyám anno annyit mondott, hogy na tessék egyes, legalább legközelebb eszedbe jut..


Azért nem túlzás, hogy mielőtt a szülő haza ér a gyerek már órák óta frászban van, hogy mi lesz, meg már az interneten könyörög jó tanácsért, hogy mit mondjon, hogy lenyugtassa az anyját egy rajz egyes miatt? Erre büszkék lehetnek a szülők tényleg.

2012. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Na jó, azért a sok erkölcshuszár ne mondja nekem, hogy jogos, hogy egy otthon hagyott felszerelésért egyest kell vkinek adni. Kisegyest, fekete pontot, még megértem, mert olyan bárkivel előfordulhat, hogy elfelejt vmit (sőt velem olyan is volt, hogy ott volt, csak a táskában nem találtam meg, csak óra után...). De egyest???

Anyukáddal beszéld meg, hogy véletlen volt, és nem gondoltad volna, hogy ezért ilyen súlyos büntetést kaptok. Az meg a másik része, hogy anyukád ezzel a hozzáállásával hosszú távon neked árt, hogy minden áron megköveteli a színötösséget, és ilyesmivel fenyeget, mert bárki bármikor bekaphat egy-két rossz jegyet... és ezt sajnos saját tapasztalatból mondom, mert az én anyám is pont ilyen volt.

2012. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egy rajz 1-es még nem a világ vége. Az úgy se annyira fontos tantárgy. Anyukád meg biztos megérti. Lehet csak pillanatnyilag volt ideges. Gondolom azóta már elmondtad neki az esetet.


ma 14:09

Szerintem ez azért van, mert hetente csak 1 rajz óra van és jövő hétre már elfelejtik a diákok, mivel nem is annyira fontos óra, mint a matek, magyar, töri stb.

Ezekből hetente több órájuk is van, ezért jobban emlékeznek, hogy mit kell teljesíteni következő órára.

Persze ez még nem mentesít fel senkit a baki alól.

2012. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mekkora buta anya! Örülne, hogy ez a legnagyobb gond egy kitűnő tanuló gyereknél. Ráadásul pont olyannal akar büntetni, ami egészséges? Levegőn vagy, sportolsz! Nagy hülyeséget csinál. A másik... egyszer-egyszer be fog csúszni igenis rosszabb jegy... előfordulhat rossz napod van, tényleg nem tanultál stb. Ha összességében jó tanuló vagy hibás dolognak tartom a büntetést! (41/N és nekem is van egy 15 éves lányom :-) Mi is lovagolunk, a lovaglást soha nem venném el... akkor inkább a gép elé nem ülhetne vagy tv-t nem nézhetne, de én még soha nem büntettem ,mert azt vallom, ha a gyerek tanul, akkor mindegy milyen jegyet hoz akkor abban a pillanatban azt tudta teljesíteni.
2012. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!