Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beteg vagyok, a párom pedig...

Beteg vagyok, a párom pedig bulizni megy este. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

39 fokos lázam van már 2. napja, alig bírok mozogni és a párom este bulizni megy a haverjaival. Nem élünk együtt, bár már 3 éve együtt vagyunk. Ti mit szólnátok ehhez?

24L


2012. okt. 20. 10:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is rosszul esne. De ne izgulj jön még kutyára dér.... Egyébként sem hinném, hogy Ő lesz a párod. 3 év után még nem költöztetek össze ez mutat valamit. De valószínű jobban is jársz egy lelkileg érettebbel! Gyógyulgass.
2012. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
48%
Mi sem élünk együtt, így eszembe sem jutna korlátozni őt bármiben is. Nem mintha ez változna azzal, ha majd egyszer összeköltözünk. Ő ritkán jár bulizni, és főleg olyan bulikra, amire előre jegyet kell venni, akár hónapokkal előtte. Na már most ha pont egy ilyen alkalommal lennék beteg, mondanám azt neki, hogy "na kicsim márpedig itthon maradsz mert én kutyául vagyok...". De ha csak spontán sörözésről lenne szó, akkor sem várnám el, hogy virrasszon mellettem, pláne azért, mert nem akarnám, hogy elkapja tőlem. Én inkább száműzni szoktam őt akár egy hétre is, ha beteg vagyok, mert az nem hiányzik senkinek, hogy oda-vissza adogassuk egymásnak. És mi lesz, ha majd nem lesz párod esetleg? Inkább otthon meghalsz szépen csendben, mert nincs ki ápolgasson? Felnőtt önálló ember vagy. Orvoshoz kellett volna menned még a hosszúhétvége előtt, nem most jajveszékelni. Ha már ahhoz hülye voltál, akkor menjél le egy patikába (igen, egyedül, you can do it, trust me!), vegyél vény nélkül kapható gyógyszereket, és szedjed. Gondolom ahhoz nem kéne segítség, hogy valaki a szádba tegyen egy tablettát. A gyógyszerektől idővel jobban leszel, a párod szórakozik egyet, és újult erővel állhat neki az ápolgatásodnak, probléma megoldva.
2012. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
52%

Én értettelek félre, nem tudom miért hittem azt, hogy "már" nem éltek együtt.

Pedig ezek szerint "még" nem éltek együtt.

Sok különbség nincs a kettő között, vagyis azt jelzi, hogy még nem tartoztok annyira szorosan egymáshoz, elvileg egy-egy ilyen különutas szórakozásnak bele lehetne férnie.

Persze, aki beteg, az érzékenyebb, több odafigyelést kíván, de ha úgy nézed a dolgot, hogy: ez is ő! És tőle ilyesmi is "kapható", nemcsak nátha, és el kell tudnod dönteni, ha később, együttélés mellett is megcsinálja ezt, akkor képes leszel-e tolerálni, vagy nem?

Szóval sok mindenre jó ez a szitu!

Akkor is mielőbbi gyógyulást kívánok!

2012. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
41%

"tehát már a kapcsolatom is tinglitangli, csak mert nem élünk együtt. Szuper, hogy az emberek belelátnak a kapcsolatomba:)"


Most ugye azt vártad volna,hogy mindenki sajnáljon téged,és neked adjon igazat?

Képzeld,én kórházba is voltam,és az én párom is elment szórakozni a haverjaival,ja és beteg voltam,ágyban feküdtem,hasmenéses hányásos vírus, ő dolgozott,mi együtt élünk,és lecseszett h azért egy kicsit rendet rakhattam volna itthon!

Én nem sajnáltatom magam,csak ilyen másnál is előfordul,és jelentősebb dolog mint a te hisztid.

2012. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
56%

Vesegyulladással (és görccsel) elvoltam otthon. Orvoshoz elvitt, mert mozogni már elég nehéz volt 40 fokos lázzal és görcsölő vesével, de nem sokat segített volna, ha sajnálkozik felettem.


