Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alacsony keresetű családanyák!...

Alacsony keresetű családanyák! Mi van a hűtőtökben?

Figyelt kérdés

Mi a gyerekkorunkat úgy vészeltük át, hogy a hűtő mindig üres volt. Éhen persze nem haltunk, de reggel sose volt úgy hogy kinyitom a hűtőt, előveszem a felvágottat, vajat, zöldséget, esetleg mézet. Nálunk általában csak egy van, vagy vaj és semmi más, vagy valamilyen régi lekvár és semmi más. Ritkán felvágott, de az egy nap alatt el is fogy, és olyankor persze vaj nincs.

Én most készülök családot alapítani és mindenképpen úgy szeretném, ha a hűtőben lenne a megéhezőnek választék. Nálunk sok konfliktus meg fejfájás volt abból, hogy főtt hiányában még a hűtő is kongott, holott nem élünk a létminimum alatt és megfelelő költségvetéseel ütné legalább a szendvics két összetevőjére egyszerre.


Nálatok ez hogy megy?


2012. ápr. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk ugyan nem kell ennyire spórolni, de nekem az az elvem, hogy a kaja az utolsó dolog, amin spórolunk. Ameddig lehet, jó minőségű és összetételű ételt eszünk, az egészségünk érdekében.

De persze az lényeges, hogy kinek mennyire kell spórolni, nyilván bizonyos szint alatt erre nem lehet figyelni.

2012. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
63%

vaj,kolbász (ezres kilója,és sokáig eláll),megnyitott befőtt,megnyitott lekvár,előző napi maradék,tojás,tej, paradicsom (télen nem,akkor drága és izetlen),idénygyümölcs, 1-2 joghurt

és a lefagysztott dolgok,ami hús és zöldség mellett változó


mézet nem teszünk hűtőbe

2012. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk mindig van mit enni, igaz nincs teli a hűtő, de nem azért, mert nincs pénzünk, hanem mert egészen mások az étkezési szokásaink.

Én, ha ilyen elkeseredett helyzetben lennék, hogy vagy vaj, vagy szalámi, a kettő együtt nem, én biztosan nem vállalnék gyereket. Plusz én zöldség vagy savanyúság és gyümölcs nélkül nem tudok élni, és a gyerekemet sem fosztanám meg ettől.

Ha nem éltek létminimum alatt, akkor, hogy-hogy sajnáljátok az ételre a pénzt? Ha gyermeket akarsz ezen változtatnod kell, mert egy jó darabig a táplálék lesz a legfontosabb a gyereknek nem pedig a legújabb iphone.

2012. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
42%
Tej, margarin, zsír, bontott lekvár és paradicsomlé. A gyerekem paprikás szalámija, mait a suliba hord. Ennyi, legfeljebb a maradék főtt étel szokott még benne lenni...
2012. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

A szüleim hűtőjéről nyilatkoztam, én még csak menyasszony vagyok.

Azért alakulhatott ki ilyen helyzet, mert nem igazán tudtuk beosztani a pénzt. Amikor fizetésnap volt, akkor költött az ember olyasmire ami felesleges, olyankor volt többminden. De egy hétre rá megint az üres hűtő volt, holott ha az elején beosztják a pénzt akkor ki lehetett volna húzni nyugodtan. Ráadásul édesapám most alkalmi munkákból tartja fenn a családot (én egyetemista vagyok, albérletben élek már) aminek az a hátránya, hogy hol van pénz hol pedig nincs.

2012. ápr. 25. 10:43
 6/45 anonim ***** válasza:
69%

Kezdem ott, hogy ha szűk körülmények közt élek, miért a sokkal drágább vajat veszem a margarin helyett?

Nálunk felvágott mindig van itthon, kilós kiszerelésben veszem a legolcsóbbat. Azért 300-350 ft kg-ként nem egy vészes és ha vékonyan van szelve, sokáig kitart. Ha épp akciós, le is szoktam fagyasztani egy kg-val későbbre. Margarint veszek, 120-130-ért egy dobozzal, ebből vajat késhegynyit tudnék csak vásárolni.

Húst ritkán eszünk, krumplis, tésztás ételeket csinálok, egy fél kg-s darálthús felét szoktam egy 4-5 fős kajaadagba beletenni, pl. spagettiszószba. Sokszor magam csinálom a tésztákat, kenyeret is én sütöm, mert így kg-ja 140 ft körül jön ki vagy annyi sem.

Otthon szüleimnél mindig volt a hűtőben kaja. Egyszerűen nem flancoltak, nem az volt, hogy hónap eleje van, megveszünk minden drága sz*rt, aztán hetekig éhkopp. Be volt osztva.

Most itt van hó vége, mégis tudjuk, mit eszünk a párommal. Jóformán hetente elég bevásárolni, mert sokrétűen főzök minimális alapanyagból.

2012. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
55%

anyukáméknál ugyan úgy van mint nálatok, amikor otthon laktam akkor is így volt, öcsém még otthon lakik és sokat panaszkodik nekem, hogy nem vesznek kaját, nem tud mit vinni iskolába persze pénzt se adnak neki, hogy vegyen.

