Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alacsony lányként hogyan...

Alacsony lányként hogyan érjem el, hogy ne vegyenek viccnek, ha valamit mondok, teszek, ha valamiben jó vagyok?

Figyelt kérdés
Pl okoskodtam egyszer valamit, jó, tudom, hogy nem szép okoskodni de elszaladt velem a ló. De az bántott, hogy egy barátnőm, akivel épp beszéltem, cserébe azt "adta", hogy ugyan okos vagyok, de nem szép. Ennyire nem számít más, csak a külső, hogy mindjárt azzal jönnek?
2012. okt. 13. 22:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
szerintem butaság, amit most leírtál. Én 148 centi vagyok, több, mint 70 kg sajnos :( tehát nem egy szépség. Nem tartom magam okosnak, mert elég sokat jár a szám nekem is, mégis egy elég jó ügyfélszolgálaton dolgozom, a kolleganőim is szeretnek, sosem hallottam vissza, hogy csúnya lennék vagy buta. Pedig aztán tényleg nem vagyok szép. Ebből én azt vonom le, hogy nem veled van a baj, hanem a korlátolt "barátnővel"...
2012. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

nézd, ha már okoskodsz: olvass el egy olyan pszichológiai könyvet ami a csúfolódás miért-jeit boncolgatja.

legközelebb ha beszólnak valamit a külsődre, idézhetsz belőle hogy: mindenki aki más külsejében az olyan dolgokat állítja pellengérre amiről az illető nem tehet és nem is tud változtatni, az saját kisebbrendűség-érzését kompenzálja ezzel, és a saját hibáiról próbálja elterelni a figyelmet azzal, hogy másra irányítja azt.

Ezen felül sokszor, saját hiányosságait látja a másikban irritálónak, pl. ha irigykedik arra hogy a másik okosabb nála ezzel saját ostobaságát ismeri be, főleg hogy kimutatja sértettségétazzal hogy beleköt az "ellenfél" elhanyagolható hiányosságaiba.

Ezzel be is ismeri hogy nála kevesebb.

hidd el, ha benyomsz neki egy ilyen maszlagot, köpni-nyelni nem tud hirtelen csak vörösödik a feje az idegtől hogy már megint okoskodsz ráadásul úgy hogy őt beégeted.

ja és hozzáteheted hogy a külső nem minden, jó szöveggel jobban el tudja magát az ember adni és te nem a R*banc-munkakörben szeretnél majd elhelyezkedni, hanem olyan helyre ahol sokat lehet kaszálni 40 év fölött is és ahhoz bizony ész kell... :D

sok sikert :D

2012. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!