Reggel bevitta kórházba (saját felelősségre otthon maradtam, mert be akartak amúgy fektetni) vérvételre, vizsgálatokra, hazavitt, aztán ment a dolgára. Telefonja nála volt, ha nagyon rosszul lettem volna, bár mentőt egyedül is tudok hívni.


Mivel rosszul voltam, nagyrészt aludtam, a gyógyszereket, sok folyadékot meg odakészítette az ágyam mellé.


Egyetlen egyszer igényeltem, hogy otthon maradjon: műtöttek és használhatatlanok voltak a karjaim 1-2 hétig. Így felkelni az ágyból csak segítséggel tudtam. Akkor tényleg segítségre szorultam, de akkor sem sajnálatra. Ha szóltam, odajött, felültetett, aztán kisétáltam wc-re. Napi egy fürdetésben kellett még segítség.

Egy hét után már ment magamtól is.

2012. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
46%

Nem éltek együtt, csak járogattok. Gondolom otthon laksz, majd a szüleid ellátnak, ha te nem tudsz csinálni magadnak teát, ilyesmi.

Ha egyedül élsz, akkor is meg kell oldani, másoknak is meg kell. A férfiak nem olyan gondoskodók, mint a nők, ezt tudomásul kell venni.

2012. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
58%

Ne is haragudj, mikor 40°-os lázam volt egy felfázás miatt, és szarul voltam, nem bírtam volna gép elé jönni és pötyögni. Ha el tudsz netezgetni, olyan rosszul nem lehetsz, hogy ápolásra szorulj.

Az, hogy te fordított esetben ápolnád: ez abból következik, hogy nő vagy. Mi nők anyatípusok vagyunk, szeretünk gondoskodni. A férfiak nem így működnek alapjáraton. Ha fertőző a dolog, inkább ne is menjen a közeledbe sűrűn, mert újra elkapja.

2012. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
22%
fingottam idd meg, hatha jobban leszel tole
2012. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
71%

Oké, lázas vagy, de nem utolsó stádiumos rákos. Nyilván sajnál téged, de felesleges elvárni, hogy minden este álomba sírja magát és gyászruhát hordjon. Attól miért lenne neked jobb, ha te otthon hánynál, ő meg a saját otthonában ülne és bambulná a tévét?


Mi lesz veled, ha mondjuk terhes leszel? Az egy kicsit komolyabb állapot, mint egy pár napos láz, mégsem lehet a kedves apukát elrabolni és bezárkózni vele egy elhagyatott raktárba a sivatag közepén. Ha veszélyeztetett terhesen feküdnél otthon és még a mosdóba is nehezedre esne kivánszorogni, akkor megértenélek, de így...

2012. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg!


Mit várnál tőle?

Mert ezt nem írtad.

Azt mondod nem éltek együtt!

Tehát vagy egyedül élsz,vagy a szüleiddel,ha a szüleiddel,akkor ha rossz is lenne az állapotod,akkor vannak,akik tudnának segíteni rajtad,ha egyedül,én is azt mondom,hogy egy olyan betegnek,aki igazán rosszul van,nem a gyakorizás,illetve a netezés a legfontosabb,esetleg bekapcsolja a TV-t,és az ágyban fekve nézi.


Meg ugye említed hogy este megy!

Gondolom ha áthívod egy kicsit,akkor biztos átmegy.

Nem hiszem el,hogyha felhívnád,és megkérnéd,hogy legyen egy kicsit veled,akkor azt mondaná,hogy "Nem megyek,mert este buliznom kell!"


Az is számít,hogy most hirtelen jött e ez a bulizás ötlet nála,vagy már esetleg le volt beszélve a barátaival.

Mert ha azt mondaná,hogy "Bocs,nem megyek,mert a barátnőm beteg,de nem élek vele,és nem sok mindent tudok tenni érte,mert a számítógépezéshez elég jól van!" szerintem kiröhögnék!

Lerí a szövegedből,hogy fel vagy háborodva,de elmondhatná,hogy te mégis most mit vársz tőle?

2012. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!