Ami bosszant, hogy anyum számlájához van hozzáférésem és tudom, hogy van spórolt pénze.(állítólag temetésre gyűjt ) Persze az ő napi egy doboz cigijére költ, meg édességre, apám meg szinte minden nap be van rúgva.


A mi hűtőnkbe ami mindig van, tej, tejföl, tojás, vaj,májkrém, valamilyen szalonna, és ha van akciós sajt akkor az. Felvágott azért nincs, mert nem esszük meg, egy időben vettem de mindig ki lett dobva.A fagyasztó tele van hússal, hurkával, kolbásszal, kamra polcai befőttel, lekvárral. És minden nap van főtétel. Ha váratlan vendég jön hozzánk akkor tudok neki enni adni és itallal, üdítővel kis rágcsálnivalóval is megtudom kínálni

2012. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagyok családanya, 26 éves pasi vagyok, de azért hozzászólok:)

Sajnos munkanélküli vagyok jelenleg, ezért én végzem most a házimunkát és a bevásárlást is, próbálom a párom életét könnyebbé tenni, h ne neki kelljen itthon is "dolgoznia" ha hazaér a munkából.

Nálunk általában üres a hűtő, vagyis 1-2 dolog van benne, de egy hipermarkettel szemben lakunk, ezért naponta járok le vásárolni. Így mindig friss dolgot veszek, nem romlik meg semmi, nem megy a kukába.

Általában azért mindig van vaj, tojás, rúd száraz szalámi a hűtőben. Mellette lekvárok még, befőttek amik már bontva vannak, esetleg 1-2 paprika.

7köznap próbálunk spórolni, ma pl sárgaborsó főzelék lesz. 7végén szoktunk inkább úgymond normálisabbat főzni, csirke stb. Én szeretem a füstölt dolgokat, ezért a hentesnél szoktam venni egy hosszú szál füstölt házi kolbászt, 400 Ft max, és 4 napig elég, mert szép szál. Naponta 2-3 zsemle hozzá, és meg is van a reggeli.

A sajtokért is oda vagyok, főleg a füstöltért, csak hát elég drágák mostanában, így azt ritkán eszünk. Inkább az akciós sajtokat szoktuk vásárolni ha veszünk.

2012. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, nálunk is tipikus volt az üres hűtő :( De utáltam! Még most is sokszor a szüleimhez ha elutazom, nincs benne semmi. Télre be se kapcsolták, amennyi kajájuk volt, az elfért a két ablak között.

Nálunk mindig van savanyúság télen, zöldség nyáron, mert az fontos. Emellett margarin. Lekvárok is, mert anyukám mindig befőzi, amit a kertjében lévő fák teremnek. Mostanáig a tojás is alapvető volt, de sajna már túl drága.

Felvágottat nem veszek, irreálisan drága. Mostanában a pick diákcsemegéjét vesszük. Vékonyan szeljük, és nagyon sokáig kitart. Így végeredményben hiába drágább, a szalámis kenyér mégis olcsóbb, mint a párizsis.

Kolbász is mindig van, azt is a szüleimtől hozzuk, mert ők télen töltöttek. Így az még olcsóbb, 800 Ft alatt jött ki kilója mindennel együtt.

Mindig van még sajt, az éppen akciósból.


Hosszútávon azért szeretném elérni, hogy úgy éljünk, hogy a hűtőt kinyitva mindig legyen választék, húsok, igazi vaj, többféle zöldség, többféle sajt, túró, stb. De ez egyelőre a jövő zenéje.

2012. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
53%

6-os vagyok. Ja, én sem családanya vagyok, hanem egy 23 éves nő, aki az élettársával él. De nem csinálnám máshogy anyaként sem, legfeljebb több zöldséget vennék, hogy azért a gyerek ne szenvedjen hiányt tápanyagokban.

De azt tartani fogom, hogy mindenből a legolcsóbbat. - amíg nem csalódok benne. Eddig nem csalódtam semmi olcsó kajában. Sok embernek arról kéne leszoknia, hogy fizetés után betódul a tescoba (vagy a többi multihoz) és rengeteg sz*rt összevesz. Vagy tegye, de akkor ne sírjon a szája! Mi a nagybevásárlás témát ejtettük, mert hülyeség. Olyat, ami romlandó, nem fogok begyűjteni. Liszt, cukor az más tészta persze. Ha épp húst akarok, akár hó végén is tudok csinálni, van miből, de inkább ritkán van. Ha lehet, májat veszek, annak olcsó kilója. Néha kap rántott húst, töltött húst a párom, mert szereti, de beletörődött, hogy mindig nem lesz az. Kirántós félkész cuccokat is szoktam venni, ha akciós, 600-700 ft kilója, mégis jobb, mint ha húst vennék bőven a duplájáért, és tojok rá, miből van, ha finom és laktató.

2012. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!