Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom féltékeny a babánkra?...

Barátom féltékeny a babánkra? Férfiaknál ez gyakori?

Figyelt kérdés

3 hónapos a fiunk, eleinte örült neki, még gügyögött is, de egyre inkább úgy érzem, hogy neki ez teher és azt akarja, hogy megint ketten legyünk. Nem hanyagoltam el őt sem, ismét rendesen beállt a szexuális életünk, kedveskedem neki, de valamiért még többet akar. Teljesen furcsán viselkedik, mikor mondjuk teszem tisztába, vagy fürdetem a babát, akkor mondja, hogy siessek és kb úgy jön oda, mint egy macska, hízeleg, bújik. És sokkal többet akar szexuális téren is, képes lenne egy nap háromszor. De ezt egyrészt még nem kívánom, másrészt nincs rá idő. Nem tudom, miért viselkedik így, de sosem volt ilyen és aggódom, hogy a baba számára egy felesleges dolog és féltékeny rá. Mit tehetnék, hogy kezeljem?

23/L


2012. okt. 18. 00:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ne keseredj el teljesen, gondolom csak átmeneti állapot.

Én a helyedben dicsérgetném, hogy milyen jól áll a kezében, milyen türelmes a gyerekkel, mennyire tiszteled benne, hogy ilyen jó apa. Milyen szép a gyerek, mennyire hasonlít rá.

Fényezd kicsit a babával kapcsolatosan.


Hadd legyen büszke magára és a gyerekére. A férfiaknak erre van szükségük, szeretetteli tiszteletre, megbecsülésre.

Nyilván ez részedről megvan, ha vele vagy, de fontos ezeknek hangot adni!


Próbáld ki! :) És ha lehet kérni, írd majd, hogy javul-e a helyzet!

2012. okt. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
46%

11-es, jól mondod!


Kérdező, azt kellene tudatosítani magadban, hogy neked volt 9 hónapod, hogy felkészülj az anyaságra, aktívan érezted a készülődő életet, együtt változtatok, értetek a babával, ő ennek, bármennyire is melletted állt, csak külső szemlélője tudott lenni.

Te megtanultál Anya lenni, mire megszületett a baba (ne parázz, tuti mindent ügyesen megoldasz!), neki most kell megtanulni Apának lenni.

Vond be a dolgokba. Érzetesd, hogy szükséged van rá, hogy a baba ellátásának pillanatai nem CSAK a Te és a baba együttlétét jelenti, hanem hármótokét.


És ahogy előttem is írták, nézz fel rá, tiszteld őt férfiként, és mostmár a gyermeked apjaként. Fejezd ki neki, mennyire jó, hogy rábeszélt a babára, és milyen csodálatos, hogy Tőle van.


Az a fontos, hogy ne riaszd el most magadtól, hiszen látod, egyelőre otthon, nálad keresi a boldogságot, testi-lelki kielégülést, nem pecázni jár vagy nőzni...


Ne aggódj, ha szeretitek egymást, márpedig nekem nagyon úgy tűnik, akkor bele fogtok találni a kicsit megváltozott szerepekbe.

2012. okt. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%

Vond be a fürdetésbe, altatásba, büfiztetésbe! Ezeket ő is meg tudja csinálni. A férjem egy idő után már maga jelentkezett, hogy a nagy praclijára tegyem a babát be a kiskádba, ő tartotta, én fürdettem.

Az apaságot is tanulni-szokni kell, sőt! hiszen egy nő szinte ösztönösen babázik.

Ne aggódj, a nehezén hamarosan túl lesztek. Sok sikert!

2012. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%

Beszéltek itt akkor ostobaságokat mint ide Lacháza!


Mi az hogy 9 hónapja volt felkészülni a babára???

A baba bent van mégis hogy a rektes p.csába lehet rá felkészülni hogy éjjel ordít, meg nem szopik, nem alszik, nyűgös?


Tán ha nem hallottátok volna akkor aki szül nem tudja rögtön mit is kezdjen vele, Az hogy valaki kihordja a gyereket nem azt jelenti hogy megszüli és felkészülten vára majd kikenve kifenve lábbat feltéve fütyörészve látja el mert "volt 9 hónap amig a hasamban volt".

Épelméjü ember ilyet nem mond.

A másik: az a pasi aki fennen állítja hogy a nem várt baba öröm és megváltás hát csk a 10%nak szabad elhinni a többi lelép...mert ugye nem erre számított.


Aki meg azt mondja hogy a férfinak a tökét is körbe nyalni mert megszületett a SAJÁT gyereke az meg sürgősen huzza le magát Wécén...

Amikor egy pasinak el van törve mind a két lába mit csinál? Ül a kanapén és 12 hétg nyafog és wécére sem tud kimenni. Elvárja hogy körötte forogjon a világ. Milyen jó lenne ha az asszony 24 órában 3x akarna dugni ugye?

Fordítva sose gondol bele egyik se...


