Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom elmúlt 18 éves,...

A lányom elmúlt 18 éves, iskolába jár. Már hosszú évek óta pokollá teszi a családunk életét. Édesapjától elváltam nagyon rég, Ő is családot alapított de oda sem engedik költözni. A jelenlegi törvények alapján van e rá mód hogy "kitegyük az utcára"?

Figyelt kérdés
Mellete még egy kiskamaszról és egy babáról kellene gondoskodnom..de így nem megy !Az apja egy pár éve fizeti csak rendesen a gyerektartást.Van e valami jogi vonzata a dolognak ha kirakom ????? Ha esetleg valaki tud konkrét fórumról ahol ilyen ügyekkel foglalkoznak akkor azt is megírhatja. Köszönöm a segítséget....kérem csak komoly válaszokat írjatok mert az ügy is Nagyon Komoly és Sürgős.
2012. okt. 7. 18:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésre reagálnék: én annyira nem vagyok benne biztos, hogy kirakhatja. Hallottam már albérlet esetén olyat, hogy a tulajdonos nem rakhatta ki az albérlőt a saját lakásából, mert oda be volt jelentve, és ezért ennek valamiféle akadálya van. Ill. amikor problémás rokonaink elvesztették az otthonukat, és a TB miatt be akartak jelentkezni a mi lakásunkba, mi inkább nem mentünk bele, nehogy aztán később ne tudjuk őket kijelenteni. Vannak ingyenes jogi tanácsadást nyújtó ügyvédek, őket kellene megkérdezni.
2012. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 Bence_ ***** válasza:

Itthon ez a kijelentés elég lökött dolog. Bejelenteni bárkit bejelenthetek, de ki már nem :O.

Előző tulajdonos nem jelentkezett ki. Önkormányzaton a néni közölte, hogy én mint tulajdonos nem jelenthetem ki mert olyan nincs, hogy valaki nincs sehova bejelentve.

2012. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
Nem kijelented, azt úgy modnják, hogy fiktívvé teszed a lakcímét, és azt is csak úgy lehet, hogy fizetsz meg viszel ilyen papírokat a szomszédoktól, hogy aláírják, hogy tényleg nincs ott.
2012. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom, eddig még csak-csak elviselted, Boszorkány! Most eljött az idő, gondolom, nem jár utána tovább több családi pótlék meg adókedvezmény... Bravo!
2012. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
25%
Előző vagyok, bocs. Ha iskolás akkor jár... De annyira nem értem ezt az egészet, hogy csak nézek. MI történhetett??? Egyébként szerintem kirakhatod. De egy szívtelen mostoha vagy, nem anya. Szégyen.
2012. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom,hogy ki lehet-e jelenteni,de az egyik általanos iskolás volt osztálytársamat kidobták.Végül a pasija szüleihez költözött,állítólag onnan is kidobták őket.Az édes kislányt 18 évesen kidobták középsuliból, első osztályból.Teherbe esett egy olyan pasitól akinek nincs kedve dolgozni(csajnak sincs).A lány apja mindkettőnek szerzett melót, 1-2 napig bírták.Egyszerűen nem hatotta meg semmi.Rendezett családi körülményeik vannak, a húga éltanuló.Simán idióta lány,mindent nem lehet elviselni...


Én eltudom képzelni,hogy pl fenyegetőzik,bántja valamelyik testvérét és le se **** amit mondanak neki vagy amire megkérik.

2012. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
60%

56-os, az ilyen lányt kell pszichológushoz vinni. Írtad hogy rendezett a családi élet, akkor valószínűleg valami más baja volt a lánynak (nem figyeltek rá eléggé, féltékeny stb) viszont amelyik szülő egy picit is törődik a gyerekével az az első rossz pillanatban már viszi őt az orvoshoz, mert nagyon elfajulhat a dolog. Vannak nevelési tanácsadók, családsegítők akik beszélgetnek a lánnyal, és segítik a családot, támogatják őket. Nem szégyen ott segítséget kérni, az csak azt jelenti hogy te igazán próbálkozol.

Fogalmam sincs, hogy mit tehetett ez a lány, de szerintem amelyik szülő ilyet forgat a fejében az ne nevezze magát anyának. Nem tudom, ha kidobnád őt otthonról, hogy tudnál utána tükörbe nézni??? Mert én nem tudnék...

2012. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
53%
Na, most akkor mi lett a lánnyal? Ha kidobtad, holnapra megfagyhat.
2012. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
70%

Azon gondolkodtok, mit tehetett a lány?


Szerintem semmi különöset. Nekem is van egy ismerősöm, egy haverom unokatesója, akit kidobtak 18 évesen, de ő fiú. Az égvilágon semmit sem tett, teljesen átlagos srác, csak ugyanaz a felállás mint a kérdezőnél. Anyuka elvált (vagy megözvegyült, nem tudom biztosan), és összeköltözött egy új faszival, akinek teher az előző házasságból született gyerek, így anyukát meggyőzte, és mikor a gyerek 18 éves lett kidobták. Azt hiszem nyári születésű, és még 1 éve volt a középiskolából, nyáron nagyszüleinél lakott, ősztől meg koleszban, azóta nem tudom mi van vele, de haverom azt mondta, hogy ha kell, ők befogadják. Még szerencse, hogy a rokonságban vannak emberek, nem csak lelketlen szülőgépek, mint a posztoló, vagy az általam említett srác anyja.

2012. okt. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
84%
Én is kegyetlen rossz kamasz voltam...egy pár napra ki is lettem rakva...DE!!!Más egy pár napra kirakni hogy gondolkozzon el,mint egy életre csövest csinálni a gyerekedből.Nekem is kellett idő hogy elgondolkozzak a dolgokon,te is szánjál rá annyit hogy elmentek mondjuk egy pszihomókushoz vagy valami,ja még annyi hogy ez nem 2 hét vagy egy hónap...nekem pl 3 évembe telt hogy kikerüljek a rossz társaságból és hallgassak anyára.De most már belátom hogy igaza volt mindig és mai napig nem bocsájtom meg magamnak hogy miket tettem.És ne reagálj túl sose semmit mert annál rosszabb nincs is...Tarts ki.
2012. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!