Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogadják el, hogy felnőtte...

Nem fogadják el, hogy felnőttem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval a történet. 18 éves lány vagyok, februárban töltöm a 19-et. Őszi szünetben le akarok menni páromékhoz, akivel 4 és fél éve vagyunk együtt. Sajnos távkapcsolatban élünk, így mindig is nehéz volt a találkozásokat megoldani. Ma bejelentettem itthon, amire a válasz nem volt. Mert hogy a férfi feladata az udvarlás meg ez amúgy is csak egy mai hülyeség, hogy a lányok járnak a párjukhoz. Párom nem szeret nálunk lenni, mert túl sok a súrlódási pont a szüleim és közötte. Nekik az elejétől fenntartásaik vannak a kapcsolatunkkal szemben. Igazából sosem törekedtek arra, hogy megismerjék páromat. Ha én nem mondok pár dolgot róla, akkor meg sem kérdezik mi van. Májusban érettségizem és leköltözök hozzájuk. Ezt ők is nagyon jól tudják. Ma beszéltem egy kicsit apámmal. Csodálkoztam is, hogy sikerült nyugodtabb hangnemben. Közölte, hogy tudja, hogy ha leérettségiztem elmegyek a megyéből. Ez ellen nincs kifogása. De amíg itt élek nem mehet páromékhoz. Akár mivel próbáltam meggyőzni hajthatatlan maradt. Párom felhívta őt, de csak összevesztek.

Szerintetek azzal, ha szombaton lemegyek páromékhoz és csütörtökön hazajövök észre veszik, hogy nem normális, hogy ennyire szabályoznak lassan 19 évesen is? Nem járok szórakozni, legjobb barátnőméktől 9 órára itthon kell lennem. Szégyellem magam a kortársaim előtt. Ha nem lenne ez az oldal anonim talán el sem merném mondani.

Úgy érzem magam, mintha megrekedtem volna egy 14 éves szintjén, aki nem élhet a lehetőségeivel.

Kérlek segítsetek, mi tévő legyek?


2012. okt. 21. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát kezd avval nem mész haza 9kor.Had szokjanak hozzá még sem tini lányka vagy.Én nem mondom azért is menj a barátodhoz szombaton.Azt írod táv kapcsi májusban találkoztatok utoljára.Hát nem dúlhat annyira a lav ha 5hónap csak úgy elszáll.Valahol megértem a szüleid is ha nem nagyon támogatják ezt a dolgot.Azért annyira ne dúld fel a családi békét.A pasik nem arról híresek ön megtartoztatásban élnek.Járj csak el szórakozni..jobban jársz
2012. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#10 Pont ugyan ez a helyzet áll fenn nálunk is. Nem lehet megbeszélni semmit sem, mert bátyámnak meg nekem kuss, és csak az lehet amit apám akar. Tavaly ballagott a legjobb barátnőm és azt mondták, hogy nem mehetek el az utána tartott délutáni otthoni(!) kis családi összejövetelre. Én szeretem a szüleimet -félreértés ne essék- a hibáikkal együtt is, de azért ez már egy kicsit sok. Azon kívül, hogy a szobámban kuksolok semmit sem csinálhatok. Csodálom, hogy egyáltalán van egy ember aki észrevett és szeret.
2012. okt. 21. 17:08
 13/16 A kérdező kommentje:
#11 Azért ez egy kicsit összetettebb. Nagyon is szeretjük egymást. És tudom, hogy nem csal meg. Azért lassan 5 év után észrevenném. Azonkívül mért kínlódana velem ha lenne jobb is? Lehet, hogy neked rossz tapasztalataid voltak a férfiak terén, de nem mindenki csalja agyba-főbe a kedvesét.
2012. okt. 21. 17:11
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, ne foglalkozz velük, menj el, amikor tervezted... és ne engedélyre várj, hanem közöld a saját döntésedet. Ennyi.
2012. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#14 Igazad van. Átgondoltam mindent az éjjel. Vőlegényemmel is megbeszéltünk mindent. Mi is erre jutottunk. Ha nem képesek megérteni és elfogadni a mi véleményünket, akkor csak így tudjuk azt kifejezni. 9 hónap múlva úgyis elköltözök itthonról. Csak nagyon fáj az embernek, hogy a saját családjára nem számíthat.
2012. okt. 22. 09:22
 16/16 A kérdező kommentje:
A véleményeket nem tudom, hogy ki szavazta le. Én mindenkinek zöld pacsit nyomtam. Köszönöm, hogy segítettetek és megkönnyítettétek a döntésemet.
2012. okt. 22. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!