Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan reagálnátok, ha...

Higike9 kérdése:

Ti hogyan reagálnátok, ha kiderülne, hogy a párotok/férjetek ismét felvette a kapcsolatot azzal a személlyel, akivel 1 éve megcsalt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 19:31
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

A megcsalás szó használata lehet, hogy egyeseknek túlzás, de számomra létezik érzelmi megcsalás is, amit viszont kimerítettek a tavaly történtek.


Megismerkedett akkor neten egy csajjal, akivel onnantól elválaszthatatlanok voltak. Folyton beszéltek (msn, skype, telefon), előttem ezeket titkolta, de amikor már nem tudta tovább tagadni, hogy komolyabb a dolog, mint barátság (ugyanis a csaj késő este hívogatta telefonon, meg írkált neki sms-t, hogy várja gépen), bevallotta, és azt is, hogy volt webkamerázás is köztük, amikor történt egysmás és nem is egyszer.


Én akkor ebbe belebetegedtem, de idővel enyhült a fájdalmam és láttam rajta is, hogy engem akar, szeret és nem akar elveszíteni. Akkor lekoptatta a csajt, nem beszéltek többet.


Most azonban ismét borult a bili, kiderült, hogy felkereste őt a csaj emailben kb 2 hónapja és azóta újra beszélnek. Állítja, hogy csak barátok és csak beszélgetnek, mert kedveli mint embert és a csaj nem akar már tőle semmit, de én ezt nem tudom lenyelni. Képtelen vagyok elfogadni azt, hogy ő tartja a kapcsolatot egy olyan nővel, akivel "megcsalt", aki miatt hosszú hónapokig b.szta át a fejem, még ha most állítása szerint nincs köztük semmi, csak beszélgetnek. Számomra ez borzasztóan megalázó és menekülni szeretnék ebből az egészből. Már megtettem az első lépést, csak félek, hogy visszatáncolok, ha sokat keres. Azt hiszem erőt meríthetnék abból, ha látnám, mások is úgy gondolják, hogy ez tűrhetetlen. Persze az ellentétes véleményekre is kíváncsi vagyok, mert érdekelne, hogy én reagálom-e túl!


Ha számít, 7 éve vagyunk együtt, úgyhogy emiatt sem egyszerű nekem a döntés.


Kérlek, privátba ne írjatok, mert egy barátom profiljáról tettem fel a kérdést, valószínű már itt sem tudok hozzászólni az esetleges kérdésekhez.

2012. okt. 6. 19:35
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, hogy milyenféle ez a kapcsolatfelvétel. Mert ha csak mittudom visszakéri a dvd-jét vagy üzletelnek az más, ha meg randizni akarnak vagy "csak úgy" beszélgetni, ezek kevésbé tolerálhatók.
2012. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
fú hát kiakadnék az biztos. egyetértek velde, szerintem is létezik érzelmi megcsalás. Mond meg a pasinak hogy neked ez nagyon rosszul esik, és szeretnéd ha nem beszélne többet a lánnyal. esetleg kérdezd meg mi az ami talán hiányzik a kapcsolatotokból, (talán egy mély beszélgetés) amit te nem adtál meg neki, mert lehet hogy ez van a háttérben, hogy szeret téged nagyon, de nem mer beszélni az érzéseiről veled, ezért inkább mással beszéli meg őket. Ha viszont nem erről van szó, és nem akarja megszakítani a kapcsolatot ezzel a csajjal, akkor szerintem nem túlzás bedobni a "vagy én vagy ő" szöveget. persze csak ha valóban nagyon zavar téged (mert engem zavarna, de minden ember más)
2012. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Pendulum92 ***** válasza:
81%
aki egyszer megcsalja a párját, és az megbocsájtja neki, többször is megfogja tenni, mivel látja h nem lett semmi következménye.
2012. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Úgy reagálnék, hogy "Viszlát.:)" és jó étvágyat kívánnék a csajnak a maradékhoz.:]
2012. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts vele, mert nem tisztel Téged. Nem 7 év, de 27 év után is tudni kell elköszönni egy olyan helyzettől, ahol lábtörlő lenne a szereped. Emelt fővel.
2012. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom az ötöst is arra tanították a szülei, hogy feleslegessé vált játékait adja oda a kevésbé szerencséseknek. :)


Én is így reagálnék. Mehet a fenébe.

2012. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
leszarnám
2012. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok féltékeny típus, lehetnek a páromnak csaj barátai is, nem feltételezem, hogy megcsal velük. De ebben az esetben, mivel már érzelmek is kialakultak náluk, hát... Igencsak ideges lennék. Nem nagyon tudnám ezt elnézni neki. Még ha nem titkolódzott volna megint, hanem egyből mondja, hogy felvette vele a csaj a kapcsolatot, akkor talán lenyelem. Talán. Így viszont megkérném rá, hogy komolyan gondolkozzon el azon, hogy mi az, ami miatt velem van, és mi az, ami miatt az a nő neki annyira fontos. Ha szeret, akkor hagyja azt a nőt, mert benne nem tudok megbízni az előzmények miatt. Ha meg fontosabb neki az a "barátság", akkor meg ne húzzuk tovább egymás idejét, hagy találjam meg azt, akinek én vagyok a lelki társa, és nem egy másik nő.
2012. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Nem lenne jó vége ennek hosszú távon. Most még csak neten "csal" majd élőben is. Láttam már ilyet sajnos. Most légy erős és hagyd ott, jobbat érdemelsz.

nő/26

2012. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!