Arról nem beszélve ha a gipszes lábú tököstündérnek bejelentenénk hogy:

-ÁÁÁ drágám ez nem buli hogy egész nap gipszel a lábad fekszel, tudod nem erre számitottam mikor megszerelted a tetőt inkább elhagylak, igy büdösen hogy nem vagy önellátó és egész nap nyafogsz nem kellesz...

Nos hogy esne? Szarul mi?


Nem csodálom...


Arról nem beszélve: mi ez az örület az utóbbi években a ffiak részéről hogy nyavajog mindegyik mert nincs vele foglalkozva? Tennivaló nincs? ház körül szerelni való? Bevásárolni? Nem csak kivenni a kaját és megzabálni? néhanap felmosni?

Ha hasznossá tenné magát nem rinyálna egyik sem hogy "nemjutrámidő"...


Tiszta szánalom már ez a férfitársadalom...TISZTELET A KIVÉTELNEK!!

2012. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen egyetértek veled, előző. Szegény csaj 9 hónapig visel magán egy nagy lufit, mosolyogva kell eltűrni a fájdalmakat, aztán átélni a szülést, tenyészkancává válni, hogy szoptasson, ellátni a gyereket, meg még napi 3-szor szexistennővé változni? És ennek ellenére azt kapja tanácsként, hogy foglalkozzon többet a pasival, babusgassa? Basszus, felnőtt ember, miért nem tudja elfogadni, ha pár hónapig nem ő az első? Egy 3 hónapos csecsemőről beszélünk, aki nem képes egyedül enni, tisztába tenni magát. Na és a nő nem fáradhat el? Vele ki foglalkozik? A pasi mondta azt egyszer is, hogy figyelj kicsim, menj, pihenj le, én addig ellátom a babát? Mérget veszek rá, hogy nem.

Milyen társadalomban élünk? 30 éves pasiként 2 éves gyerekkel eszembe nem jutott volna ekkora tahónak lenni soha, örültem, hogy a feleségem szült nekem egy gyereket és tiszteltem ezért. Eleinte nehéz volt, aztán eltelt 6 hónap és tudtam, hogy most már én is bekerülhetek a képbe. De ilyenkor szégyellem magamat a férfitársaim nevében is. Ösztönlény helyett inkább férfiként kéne viselkedni, nem idióta f.szként.

2012. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
22%

Miért kell ilyen degradált stílusban leszólni a másik véleményét???

Hol az intelligencia?

Attól, hogy van igazság abban, amit írsz, a dolgokat először meg kell próbálni normális ember módjára helyrehozni, és nem felháborodni, pattogni, mert az nem vezet semmi jóhoz.


Ha a másiknak bárminemű gondjai vannak, amik nem eget verő problémák egyelőre számomra, akkor azt türelemmel próbálom kezelni és elrendezni, nem neki rontok a másiknak, mert elvégre szeretem és állatok se vagyunk!

2012. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%

Azt kérdezed, hol az intelligencia?

És hol az érzelmi intelligencia a másik felé? Szerencsétlen nő írta, hogy kiteszi a lelkét a pasiért, de még olyan tanácsokat adnak neki, hogy foglalkozzon MÉG TÖBBET a pasival. 24 órában szenteljen 23-at a f@szira, vagy mi? És esetleg azt nem adjátok tanácsként, hogy adjon munkát neki is és ne érezze magát szarul?

2012. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan kérlek egy ilyen embernek mit lehet normálisan megmagyarázni?


Ne másszál már rám 3x egy nap mert 3 hónapja nem aludtam ki magam. Mit kell ezen magyarázni?


Igen nyers a stílusom az igaz, de basszus felháborító, amikor egy embernek a legnagyobb problémája a saját farka!

Tudod ki dícsérgesse az ilyet?


Ez amugy egy ritka gusztustalan dolog.

Na de hát mi meglepő van ezen ha egyre inkább ilyenek a ffiak, amikor a nők többsége is azt javasolja hogy igen édes bausgassad még egy kicsit meg kezdeményezz Te!

Szerintem ugyanolyan emberek vagyunk attól függetlenül, hogy megadatott az a lehetőség hogy gyereket szüljünk, de attól még meg lehet TISZTELNI a másikat azzal hogy mondjuk emberszáémba is veszem és nem csak az érdekel hogy a gyerek mellett mikor dughatom meg.


Akkor is ha bunkó parasztnak tarthat bárki de ez a véleményem!


Kedves Anyuka! Legközelebbi alkalomnál nyugodtan adj a kezébe a felmosót, és ha húzza a száját, már csomagolhatod is össze a cuccát, mert csak rosszabb lesz és szenvedni fogsz.

2012. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%
14essel értek egyet. Annak a pasasnak nem több babusgatás kell, hanem kezébe adni a gyereket, hogy most fürdesse meg, pelenkázza, menjen el vásárolni stb... majd nem lesz ideje naponta 3szor szexelni. :) Nincs dolga, az a baja. ja, meg éjjelente ő is felkelhet a gyerekhez, nincs megtiltva.
2012. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
ui: kedves Apuka előttem! Példaértékű a hozzállásod, igazán lenne mit tanulni a többieknek (férfiaknak!) Le a kalappal!
2012. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!