Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is érezte már úgy, hogy a...

Más is érezte már úgy, hogy a házasság, gyerekvállalás nem "jó" dolog?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit fura a kérdés, de most a közelemben 3 pár válik és komolyan elgondolkodtam hogy megéri-e.


A legjobb barátnőm az egyik sajnos. A férje gyerekkori barátom, mi együtt dolgoztunk, én mutattam be őket egymásnak. Elég jól ismerem őket. 8 éve házasok, van 2 gyerekük. Okos, intelligens emberek, de most kifordultak magukból. Egész egyszerűen nem tudnak túllépni dolgokon, folyton keresztbe tesznek egymásnak és nem érdekli őket hogy a gyerekek szívják meg az egészet. A nagyobb 9 éves fiú bepisil éjjel, van hogy nem tud aludni és az iskolában alszik el. A kislány 7 éves, ő talán jobban viseli de ős is nagyon sokat változott negatív irányba sajnos.


A másik két család életébe ennyire nem látok bele, de amennyire igen ott ugyanez megy.


Próbálok segíteni a barátnőmnek, de aztán hazamegyek és csak az van bennem hogy SOHA SOHA SOHA. Sem férj, sem gyerek.


Ti is éreztetek már így? Hogy léptetek túl rajta?


27 éves lány vagyok.


2012. okt. 14. 16:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
83%

Ne a körülötted élőkből indulj ki. Egyáltalán nem biztos, hogy a te életed is így alakulna. Persze természetesen manapság mindenhol azt hallani, hogy egyre több a válás, de lássuk be, a barátaid példájából kiindulva, számomra az első dolog, ami szemet szúrt, hogy a nagyobbik gyerek idősebb, mint maga a házasság. Nem tudom mennyi idősek, de mivel gyerekkori barátokról van szó, nem hiszem hogy a férfi idősebb lenne 30nál, ahogy a nő sem. Akkor gyakorlatilag mi is itt a probléma? Az, hogy legjobb esetben is 21 évesen már szülők lettek. A mai fiatalok egyszerűen nem hiszik el, de a házasság nem játék, nem egy jópofa szerelmi dolog, amivel hencegni lehet a nagyvilág előtt, hogy "látod, én már nem vagyok szingli". Mikor már 18 éves lányok gyűrűvel rohangálnak az ujjukon, mert a 20 éves pasijuk eljegyezte őket ne is csodálkozzunk, hogy sok a válás. A mai világban a fiatalok nem egészen úgy vannak nevelve, hogy 18-20 évesen készen álljanak arra, amit a házasság jelent. Hiába gondolja magát mindegyik érettebbnek, komolyabbnak stb. a korosztályánál.

És már most egyre több (mi lesz még később), olyan 30-as éveiben járó párral találkozom, akik már a 2.!!! házasságukat élik (de minimum az egyik fél biztos) és valahogy sokkal jobb a házasságuk az elsőnél. Miért? Mert az első házasságban megtapasztalták mindazt, amit legközelebb igyekeznek elkerülni. Csak a baj az, hogy ez a tapasztalat nem más, mint statisztikaromboló, mert mindezt házasság nélkül is meglehetett volna tapasztalni akkor, mikor meg lett volna ennek a maga ideje.

Szóval ebből kiindulva nem hiszem, hogy ezt kellene példának venned. Inkább tanulj az ő hibájukból.

A gyerek pedig a legszebb dolog tud lenni az életben, ha az ember elég érett ahhoz, hogy felvállalja.

2012. okt. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ők a legidősebbek a baráti körömben, a többiek (ahogy én is) vagy egyedül vannak, vagy még csak épp összeköltöztek.

Boldog párt látok. De olyan házaspárt, akik több mint 8-10 éve együtt vannak, gyerekek vannak és boldogok - olyat sajnos nem :-(

2012. okt. 14. 17:57
 13/29 A kérdező kommentje:

A fiú 32 éves, a lány 30. A fiút a bátyám révén ismertem meg de hamar összebarátkoztunk mi is, én bele is zúgtam, ahogy azt a 13 éves tinik szokták volt tenni a bátyjuk barátjával.

