Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám zsarol, idegileg kikészít...

Apám zsarol, idegileg kikészít, anyut is, eltartani nem akar, de a diplomamunkámat se engedi megírni, elköltözöm, de nehezen fogom tudni eltartani magam, mert nincs ismerősnél hely, kihez fordulhatok segítségért?

Figyelt kérdés
Nem akarok teljesen kikészülni, és nem akarok az utcára kerülni, még nem tudom, milyen munkát találok hónap végéig.
2009. aug. 8. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


A szakdolidat másnál meg tudod írni.(haverod, barátod, ismid biztos van "ilyen célból" Ha van laptop , az a legjobb , mert az nem helyhezkötött; de a "házas" gép is nagyon jó. Ha már számítógép akkor meg van hozzá net is valszeg. Üsd be, hogy "diákmunka". Hidd el, simán lesz ; nemcsak nyári munkák vannak, hanem olyanok, amiket egész évben lehet végezni pl. suli mellett is!

2009. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs jogviszonyom már, nem vállalhatok diákmunkát. Nem bírom idegileg tovább, ami itt zajlik, ébredés és elalvás veszekedésre, nem megy, nem tudok tovább itt maradni, de nem tudom, hogy elég lesz-e a megtakarított pénzem hosszabb távra mindenre, segítségre lesz szükségem mindenképpen, de hova tudok fordulni? Anyut is bántja, de anyu nem jön velem, apámat kivel lehetne lefüleltetni, hogy többet soha senkinek ne ártson?
2009. aug. 8. 12:23
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Akkor vállalhatsz nem diákmunkát is :) És hogyhogy írod még a szakdolid , amikor már nincs jogviszonyod?? :S
2009. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy a jogszabály úgy szól, hogy:

jogviszony utolsó tantárgyi vizsgát követő első záróvizsga időszak végéig tart (függetlenül attól, hogy tudtam-e jelentkezni vagy nem)

Utolsó tantárgyi vizsgánkkal mindenkinek zárták a jogviszonyát, volt, aki a diákhitel-központtól kapott értesítést. Tavaly májusban volt az utolsó tantárgyi vizsgám, júniusban a szakmai gyakorlatom, júliusban adtam le a diplomamunka tervet, amit október 1-re hagytak jóvá, azóta dolgozom rajta, már csak megírni kéne (nehéz volt a szakirodalmat összeszedni, nem könnyű téma), és egy szoftveren bemutatni. Államvizsgázni csak akkor mehetek, ha leadtam a diplomamunkát készen, leadástól számított 2-3 hónap után.

2009. aug. 8. 12:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy apádat az dühíti, hogy felnőttél, nem dolgozol és őneki kell eltartania, etetnie?...

Lehet, őnekik is anyagi gondjaik vannak (manapság ezt nem csodálnám), ezért ideges apukád.


Sokan mások is munka mellett tanulnak vagy írják a diplomamunkájukat, igaz, nem valami kényelmes, de a muszáj nagy úr!


Ha nagyon akarsz dolgozni, azért lehet találni : McDonalds-ba mindig vesznek fel dolgozókat, vagy éjszakai árufeltöltőket szupermarketekbe, vagy irodaházakba takarítót...

2009. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Eddig is dolgoztam, de most azért vagyok munkanélküli, mert a legutolsó munkáltatóm nem jelentett be, és elküldött, mert rájöttem, hogy csal, és mert kórházban voltam.
2009. aug. 8. 12:55
 7/13 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem a McDonald's-ba, azt válaszolták, hogy augusztus 25. után jelentkezzek, addig nincs hely.
2009. aug. 8. 12:56
 8/13 A kérdező kommentje:

Még egy apróság, szóval:

Apám (bankszámla kivonat alapján) havi 350ezret keres nettóban, anyut lenézi, mert apám szavaival élve anyu "csak egy kis senki tanítónő" a 100ezres fizetésével, mindent anyu fizetéséből akar fizettetni, anyut már 4 éves koromban megcsalta a titkárnőjével, anyut anyagilag kisemmizte, anyu nem tudott félretenni arra az esetre, hogy ha válnának, meg tudjon élni, fél apámtól ilyen szempontból. Apám engem is így ki akart semmizni, mert én főiskolában már akartam dolgozni diákmunkát rendesen, de ahányszor szóbakerült, le lett ordítva a fejem. Mikor végül mégis elkezdtem, minden egyes alkalommal kitört a családi botrány, hogy MIÉRT DOLGOZOK. Nagyon stresszesen szedtem össze a mostani tartalékomat. Anyut apám egyszer már bezavarta az elmegyógyintézetbe, azóta anyu rendbejött, de nem teljesen, labilis, néha mellém áll, néha ellenem van, apámtól fél.

2009. aug. 8. 13:07
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

üdvözöllek a felnőttek világában!

Apádnak egyáltalán nem kötelessége eltartani Téged,ha végeztél a tanulmányaidda,függetlenül mennyit keres.

Egyébként lehet csak azt akarja,hogy "csinálj magaddal valamit"mert sokalja a vizsgamunkádra szánt időd?

Látod csak kifogásod van,ezért nem munka,a másik nem vesz fel stb..akkor menni kell tovább keresni,sőt én megkérném apámat ,hogy segítsen munkát keresni.Mindjárt más lenne a leányzó fekvése...

2009. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én napi sok álláshirdetésre jelentkezem. A tanulmányaimat MÉG NEM FEJEZTEM BE. Apámat is kértem, hogy segítsen állást találni, azt mondta NINCS (pedig főnök).
2009. aug. 8. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!