Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom féltékeny a babánkra?...

Barátom féltékeny a babánkra? Férfiaknál ez gyakori?

Figyelt kérdés

3 hónapos a fiunk, eleinte örült neki, még gügyögött is, de egyre inkább úgy érzem, hogy neki ez teher és azt akarja, hogy megint ketten legyünk. Nem hanyagoltam el őt sem, ismét rendesen beállt a szexuális életünk, kedveskedem neki, de valamiért még többet akar. Teljesen furcsán viselkedik, mikor mondjuk teszem tisztába, vagy fürdetem a babát, akkor mondja, hogy siessek és kb úgy jön oda, mint egy macska, hízeleg, bújik. És sokkal többet akar szexuális téren is, képes lenne egy nap háromszor. De ezt egyrészt még nem kívánom, másrészt nincs rá idő. Nem tudom, miért viselkedik így, de sosem volt ilyen és aggódom, hogy a baba számára egy felesleges dolog és féltékeny rá. Mit tehetnék, hogy kezeljem?

23/L


2012. okt. 18. 00:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk vele beszéld meg ?!
2012. okt. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
NAgyon jol erzed, mivel sok ferj viselkedik igy, hiszen a baba szuletese elott a ferj korul forog minden, a kozpontban volt, most ezen a szereteten osztoznia kell, ezert feltekeny, nagyon jol latod ezt! Ez egy nehez idoszak lesz, tehat gyerekkent kell kezelni a parodat is, tehat turelemesen, szeretettel nyugtasd, igy nem fogsz artani ennek a kapcsolatnak, de soha ne legy kritizalo, haragos, mivel ezt nem viselik el, valoban most feltekeny, akar egy gyerek!
2012. okt. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is lehet féltékeny.

Igen, van, hogy előfordul ez férfiaknál. Kellemetlen, de figyeld meg: itt a GYK-n azt várja el majd a legtöbb hozzászóló, hogy te oldd meg a problémát, esetleg azon lamentálnak, hogy túl sok időt fordítasz a gyerekre.

Fordított esetben, azaz ha te lennél féltékeny, minden lennél, csak úri kisasszony nem.

2012. okt. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
22%

Csak akkor féltékeny, ha CSAK a gyerekkel törődsz egész nap! Nem kell egy baba mellett a nap 24 órájában ott lenni! Hagyni kell őt egyedül is. A férjjel pedig beszélgetni is kell a napi eseményekről, a gondjairól.

Sokan ma ezt elfelejtik.

2012. okt. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%

én is azt javaslom h beszéld meg vele h ez így nem teljesen okés


értesd meg vele h ha ö is akarta agyereket akkor most miért viselkedik így és h ha segít neked akkor több időd jut rá is meg a páros életre :-)


viszont ne bánj vele gyerekként azt nem szeretik a pasik !

1-1x kezdeményezd te is a szexet az összebujtás

2012. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
párterapeuta/pszichológus segít,hogy közösen dolgozzátok fel a dolgot
2012. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
Segítsen be ő is a babánál és akkor probléma megoldva.
2012. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Harmadik válaszoló vagyok.

Kellemesen csalódtam az idáig született válaszokban, de tényleg. :)

Volt két kérdés, szinte majdnem egymás után, ahol az egyik hasonló problémával küzdött, mint a jelen kérdés felvetője. A másiknál pedig az anyuka érezte elhanyagoltnak magát a baba mellett valamiért, és nagyon le lett tolva a válaszadók részéről.

2012. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehet,h még túl fiatal a párod?Mennyi idős?Nem volt ő még erre felkészülve,csak most döbbent rá,h egy időre vége a csak mi ketten korszaknak.Türelmesnek kell lenned most vele,valahol minden férfi egy nagy gyerek,és most már nem csak ő van,és féltékeny.Együtt babázzatok,hagyd vele pár percre a picit,ismerkedjenek,idő kell,míg kialakul az "apa".
2012. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem várt baba volt, védekezés mellett lettem terhes. Én nem akartam megtartani, de ő beszélt rá, hogy nagyon szeretné a gyereket, mert az a szerelmünk gyümölcse, végre valakiért felelősséget vállalhat, ideje felnőni stb. Elég nehéz volt a terhesség, bár mindent ugyanúgy csináltam mellette, le is diplomáztam közben, ő végig sokat segített, így nem annyira teherként éltem meg, hanem csak állapotként, hamar elszaladt ez a pár hónap. Mióta viszont itt van köztünk, úgy érzem, hogy nem szereti, féltékeny rá. Pedig esküszöm, hogy nem 24 órában foglalkozom a babával, de hát 3 hónapos könyörgöm, nekem még sosem volt dolgom csecsemővel, mindentől félek, hogy jól csinálom-e. A barátommal ugyanannyit foglalkozom, mint régen, mikor mondjuk mindketten tanultunk, meg dolgoztunk, de ő még azt az időt is magának akarja, amit a babával kéne foglalkozni. Beszéltem vele erről persze, de nem őszinte, azt mondja, hogy őt nem zavarja semmi. Mégis úgy viselkedik, mint egy gyerek. 26 éves, már nem kis kamaszfiú és ő ígérte, hogy számíthatok rá, most mégis teljesen furcsa lett.
2012. okt. 18. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!