Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is gondolkodik hasonlóan,...

Más is gondolkodik hasonlóan, mint én?

Figyelt kérdés

A mai helyzetet látván - huszonéves korban váló párok, már-már általános pénztelenség, és kilátástalanság - az a véleményem, hogy nem szeretnék házasodni, sem pedig gyermeket vállalni. A házasságok nagy része megromlik, maga az esküvő is pénzkidobás, a válás pedig még inkább. Arról nem beszélve, hogy lelkileg is tönkremegy az ember, főleg, ha gyermeke is van.

Gyermeket azért nem szeretnék vállalni, mert jelenleg a 4 hónapos kutyámat nem vagyok képes megnevelni, nemhogy egy hús-vér gyermeket... :( Ez a türelmetlenségemből és a hirtelenségemből fakad sajnos. Meg persze az is egy szempont, hogy a terhesség alatt teljesen megváltoznék, érzékenyebb lennék szagokra/ízekre, fájdalmak és rosszullétek öveznék a napjaimat (ezt laikusként írom). Maga a szülés is fájdalmas császármetszéssel, természetes szüléssel egyaránt.


Más is van így ezekkel a dolgokkal? Néha úgy érzem, hogy emiatt rosszabb ember vagyok, mint a többiek, de egyszerűen ez a véleményem, így látom helyesnek, változtatni nem igen tudok rajta, még ellenpélda felhozásakor sem... (igen, makacs is vagyok...) :((


2011. nov. 27. 13:42
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy 19/L vagyok.
2011. nov. 27. 13:44
 2/43 anonim ***** válasza:
80%
Csak pesszimista vagy, majd lesz egy boldog párkapcsolatod, lesznek álmaitok, jobb esetben küzdeni fogtok, eléritek a céljaitokat és másképp fogsz gondolkodni. Egy 4 hós kutya még pici, nem lehet még megnevelni.
2011. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%
Ne aggódj, leszel még 25 is, majd akkor máshogy gondolkodsz!
2011. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
83%
Fiatal vagy még, éretlen.Lehet, hogy így gondolod majd 10 év múlva is, lehet,hogy nem.Az ember változik.Főleg, ha rátalál arra, aki nélkül nem tudna tovább élni.
2011. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rátalálok arra, aki nélkül nem tudnék élni, de attól még nem biztos, hogy összeházasodnék vele. Ha gyermeket majd később esetleg szeretnék, akkor is csak egyet. Nincs idegzetem több gyerekhez. :((
2011. nov. 27. 13:51
 6/43 anonim ***** válasza:
70%

"Kihagytam, hogy 19/L vagyok."


Ez a válasz a kérdésedre, vagyis ez az oka, hogy így gondolod. Évek múlva változni fogsz és másképp fogsz gondolkodni dolgokról.

2011. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
97%

Igen, más is gondolkodik úgy mint te. A 19 éves lányok többsége pont így gondolkodik :)


(utánna persze sír a társadalom, hogy nincs magyar és cgány nép leszünk, dehát mit lehet tenni, ha a magyaroknak nincs gyermekvállalási kedve? Megjegyzem jogosan, mivel tényleg kilátástalan a helyzet..)

2011. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Mi van, ha mégsem fogok változni? Mi van akkor, ha később is ugyanilyen kilátástalan lesz a helyzet, mint most? Tudom, nincs értelme ennek a sok "mi lesz ha"-nak, de azért ebbe is bele kell gondolni..
2011. nov. 27. 14:00
 9/43 anonim ***** válasza:
79%
32 vagyok és ugyanezt gondlom máról holnapra élni nem túl jó. Én gyerekre nagyon vágynék csak tudom hogy nem tudnám felnevelni anyagi okok miatt.
2011. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk mind a két lány hasonloan gondolkodik az egyik már tul van a 30.évén a másik még csak 16éves.Nem egy család centrikus világott élünk,én szeretném ha lennének unokáim de öket is megértem.Persze a kisebbik lányomnak azért én is meg szoktam jegyezni, lehet,hogy késöbb máskép gondolja.

A nagyobiknál már nem nagyon bizok benne.

2011. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!