A lányt diákmelón ismertem meg.


Nagyon hamar jött az első gyerek, tervezetlenül, ez mondjuk igaz. És az is, hogy nagyon fiatalok voltak.

2012. okt. 14. 18:03
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

Èn 28 vagyok és ugyaúgy érzek ahogy Te.

A szüleimnek rossz volt a házassága, régen azt hittem, hogy ez csakis apám hibája, aztán ahogy nöttem fel, rájöttem, hogy anyu is kb annyira ludas volt, mint ö. Anyu, amióta az eszemet tudom, azt mondogatta, hogy minden férfi szemét, egyis sem érdemel semmit, ha te nem b@szod át öket akkor ök fognak téged, és mind csak arra jó, h kihasználd öket, máskülönben ök használnak ki.

Èn gondoltam, h nem lehetséges, hogy nincs egy kivétel sem közülük.

Most visszanézek és azt látom, hogy a kapcsolataimban soha nem tudtam teljesen megnyílni a barátomnak. Nem adtam ki magam, titkaim voltak, nem bíztam meg egyikben sem, mert visszhangzanak anyu szavai. Soha nem féltékenykedtem, de senkiben nem bíztam. Volt 3 komoly kapcsolatom, évekig tartottak, de mindegyiknek én vetettem véget, talán mert nem hittem el, hogy máshogy is lehet.

Most itt vagyok 28 évesen, van pár hónapja egy barátom, aki azt hiszem szeret. Vajon meddig tart? Azt már mondtam neki hogy nem akarok se gyereket, se házasságot. De én, azt hiszem, ha valahogy mégiscsak úgy alakul, hogy lesz gyerekem, nem fogom azt mondogatni neki, amiket én hallgattam kiskoromban. Nem tett jót!

2012. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Én is látok sok ilyet, de ettől még belevágtam. Nem értem őket hiszen egyszer szerették egymást...nem? Miért nem lehet emberként elválni?

Tudom, hogy nem leszek ilyen. Ez most nyálasan fog "hangzani" pedig nem vagyok romantikus meg semmi, de ha nálunk válásra kerülne a sor én nem tudnék mocskolódni, mert az életem legnagyobb ajándékát tőle kaptam ( szerelemből), a fiam.


Mondjuk én még annak a nőnek sem tudtam ártani akit tényleg utálok nemhogy a férjemnek.

2012. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
46%
A halálod pillanatában jönnél rá: Úgy éltem le egy életet, nem hagyok itt semmit.
2012. okt. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

Nagy butaság így gondolkodni szerintem, azért mert a környezetedben van pár rossz példa. A gyerek nem nyűg, aki ekkora baromságot írt annak még biztosan nincs is, vagy esetleg ő volt nyűg és teher a szüleinek, mert aki szerető családban nőtt fel az ilyet nem mond, csak sajnálni tudom, tényleg.

Az, hogy milyen lesz a házasságod rajtatok, kettőtökön múlik lehet nagyon boldog és lehet boldogtalan, semmi jelentősége az ismerőseid kudarcainak.

2012. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
92%
Még hozzáteszem, az összes(!!) ilyen nőismerősömnek, aki hőbörgött, hogy neki aztán nem kell kölyök meg férj, egy idő után mind pocakos lett és most boldog családanyák....csak meg kell várni az igazit. :)
2012. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó! Marha önző ez a felfogás, hogy csak azért legyen valakinek gyereke, hogy ne érezze magát szärul a halálakor. Ez rendkívül önző és ostoba felfogás.


Arról nem beszélve, hogy egy csomó ember "hagy itt" gyereket halálakor, de ettől nem feltétlenül lesz szebb a a halálát megelőző élete. Csomó öreg van, akit a gyerekei leszärnak és nem támogatják, vagy távol élnek és alig találkoznak, vagy beteszik valami otthonba, mert már nyűg. Gondolom őket halálukkor nem vigasztalja, hogy "hagynak itt valamit".

2012. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%
19-es te olyan buta vagy, a kommentelő nem arra gondolt, amit leírtál, de azt hiszem úgysem értenéd meg, ezért nem is magyarázom el.
2012. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!